Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Striženje krempljov in kopanje?

Go down 
+38
Puppy
Klarchy*
Emchika
m4jz0r
choo
moja-zverrrina
zverina
Nina
Eclipse
Dejan
Cookie
Timea
anna and anna
Juni
Jerrry
Tahun
sonja256
podganca
Lee
Cath
Avalon
Scaredy Rat
Olivija
taii aiko
Nes
bolha
Blue
amyZ
Norka
miska
binko
elanor
_panter_
mamaF
Sonii
Eva
Fiamma
AtLanT!da
42 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 7:26 pm

Zanima me, če kdo od vas krajša/striže kremplje in kako, s čim, in ali podganico kdo kopa? Ker, mi smo tako do sedaj negovali vse naše mačke, ampak ne vem, če velja isto za podgano? Zasledila sem na našem sosednjem forumu, da nekdo je strigel/krajšal krempeljčke, pa ker potem ni mogla več plezati, je to nehal delati? imam tudi navodilo, kako se to dela, ampak če ni obvezno ali priporočljivo, potem...

Striženje krempljov in kopanje? Krempeljskakacjd3.th
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 7:30 pm

ma pomoje, če jo redno spuščaš, ima razne igrače, kamenje in podobno v kletki, se ji zbrusijo sami ...
kar se tiče kopanja... je treba čimnežnejši šampon ...najboljše da kakšnen šampon za mačke še dodatno redčiš...
kar se tiče navajanja na vodo, pa sem pod sorodnjo temo postala link, kako podgano navadit na vodo...verjetno si že vidla
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 7:33 pm

sem, ampak to ni isto kot kopanje Razz drugače pa to, o mačjem šamponu vem.. samo to me zanima, ali se sploh to dela (ali ni potrebe, če je- na koliko časa,...)
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 7:35 pm

ni isto, ne...samo vsaj jo navadiš, da ti ne beži iz vode Very Happy
ma pomoje če jo maš kot hrčka v kletki non stop (kar dvomim da boš) ...je verjetno čisto ql če je ne kopaš
samo če jo nosiš okoli in vlačiš po rokah, da šiba okoli po stanovanju in kje stakne kakšen prah, je mogoče res bolš, da je vsake tolko okopaš Razz
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 8:13 pm

Nekje sm prebrala da je priporočljivo samo ene 3x na leto.... čim manjkrat, ker se samo devolj očistijo.... baje. Jst ga mam namen okopat samo ko bo umazan - če bova kje zunaj pa bo pacau Smile
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 8:47 pm

o, ql, hvala Very Happy kje pa si to našla, kje na netu? linki, če si, prosim Exclamation
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:25 am

Jaz strižem nohte pa smo tako nemirni da je treba use na hitro Laughing
ponavadi kar s šcipalcem za nohte pa samo špičke. je pa res da so potem spet enako ostri, če ne še bolj in zna z njimi narediti škodo. Laughing
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 1:29 pm

Jaz pa ostrižem samo kremplja na zadnjih tačkah - tista dva na "palcih", ker najbolj rasteta in sta včasih že čisto zvita. Očitno jih podgana ne zbrusi rako kot ostale. Ostale sem tudi že krajšala, pa ni neve koliko učinka, tudi ostriženi so ostri in praskajo po koži. Tudi jaz uporabljam kar ščipalec za nohte in še eno osebo, ki drži podganjo tačko, tačas ko strižem.

Glede kopanja pa tako: kake hude ljubezni do vode ni bilo nikoli Rolling Eyes dokler še nisem vedela, da so rjavi fleki na repu posledica delovanja žlez, ne pa umazanija, sem Tonči včasih skopala, samo z vodo. Včasih kar pod pipo, je šlo še najbolj hitro in na srečo se ni kaj dosti otepala. Zdaj se mi zdi, da ima spet malo bolj umazan kožušček, bomo ponovili vajo. Se mi zdi, da smo imeli zadnje kopanje po dopustu, ker je bila od tiste zemlje že skoraj take barve kot panterjeva Tečka Laughing
Nazaj na vrh Go down
_panter_

_panter_


Število prispevkov : 53
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 8:23 pm

ma jaz jih kopam bol redno ker se mi valjajo po scanju in sranju v kletki in potem smrdijo in take jih ne prenašam.. čeprav jih ponavadi samo z vodo kopam.. zato ni nobene panike da bi škodlo.. voda pa ja ne škodi.. vsake tolko dam pa eno kapljico neutro šampona..
čeprav se otepajo vode ma morem jih oprat in potem prau dišijo:) in potem se panično še pol ure same čistijo Razz kot da sem jih okopal u dreku Laughing verjetno da dobijo spet svoj vonj Smile
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 6:05 pm

to more tok smešn zgledat Razz
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Feb 18, 2009 10:53 am

Jaz ga tud bolj redno kopam tut zato, ker ma mama baje neko alergijo (sicer ji ne vrjamem kej preveč, zato ker ga po rokah vlači pa se ne zgodi čisto nič) in zato ne prenese da bi bil podganec umazan, pa bolj ji dopovedujem, da se sam umiva in da ni potrebno in tut ne priporočljivo, ampak ni problema, mali v vodi uživa, to mi je pa všeč. Smile
Nazaj na vrh Go down
binko




Število prispevkov : 48
Join date : 23/03/2009

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Mar 30, 2009 1:42 pm

pred 2 dnevoma se je pri poganci zlomiv kerpel pač mi je hotela spizdit v notranjost računalnika pa sm jo pač na silo vn potegnu.pa se je nekje zataknu pa se je odlomil
sedaj je že bolje z njo.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Mar 30, 2009 4:57 pm

a je kej kri tekla?
Nazaj na vrh Go down
binko




Število prispevkov : 48
Join date : 23/03/2009

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Mar 30, 2009 5:22 pm

ja mal pa ja
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Mar 31, 2009 7:18 am

to morš merkat ja Smile men je poka zadnjič tud kar skočila, z mesta pol metra, samo na srečo h svoji kletki, tko da sm jo hitr ujela.
je pa res, da včasih zastrižem psa, ko mu ščipam kremplje, pa fuuuul kri teče. pa ni zarad tega drgač nč narobe, majo pač dobr prekrvljavljene kremplje (dejstvo).
sm pa zadnjič, ko sm strigla kremplje mačku, tud opazila da enga sploh nima...
tko da to očitno ni take panike. pomoje bo tud s snežko vse ok!
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Mar 31, 2009 3:46 pm

Po mojem je v teh primerih treba paziti, da se ranica ne okuži... (saj vem, pri podgani je to skoraj nemogoče paziti).
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Mar 31, 2009 4:24 pm

hm, mogoče kr mal našpricat s tisto raztopino za rane, ki jo prodajajo za ljudi.
Nazaj na vrh Go down
binko




Število prispevkov : 48
Join date : 23/03/2009

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Mar 31, 2009 7:34 pm

ah ne ne komplicirat prevč pač si je mal zlizala pa je ok vse tko da nč bat zarad tega ni treba zganjat panike kaok je pa v naravi naj si nekdo zamisli.
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Apr 01, 2009 11:50 am

he he Smile maš čist prav, binko... Wink
Nazaj na vrh Go down
Norka

Norka


Število prispevkov : 6
Join date : 29/07/2009
Age : 30

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Avg 24, 2009 8:18 pm

jst sem danes kupla šampon za hrčke pa morske prašičke..pa me zanima če ga lahk uporabim tut za podgano...mogoče ga mal z vodo razrečim?
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Avg 24, 2009 8:40 pm

Mene tud zanima šampon. Mogoče za mačje mladiče zelo blag je vredu?
Ker je tamala cela rumena in ma prou en načilen vonj ki z vodo ne gre in ne gre dol.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimePon Avg 24, 2009 9:29 pm

Pr veterinarju se napol zastonj dobi prou za podgance (oz. primern za podgance) šampon, pa je res uredu... Antiseptičn, tko da je manjša možnost zajedalcev, pa še lepo diši Smile Bom poklicala jutr pa vprašala kako točno se imenuje in sporočim.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeTor Avg 25, 2009 9:53 am

o, jaaa, to bi bilo zeloooo dobrodošlo, pa še za točno napol zastonj ceno vpraši xD Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 10:50 am

Plimasept, sm pa pozabla kok stane.... Mislim da okol 4€, ampak ob zmernem umivanju (1x na en do dva meseca) ga je dosti vsaj za eno leto Smile
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 10:51 am

Aja, plimasept peneči, da ne bo pomote Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Striženje krempljov in kopanje? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Striženje krempljov in kopanje?   Striženje krempljov in kopanje? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Striženje krempljov in kopanje?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 6Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: