Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Sprememba vedenja

Go down 
+5
mamaF
Sonii
AtLanT!da
Fiamma
Eva
9 posters
AvtorSporočilo
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 6:11 pm

A se je komu že zgodilo, da bi sicer živahna in nikoli utrujena podgana naenkrat postala taka.... zaspana?

Takole je: ko mam Pepeta zunaj ga mam na rami ali pa na postelji, posteljo pa mam postavljeno v kot, tako da se z dveh strani dotika stene. No, prej je vedno skakal okoli mene in sploh ni dal miru, zdaj pa se nekaj časa igra, potem pa se raztegne ob steni in zaspi. Načeloma me ne bi skrbelo, ampak ko je res na hitro spremenil obnašanje...

Razmišljam da imam v sobi mogoče pretoplo al pa da sem mu malo ritem zbegala ker sem zadnje 4 dni cele doma... Pa spomnim se da sem nekje brala da imajo podgane obdobja po nekaj dni, ko samo spijo - kdo ve kaj več o tem? In načeloma mislim da ni nevemkaj narobe, ampak vseeno me pa malo skrbi in rajš za vsak slučaj vprašam...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 6:16 pm

jah, sprememba vedenja je lahko vzrok bolezni...samo če si rekla, da se nakj časa še igra in skače, verjetno ni neki bolan
če si zdej cele dneve doma...kaj to pomeni? da ga maš stalno zunaj? ...da se ne torej hitreje utrudi, ker cel dan skaće okoli...
lahko pa tudi, da maš pretoplo v sobi.... če se ti zdi, da tudi tebe vleče spat...potem bo verjtno res to...
pomoje najboljše, da ga nekaj časa opazuješ in če se ti zdi, da kaj ni v redu z njim, pokliči veterinarja
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 6:30 pm

koliko je že star? baje da se po letu in četrt ali letu in pol začenjajo umirjati (tko kt se mi po 60-65-ih )
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Jan 27, 2009 8:10 pm

Ne ne, mn ko leto je star...
Ja, bolj kot ne ga mam zunej... Sj jutr grem nazaj v šolo tko da bo nazaj ''normaln'' ritem in upam da bo bolš...
Sj je tko, če še nekj časa ne bi blo bolš bi ga peljala, ampak glede na to d bi lahko kdo tukj že imeu izkušnje s čim podobnim ne škodi če vprašam Wink
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 5:28 am

Eva je napisal/a:
A se je komu že zgodilo, da bi sicer živahna in nikoli utrujena podgana naenkrat postala taka.... zaspana?

Takole je: ko mam Pepeta zunaj ga mam na rami ali pa na postelji, posteljo pa mam postavljeno v kot, tako da se z dveh strani dotika stene. No, prej je vedno skakal okoli mene in sploh ni dal miru, zdaj pa se nekaj časa igra, potem pa se raztegne ob steni in zaspi. Načeloma me ne bi skrbelo, ampak ko je res na hitro spremenil obnašanje...

Razmišljam da imam v sobi mogoče pretoplo al pa da sem mu malo ritem zbegala ker sem zadnje 4 dni cele doma... Pa spomnim se da sem nekje brala da imajo podgane obdobja po nekaj dni, ko samo spijo - kdo ve kaj več o tem? In načeloma mislim da ni nevemkaj narobe, ampak vseeno me pa malo skrbi in rajš za vsak slučaj vprašam...

Meni je tudi ene par dni samo spala. Kar pride k meni ko sedim z mizo, se mi uleže na noge in zaspi. Potem se je pa po parih dneh kar naenkrat zbudila in začela spet s svojimi vragolijami.
Predvidevam da je rabila samo rees dolg počitek Laughing
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 3:09 pm

No sj, upam da se je smo poleniu Smile Če pa še nekj časa ne bo dobr gremo pa k veterinarju...
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 5:14 pm

A mi lahko kdo pojasne tole:

V petek prejšnji teden sem šla ob 6h zjutraj od doma in se vrnila šele v soboto okoli 12h (ni me bilo več kot 30 ur!!). Ta čas se z podgancama ni ukvarjal nihče. Podganci sta me sprejeli, kot da nikamor nisem šla, bili sta taki kot prej in se me nista bali ali bežali od mene, bili sta veseli, poskočni, pogumni in radovedni, kt vedno. Ponavlajm, ta dva dneva nihče ni imel stikov z njima razen mene zjutraj v petek in potem ko sem prišla domov.

Danes pa sem šla ob 7h zjutraj od doma, in me ni bilo do 15h danes (manj kot 8 ur). Med tem jima je mami dala malo zelenjave in se z njima malo pogovarjala, (kot sem jo prosila, ker sem se bala, da jima bo dougcajt), baje je šla v sobo 2x, obakrat za manj kot 3 min!!!!!! Pa ko pridem domov najdem obe v svojem skrivališču, ene še do zdj nism spravla iz njene vrečke, obe se me na smrt bojita in bežita od mene. Nixie je že skoz v vrečki vse do zdj ko tole pišm, Xeno pa sem (skoraj na silo) spravila k sebi v naročje, najprej hoče pobegnit, potem pa ko je nism spustila od sebe (tko kt ponavad brez problemov) se skrije v moj rokav pod pazduho in se več kot 5 min ni zganila od tam, komaj da je dihala! Prigovarjala sem ji tako kot jo ponavadi vabim k sebi (in vedno pride brez problemov), posladki in to, dam roko čisto h kletki (tako da kumot loh pride vanjo), pa nič.

Na koncu sem majco slekla in jo mela u naročju, tamalu pa še vedno čist zamotana not in se ne zmen za pribolške. Pol sm jo dala v kletko pa zzzzummmmmmmmmm nazaj v skrivališče! Ponavad vedno pride na rob kletke uprašat kaj je zdj to, zkaj sm jo dala nazaj not. Kd bi mi jo zamenal!! (Sam pač vem, da je telesno še vedno Xena)

A je možno da ju je mamina pozornost tok pretresla, da mene ne spoznata več, in se niti po kletki nočta več gibat kd da je njuna??

Še prvi dan se nista tko obnašali!!


Dodatek: Evo, Xena je že normalna kokr tok, Nixie pa spi in nočm mott.. Držte pesti!!
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeTor Sep 22, 2009 10:37 pm

Ne,ne Atlantida, sem pa skoraj ziher, da niso mamini 3-minutni obiski vzrok za tole čudno vedenje. Dej, no, saj sta podganci vajeni ljudi že od Anje in sta se tudi tebe navadli - po mojem ni vzrok v človeku.
Jaz bi prej sumila, da ju je nekaj neznanega preplašilo. Mogoče je bil zunaj (ali pa v stanovanju) kak nenavaden hrup, ki ga še nikoli nista slišali ... mogoče je tudi, da je bil kak bolj šibek potres - živalce to ful čutijo.
(BTW - mi je rekla prijateljica, ki si deli sobo v študentu z morskim pašičkom in cimro, da je MP nekega večera začel glasno cviliti, se tresti in čisto zmešano tekati po kletki ... in tako nekaj ur ponoči). Njena cimra je bila čisto preč od skrbi in je komaj čakala, da bo jutro, da pelje zverinico k veterinarju, ker je bila prepričana, da MP.ja kaj ful boli. NO, zjutraj je bil MP čisto normalen in miren, punci pa sta na netu pri novicah videli, da je bil tisto noč kar fajn potres nekje pri Brežicah. Očitno je MP to čutil...)
Lahko, da je kdo kje kaj vrtal (zvok vrtalnika je zelo zoprn vsem živalim, saj slišijo ene visoke frekvence, ki jih mi ne moremo) ali pa kakšen drug čuden zvok produciral (saj nimaš kakšnega soseda - začetnika, ki vadi violino lol! )
Upam, da se bosta umirili in bo vse spet OK.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 7:28 am

Se strinjam z mamoF. Zelo verjetno sta se kaj prestrašili. Mogoče kakšnega hrupa, potresa, kakšne druge živali, kakšnega vonja? ... Pusti ju malo pri miru, se bosta že pomirili. Pa kar se tiče tistega, da te več kot 30 ur ni bilo... podganici bosta še vedno navajeni nate, brez skrbi in ju lahko pustiš tudi več časa sami, saj si ena drugi delata družbo, brez skrbi, da jima ne bo dolgčas. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Sep 23, 2009 10:46 am

No, poročam, da sta obe že normalni, Xena čist, Nixie pa vsaj prbližn..

Very Happy
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 5:05 pm

Je od koga podgana kdaj sikala? kot da bi luft vn pihala.prvič čula takšen zvok.pa ni bilo piskanje. .
najprej je prišla do mene in šla na roke,potem je vohala prste po nekem času pa skočla v kot kletke in tako pihala, zdaj pa je cela prestrašena in si nič ne upa Shocked
Zunaj sem božala tujo mačko ampak si potem oprala roke, za tem pa še kunca. sam njegovega vonja mora biti navajena...
nevem ka bi bilo drugega Shocked
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 6:28 pm

mislm da tko pihajo ko so jezne..?
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Dec 02, 2009 6:31 pm

hm.. moja ko jezna ponavadi piska oz cvili pa grize..tak da nevem zakaj bi z lepega ratala jezna.. zdaj pa je še kar prestrašena..
mi ušla za bučkotovo kletko in sta se neki vohala.Pa ga sploh ni tako napadala kot ponavadi. Čudno je da je taka mirna ko je pa vedno hyper.
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeČet Dec 03, 2009 12:08 am

sreda_ je napisal/a:
Je od koga podgana kdaj sikala? :
Ja, naša Tončka je redno sikala na mačka ( v bistvu je skoraj pihala kot mačka) , če se je preveč približal kletki. Poleg tega je še z zadnjimi tačkami topotala po tleh Shocked - sploh če je on previdno stegoval tačko proti kletki. Ful hecno jo je bilo videti, kako se je jezila.
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeČet Dec 03, 2009 10:03 am

Hmm.. js pa to prvič opazila včeraj.ampak je bla v kotu pri miru ko je sikala. Potem pa še cel večer bila taka 'zamišljena' Shocked
mogoče je res bil sam vonj drugih živali Shocked
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Dec 09, 2009 5:29 pm

A je zdaj kaj boljše? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:19 pm

A od koga podgana tak nekontrolirano tolče z repom?
šele zadne čase sem opazila da podgančku včasih začne trzati rep..oz kot da bi mu nekdo spustil elektriko čez rep oO

enkrat se to zgodilo ko čepel na rami, drugič v kletki iznenada... hm
star je pa že leto pa pol

Shocked
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 7:44 pm

sreda_ je napisal/a:
A od koga podgana tak nekontrolirano tolče z repom?
šele zadne čase sem opazila da podgančku včasih začne trzati rep..oz kot da bi mu nekdo spustil elektriko čez rep oO

enkrat se to zgodilo ko čepel na rami, drugič v kletki iznenada... hm
star je pa že leto pa pol

Shocked

Uh! To moja Xena dela. Popolnoma otrpne in začne to delat, dela okoli 5 sekund, potem se pa spet začne premikat normalno.

Mislim, da je to povezano z markiranjem. Ponavadi zajec in srna to naredita, da urin in bobke razmečeta po teritoriju. Čeprav mi je nelogično, kaj otrese podgana, mi je do sedaj to najbolj logična razlaga. Lahko pa si samo hrbtenico naravna, tako kot mi, ko se na hitro zravnamo in zaokrožimo z rameni po sedenju.

Ne vem, uglavnem, tvoja ni edina Very Happy
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:03 pm

hm.. ampak da po letu pa pol začel to delat ? oO

pa že skoz ga tak rahlo miga sem pa tja ko stoji na miru.. tak res malo.. nekih drugih znakov sumlivih pa nima. pomoje če bi blo kaj ful narobe bi se že pokazal v tem času?
ga že imam skoraj leto pa pol
Nazaj na vrh Go down
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:11 pm

Evo spet.. glasko škrtal pa u kotu čepel pa mal rep dvignu, potem se prestavil na drug konec pa počepnil in pol ko je šov stran mu rep zdivjau spet Shocked
zdj se bom prvič začela podganjega repa bat Shocked Smile useka k norc Shocked
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:16 pm

Moj tudi to dela!
Ampak ne škripa z zobmi, spušča pa podoben zvok (chattering), neki takega kot človeški tleski z jezikom. In to dela, kadar meri razdaljo, ko hoče kam skočit.
Vsaj zdi se mi, da zaradi tega to dela Smile.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sreda_




Število prispevkov : 151
Join date : 29/01/2009

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:27 pm

Nes je napisal/a:
Moj tudi to dela!
Ampak ne škripa z zobmi, spušča pa podoben zvok (chattering), neki takega kot človeški tleski z jezikom. In to dela, kadar meri razdaljo, ko hoče kam skočit.
Vsaj zdi se mi, da zaradi tega to dela Smile.

kaj zdaj dela? Very Happy Very Happy Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:47 pm

Meri razdaljo če se mu splača skočit ali ne. hehe

Pač meni se zdi, da zato maha z repom Razz lahko da ne, nimam znanstvenih dokazov.
Vedno, ko ni prepričan ali je varno skočit začne mahat repom in se že malo nagne, samo potem nikdar ne skoči (npr. dol s kavča).
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Sprememba vedenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sprememba vedenja   Sprememba vedenja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Sprememba vedenja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Drastična sprememba stanja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: