Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podgane popularne-nastradajo hrčki?

Go down 
+3
talupu
zverina
Tahun
7 posters
AvtorSporočilo
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 2:22 pm

Danes sem na hodniku v šoli opazila punco ki je imela na rami prestrašenega hrčka ki se jo je krčevito držal..
Na naši šoli[ledina] so kar popularne podgane,in očitno hoče bit ta punca "kul" s tem da bi prinesla v šolo hrčka.
Zelo mi je žal da se je ne spomnim da bi jo poiskala na šoli in ji povedala par krepkih saj je nošenje podgane ali hrčka okoli popolnoma druga stvar!Bogi hrček..
Imela sem 4 ruske in 5 zlatih hrčkov zapored,tako da lahko rečem,da se kar spoznam na njih.
In hrčki NIKAKOR niso primerni za nošenje s seboj!že jemanje iz kletke pomeni za njih stres,kaj šele šola?!

Kaj pa vi menite o tem?
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 2:32 pm

Ja, Tahun maš čisto prav. Tudi jaz imam hrčka, prej sem jih tut že mela ene 10, pa hrčki nikakor niso primerni za nobeno nošenje okoli (ne govorim o tem da ga doma nosiš, ampak nekje zunaj), še sploh pa ne v šolo. To je tak stres za njih,...bogi so. Še jst ko vzamem svojga ven, bi najrajš kr skoču dol z mene pa se nekam skril. Pa niti ravnotežja nima bogve kaj. Okej za na razstavo v šoli, da ga prnesla bi že razumela, ampak tole, tumač! Evil or Very Mad


Nazadnje urejal/a mišo/miško&pika Tor Jun 22, 2010 6:51 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 6:38 pm

Js sem mela pritlikavo zlato hrčico, ki se je zelo rada crkljala in sprehajala po sobi, ker sem se res vsak dan zvečer-ko je bila najbolj dejavna-z njo ukvarjala in jo spustila po sobi in kar sama je prišla k meni, tudi na ramo. Kadar je nisem vzela ven, je šla v 2. štuk v kletki in tolk časa plezala, dokler je nisem vzela ven. Zato mislim, da za vsakega hrčka ni ravno stres, če ga vzameš iz kletke (seveda pa je res to odvisno tudi od vrste in karakterja hrčka-imela sem tudi ruskega in indijskega pa sta bila čisto nasprotje). Ampak to pa nikakor ni za v šolo. Kaj sem hotela povedati- tudi hrček, ki je doma neplašen, ni za v takšno "norišnico". To je nekaj drugega kot ganca.
Se je pa lih zadnjič ena punca po šoli veselo sprehajala s svojim skakačem. Ker bi lahko skočil, so si ga podajali iz rok v roke in bošček je bil že čisto prestrašen Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 6:49 pm

Ja, da ga malo ven vzameš po stanovanju pa to, je res odvisno od vrste. To je kul. Ampak, hrčki pa drugi glodalci niso take kot podgane k jih lahko nosš kamor kol hočeš, pa skačeš, pa ti ne bojo dol padle. Tako, da ne vem, zakaj si potem ne kupijo rajši podgane, če že tako radi v šolo nosijo prestrašene hrčke pa skakače. Samo to mi ni jasno.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 8:04 pm

Ja sej. Jaz sem svojo v eni prenosni kletki nosila ven (kadar sem pač šla-ne zelo pogosto)in še to na en zeelo miren kotiček, -čim je bilo zraven več kot 2 človeka, se je skrila.
Kaj pa skakači? To so tako kot hrčki, ali se pa njih lahko malo bolj socializira? Mislm da ne ampak nevem.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 8:08 pm

Za skakače pa veš, da ne vem. Se mi zdi, da se jih ne socializira glih kej preveč. Mormo Dejana vprašat, on ma skakače. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 8:09 pm

skakači so bol socialne živali zato se jih lažje socializira kot recimo zlate hrčke ki so izrazito samotarski.
ampak v intiligenci se skakači ne morejo primerjati s podgancami Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 12:30 am

Mah, že podgane so dostikrat povsem prestrašene v novi družbi, kaj šele mali rastlinojedci ... Če sem odkrita, jaz tudi podgan ne bi v šolo nosila; ne samo, da gre za kršenje šolskih pravil in da je nefer do vseh, ki se jih morda bojijo, tudi za živali ne vem, koliko je to ravno fino.

Sicer pa bogi hrček, ampak jaz priznam, da mi je bilo neverjetno smešno, ko sem si predstavljala dekle, kako paradira po šoli s hrčkom na rami Laughing
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 7:16 am

talupu je napisal/a:
Js sem mela pritlikavo zlato hrčico, ki se je zelo rada crkljala in sprehajala po sobi, ker sem se res vsak dan zvečer-ko je bila najbolj dejavna-z njo ukvarjala in jo spustila po sobi in kar sama je prišla k meni, tudi na ramo. Kadar je nisem vzela ven, je šla v 2. štuk v kletki in tolk časa plezala, dokler je nisem vzela ven. Zato mislim, da za vsakega hrčka ni ravno stres, če ga vzameš iz kletke (seveda pa je res to odvisno tudi od vrste in karakterja hrčka-imela sem tudi ruskega in indijskega pa sta bila čisto nasprotje).
Jaz imam doma samčka od ene izmed večjih vrst hrčkov. Ta tudi komaj čaka, da ga kdo vzame iz terarija. Potem pa veselo maršira na okoli po sobi z živalmi. Fino je pa ker se po določenem času ( ponavadi okol 5 min) vedno vrne k meni, tako, da mi ga ni treba iskat. Smile
Mi pa nikoli ni prišlo na misel, da bi ga kam s sabo vlačil. Že ko mi je setra povedala, da na njeni SŠ nosi folk podgane v šolo, se mi je to zdelo mal nenavadno. Sedaj očitno poskušajo to prakso poskusit še z hrčki in skakači. Vam pa za intermeco še povem, da ko sem bil jaz na SŠ ni nihče nosil v šolo hišnih ljubljenčkov, sedaj je to očitno nova moda. Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 12:37 pm

Sem mela par hrčkov pa jih nikoli nisem nosila sabo. SPloh ruski hrčki so zelo hiperaktivni in bi hitro skočili iz rame.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 10:34 am

Poleg tega so hrčki nočne živali in sploh ne vem, kaj ga je delal zunaj sredi belega dneva.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





Podgane popularne-nastradajo hrčki? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podgane popularne-nastradajo hrčki?   Podgane popularne-nastradajo hrčki? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podgane popularne-nastradajo hrčki?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Ruski hrčki
» So to podgane?
» Varstvo podgane!
» Podgane in glasba
» podgane in kabli

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: