Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Pomoč pri visokih poletnih temperaturah

Go down 
+5
Sonii
Cath
zverina
Blue
Nes
9 posters
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeSob Apr 24, 2010 1:08 pm

Ker se bliža poletje, bi za vsak primer napisala nekaj napotkov za hlajenje podganic. Če ste kot jaz in
nimate denarja za klimo, živite pa v stanovanjskem kompleksu brez izolirne fasade.

1.Toploto najbolj uravnavajo z repom, ker je zelo dobro prekrvavljen. Večjo nizko posodo napolnite s hladno vodo, če
je zelo vroče pa dodajte še kocke ledu. Bojda bo rep noter namakala ali pa šla malo čofotat. Čez dan ji lahko tudi večkrat zmočite rep.

2. Za najhujše poletne vročini pa jim pri ležišču ali hiški nastavite še kozarec za vlaganje s pokrovom na navoj,
napolnitega ga z ledom.
3. Glineni (neglazirani) cvetlični lonci odlično zadržujejo temperaturo. Poiščite primerno velikost in ga čez noč namkajte v hladni vodi, uporabite ga kot hiško ali ga nastavite v bližino le-te. mogoče ne bi bilo slabo, če imate dva, da lahko sproti menjate.

To je vse kar vem, tako da, prosim, na plan z idejami Smile


Nazadnje urejal/a Nes Sob Apr 24, 2010 2:45 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Maj 28, 2010 5:56 pm

Telesna T naj bi bila +/- 38 stopinj.

Referenčni članek: Biomethodology of the Rat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 8:23 pm

Nes super so teli napotki. Wink Tukaj jih je še nekaj: klik.

Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeTor Jul 13, 2010 8:29 pm

Zanimivo je oboje! Razz
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 9:03 am

Če se komu ne da klikat, naj samo še omenim, kaj je na povezavi novega.

Za poletje jim odstranite vse plastične hiške, ker zadržujejo toploto.In seveda visečke iz flisa tudi začasno stran.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 9:18 am

Moje podganice sploh ne spijo več na flisu, ampak na visečih lesenih lojtricah. Jim bom kar flis odstranila. Drugače pa imamo klimo, ampak vseeno vsepovsod raje spijo, kot na flisu
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 10:53 am

Moja pa zaspi tudi NA hiški. Laughing
Je pa klima res super stvar in ji sigurno ni vroče Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 11:05 am

Moja Pikica pa je obrnila hiško narobe in zdaj spi v njej - ima odprto streho lol!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 11:29 am

Pod zvezdami Smile
Pa kaj se zdaj važite s klimo? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 11:35 am

S klimo se važimo točno tolko, kot z ogrevanjem pozimi jezik jezik jezik
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 12:00 pm

Smotanci eni Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 12:20 pm

Moji so tudi čisto mrtvi od vročine. Zdaj so sicer začasno pri moji mami, ki jih je spravila na lepo hladen kotiček, ampak pri meni so bili pa čisto bogi. Vsake toliko jih malo našpricam z vodo (dam v šprico, tako kot je za čistila npr. za steklo ...), samo pazim, da jih ne špricam direktno s curkom ampak ga usmerim tako, da dobijo samo pršec. Jim ful paše (pa sicer zelo sovražijo vodo), kar nastavljajo se mi Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimePet Jul 16, 2010 12:38 pm

Lemi je pa z kozarca snel krpico in spi kar na steklu, na mokrem.
Leo pa sivčka gleda pri spanju, dve sekund sta se celo cartala Smile cheers
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 3:32 pm

naja je napisal/a:
ni ravno kontekstu, sem ze iskala po forumu kje to vprasati, pa bom kr tu... zanima me kako je s temperaturno in vremensko občutljivostjo podgan (veter, sonce, vlaga...) bi bilo mogoce, da bi jim dala kletko v pomladnem in poletnem casu ven na teraso/balkon, kjer bi med drugim lahko bile ves čas izpuščene - tudi ponoči in ko mene ne bi bilo doma? nekako si ne upam, ker me je strah da bi se prehladile in zbolele al kaj podobnega :S


Premaknila sem vprašanje, če je še kaj v zvezi s T, jih lahko postavljate tukaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fliper<3




Število prispevkov : 1
Join date : 20/07/2009

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeTor Jan 15, 2013 7:35 pm

Se pa on klime nemorejo kako prehladiti?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 11:33 am

Nimamo klime doma, tako da nimam direktnih izkušenj, ampak po mojem, da dokler direktno v podganco ne piha, po mojem ni panike. Edino zrak zna bit zarad klime presuh, tako da je mogoče fajn kombinirat potem s kakim vlažilcem zraka, da ne začnejo kihat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
TinnaS

TinnaS


Število prispevkov : 3
Join date : 27/03/2013
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeNed Apr 28, 2013 5:06 pm

pozdravljeni..
letos poleti grem prvič z svojo podganico na morje.
zanimam me ali je dobra metoda da v primeru,če bo vroče v prikolici zmočim brisačo in dam čez kletko?
poleg tega bom seveda dala mrzlo vodo v kako posodico,lubenico....
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitimeNed Apr 28, 2013 8:24 pm

Glede na to, da se te prikolice lahko kar precej segrejejo (razen, če imate notri klimo) je jaz sploh ne bi podnevi puščala v prikolici. Jo je po mojem boljše postavit ven v kakšno senco. Mokre brisače pa sploh ne dajat čez kletko, ker bo tako še manj zračna, bolj vlažna in bolj vroča. Podgane so na visoke temperature zelo občutljive.
Jaz mojim poleti v kletko dam "bazenček" (pač plastično posodo Smile ) z vodo, da se grejo lahko pohladit, če jim paše. Samo naj ne bo voda previsoka, sam tolko, da se gre lahko malo zmočit. Vsekakor mora imet ves čas na voljo dovolj za pit, lubenica in podobno sadje je pa fajn predvsem za med transportom, ker je napajalnik z vodo lahko nevaren, posodica z vodo se pa hitro polije.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri visokih poletnih temperaturah   Pomoč pri visokih poletnih temperaturah Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Pomoč pri visokih poletnih temperaturah
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» pomoč Lajki - društvu za zaščito in pomoč živalim v stiski!
» Vedenje podgance
» Nujna pomoč!
» Pomoč - mladiček
» Pomoč pri pisanju prošnje,

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: