Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podgana se slini

Go down 
+6
Tajson
Nes
Juni
Fiamma
zverina
NORČKK
10 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 5:49 pm

Kaj je narobe če se podgana slini? (gobček poln sline, kapljanje iz gobčka)
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 7:22 pm

A ni to steklina? confused
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 7:32 pm

mišo/miško&pika je napisal/a:
A ni to steklina? confused
Ne bodi smešna!

@NORČKK: Lahko je veliko stvari. Mogoče je pojedla kak strup? Upajmo, da ne.
Lahko bi bili zobje, ki so predolgi.
Predlagam ti, da da prvo kot prvo preveriš te zobe. Čene pa k veterinarju. Ker če je zastrupitev, ti lahko samo on pomaga, če si dovolj hitra.
Kaj drugega pa mi trenutno ne pade na pamet.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 7:41 pm

Ja, oprosti no! Saj niti svojega lastnega mnenja ne morem povedati! Sem se pač ustrašila, ker mi kaj drugega ni padlo na pamet.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 7:51 pm

Heh Fiamma, da ne boš mislila, tudi jaz sem najprej pomislila na steklino xD saj teoretično bi verjetno šlo, ampak v praksi je pa nima kje stakniti.
Druga misel je bila epilepsija, ampak nimam pojma, kako pri podganah to izgleda.

Najbolj zanesljivo je, če jo pelješ k veterinarju, pa ti bodo tam povedali, za kaj gre.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 7:54 pm

Steklina se prenaša s slino, torej z ugrizom. Podgana dejansko nima kje srečat stekle živali. Če bi imela ona doma steklega psa, verjemi, da bi bila to že panika po celi državi.
Tu se ne gre za mnenje, ampak za razgledanost. Res, da si še otrok, vendar je to del splošnega znanja, vsaj pri nas, kjer se toliko o tem govori.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Jun 28, 2010 8:21 pm

Jaz pa steklino povezujem s penjenjem bolj kot s slino.
In če bi bila steklina, bi prišlo tudi do res velike spremembe v obnašanju in
bi že zdavnaj napadla in pogrizla svojo skrbnico.

Upam, da ni kakšen strup.
Je bila podgana kaj v stiku s kakšnim ljubljenčkom, ki bi mogoče lahko kaj okoli
stupov za miši vohljal?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeČet Jul 08, 2010 3:06 pm

Kako je s podganco?
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeČet Jul 08, 2010 8:16 pm

Epilepsijo pri glodalcih sem jaz že videla (groza): tresenje, slina iz gopčka,, nato za par sekund otrpne in se zbudi in se sploh ne zaveda da je bilo kaj narobe
steklina: pri steklini nebi bilo samo slinjenje (penjenje) in agresivnost, temveč podgana tudi nebi morala jesti, saj se slini oz. peni zaradi krčev v požiralniku.

tako da po moje so zobki predolgi ali se je pa res kaj zastrupil (nisem strokovnjak za te stvari Embarassed , tako da raje veta prašaj)
Lp Smile upam da bo vse vredu
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeSob Jul 10, 2010 7:29 pm

Je podganca zdaj v redu? Si jo peljala k vetu? Če si jo, kaj je rekel?? (:
Nazaj na vrh Go down
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePet Okt 08, 2010 10:49 am

Moja podganica se je tudi danes začela sliniti. In ne samo to. Vsa krvava je bila okrog gobčka, tako da sem pomislila, da bi jo lahko druga ugriznila, vendar ni videti zunanje rane. Ker pa ima poln gobček sline težko diha in hrope. Veterinarji ji niso znali pomagati. Za vsak slučaj je dobila antibiotik in pa zobke so mi malo odščipnili. Videti pa v grlu niso mogli nič, ker je toliko sline. Sedaj pa jo doma opazujem in je vsa mirna. Je že dehidrirana, ker noče piti, niti jesti, čeprav sem ji naribala jabolko, pa je samo malce pomočila gobček notri. Ves čas pa gobček rine v kot ali v rolico papirja. In pa včasih malo zastoka. Upam, da to res ne pomeni njen konec. Razmišljam, da bi jo popoldne peljala v Grosuplje k veterinarju za eksotiko, ker so mi rekli da od 16h naprej dela eden, ki se spozna na podganice in to.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePet Okt 08, 2010 11:15 am

Joj, boga podganca Sad Jaz bi na tvojem mestu šla k vetu, ki se spozna... pri katerem vetu si bila pa prej? Nič čakat, šibaj v Grosuplje al pa na VF čimprej. Lahko da ni nič, lahko je pa vsaka sekunda važna :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePet Okt 08, 2010 12:04 pm

Popoldne bom šla v Grosuplje. Upam, da bo podganica zdržala. Popoldne pa zato, ker mi je veterinar reku, da ob 16h začne delati eden, ki se bolj spozna na podgane in to in da naj jo raje takrat pripeljem. Pa tudi tako ne bi mogla prej, ker nimam prevoza. Se mi pa vse bolj dozdeva, da ima kaj v grlu, ker sem ugotovila, da ne more požirati. Zato pa tudi toliko sline.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePet Okt 08, 2010 7:23 pm

Kako je blo? Je vse ok s podganco?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 6:43 am

Veterinar v Grosuplju je takrat opazil, da ima podganica pljučnico. Tisto, ki jo imajo v sebi že od rojstva, se pa sproži ob stresu ali prepihu. Čeprav se mi zdi, da nič od tega ni bilo. Dobila sem injekcije z antibiotiki za 9 dni, ki jih ji moram dajati na 24ur. Je pa zvečer potem, ko je dobila eno dozo, že pila in tudi malo jedla. Slini in hrope pa zato, ker bi v tem primeru človek bruhal, podgana pa pač ne more in se potem takole muči. Vendar je danes že veliko bolje. Še vedno pa veliko spi. Je kot boln otrok. Treba ji je dajat piti, jesti, jo pokrivati,... Pokrivati pa zato, ker ima lahko namesto vročine podhladitev. In potem mora biti na toplem. Ponoči je tako bila v prenosni kletki na merino volni Smile, kletka pa je bila pokrita z deko, zraven pa flaša tople vode, ker nimamo termoforja. Zdajle pa že spi na brisački pod dekico na kavču. Je pa že začela grizti, če ji kaj ne paše, tako da se res malo boljše počuti. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 8:17 am

Uboga pikica mala. Sad

Če bi ljudje nehali kar tako povprek pariti svoje podgane, bi bilo dosti manj tega! Ravno zato imamo na forumu določene omejitve. Verjamem, da ti je hudo, ko je gledaš, kako se muči.Pa tebi in podganici ne bi bilo treba tega, če bi se vsi ''proizvajalci'' in forumaši zavedali, da je to krivda njihovega parjenja.

Čim hitrejše okrevanje ji želim.
Pa malo pobrskaj po zavihku informacije na portalu fancy rat, imajo en super recept
za bolne podganice, ki pomaga imunskemu sistemu.



Edit: sem kar izbrskala tale članek Feeding to Support the Immune System
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 11:48 am

Uf, samo, da je bolje Smile Upam, da se čimprej popolnoma pozdravi!
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Okt 25, 2010 7:40 am

Pozdravljeni!

Se vam zopet javljam z lepo novico, da je moja podganica Fonza zopet zdrava. Prejšnji teden je bilo za nami 10 injekcij antibiotikov, sedaj pa se s sestrico že veselo tepeta v kletki. Sicer pa je bila že po tretji injekciji taka kot je bila, ko je zdrava. Malce žleht, bolj aktivna in ješča. Kletko smo prestavili bolj v kot, tako da prepih nikakor ne more do njih, takrat ko recimo malce "luftamo".
No, to je to. Upam, da vam ne bo treba preživljati vsega tega s svojimi ljubljenčki, če pa boste morali, pa upam, da so simptomi dobro obrazloženi in da boste tako videli za kakšno stvar gre.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Nov 22, 2010 11:15 pm

Tajson je napisal/a:
Epilepsijo pri glodalcih sem jaz že videla (groza): tresenje, slina iz gopčka,, nato za par sekund otrpne in se zbudi in se sploh ne zaveda da je bilo kaj narobe
steklina: pri steklini nebi bilo samo slinjenje (penjenje) in agresivnost, temveč podgana tudi nebi morala jesti, saj se slini oz. peni zaradi krčev v požiralniku.

tako da po moje so zobki predolgi ali se je pa res kaj zastrupil (nisem strokovnjak za te stvari Embarassed , tako da raje veta prašaj)
Lp Smile upam da bo vse vredu


Pri Jerryju mi deluje ravno nekako tako; krči v požiralniku in slina...samo steklina seveda ne more biti. Kar naenkrat se je to zgodilo. Ni mi jasno zakaj...Upam da bo vse v redu. Neutral
Nazaj na vrh Go down
amyZ




Število prispevkov : 33
Join date : 11/08/2009
Age : 38
Kraj : Senovo

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimeTor Nov 23, 2010 8:15 am

Če prebereš malo moje poste boš vidla, da je to lahko pljučnica, kakršnmo je imela moja Fonzi.
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Feb 06, 2012 11:59 am

Pred eno uro smo imeli kosilo. Jedli smo zelje in kruh. Naša mala vedno z nami je.
Ko se je najedla, se je takoj začela čudno obnašati, mirna, tiha in samo ležala je, nikoli ni tako.
Nato sem je odnesla v kletko, kjer sem jo prišla pogledat pol ure po tem.
Slini se zelo močno, po bradi je cela mokra, sploh noče ven iz posteljice. Nekaj je narobe O.O
Ali kdo ve, s čim ji naj oblažim bolečino... Suh kruh.? pale
Če bo do večerje tako, gremo k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Feb 06, 2012 12:08 pm

A je dobila surovo zelje?

Sliši se kot zastrupitev, mogoče se ji je kaj zataknilo (samo če se ne duši, verjetno ne).
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Feb 06, 2012 1:14 pm

Jedla je kislo zelje z mesom in kruh. Neutral Mi2 z mamo sma tudi jedle, pa sma dobro..
Še zdaj leži v žagoviju in se sploh ne premakne... No
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Feb 06, 2012 1:18 pm

Kolkor vem je surovo zelje strupeno oz. vsaj ne najboljše za podgane. Za kislo zelje ne vem, ampak po mojem tudi ni nekaj fino za želodec. Glede na to, da podgance ne morejo bruhat, ti svetujem, da jo čimprej k veterinarju pelješ.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitimePon Feb 06, 2012 2:52 pm

Problem je to, da je do zdaj vedno jedla zelje, vsaj 1 leto ga že delam, in nikoli ni bilo nič narobe. Neutral
Še vedno spi, upam da bo bolje..
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podgana se slini Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgana se slini   Podgana se slini Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podgana se slini
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nema podgana???
» podgana in čaj
» Podgana in bazen ;)
» Najdena podgana
» Ugriznjena podgana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: