Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ''alfa''

Go down 
+5
talupu
sharp
Fiamma
Juni
halibel
9 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 10:50 am

Imam eno vprašanje glede tega, katera od dveh podgan je glavna.. Imam eno podgano Halibel, ki je stara 8 mes in sem dobila prejšnji teden 4 tedne staro podganco Enkeli. Ko sem jih dala skupaj v kletko je izgledalo, kot da želi biti Enkeli glavna. A je to normalno? Very Happy
Ker Halibel Enkeli nč ne grize. Enkeli gre Halibel na hrbet, Halibel pa jo odrine dol s sebe, ampak je nič ne grize...
Upam da je za zastopit, nevem kako drugače napisat:)
Če pa taka tema že kje obstaja, bi prosila če lahko to premaknete....
Hvala,
LP
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 11:15 am

Ja, to je čisto možno. Saj se hitro vidi, kdo je alfa podgana - vsaj pri mojih dveh je tako, da ko se igrata, je večinoma Samuel tisti, ki spravi Algernona na hrbet in ne obratno, pa tudi Samuel večkrat čisti Algernona, medtem ko če ga hoče Algernon kaj lizat, se pusti samo sem in tja, sicer pa mu ne pusti. Če Halibel nima nobene želje biti alfa, je čisto možno, da jo bo Enkeli kmalu začela komandirat Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 11:33 am

Pri meni je tudi bila lumpa tista, ki je želela komandirat, klub temu, ad je bila samička in da je bila mlajša. Alexi pa se ji sicer tudi ni vedno pustil. Razz
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 1:10 pm

In kolko časa lahko traja da se bojo zdej zmenle to? Razz Ker Enkeli Halibel kar lovi po kletki gor pa dol, Halibel pa hkrati nima želje bit alfa, se pa ne pusti...
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 1:40 pm

Nikoli se ne bosta zmenili Laughing Pri meni se ves čas premetavata naokrog. Malo ležita skupaj, potem se pa začneta preganjat in skakat drug na drugega. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Apr 14, 2010 1:40 pm

V morem primeru je bilo tako, da sta se veliko tepla, sicer v igri, ampak je to trajalo cca 15 minut in redno vsak dan. Nazadnje ko sem slišala Jasmino, je rekla da se še vedno veliko tepeta. Razz Tako da ne vem zdaj kako je z njima...
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 7:09 pm

Mene pa zanima, če se lahko vloge zamenjajo? Danes sem dobil novega podganjega samčka, ki je skoraj 2 meseca mlajši od Jerryja in tudi precej manjši. Med privajanjem ju imam pod nadzorom, čeprav sta se hitro zaštekala in se le ravsata. Zaenkrat se lepo vidi, da je alfa Jerry, ki je večji, močnejši, tudi liže on Charlieja in ne obratno. Zato pa me zanima, če se lahko vloga obrne, ko Charlie zraste npr.? Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 8:57 pm

Ja, lahko ja, če bo Charlie kljub temu, da bo odraščal kot beta, imel kake hude težnje po tem, da bi bil on rad glavni. V tem primeru bi znale biti stvari kar zoprne (podganji pretepi ...) in bi moral vsaj enega od njiju kastrirat. Jaz ti svetujem, da počakaš, če se bosta začela tepst, boš pa že opazil Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 2:22 pm

Šele zdele sem to temo opazila.
Imam 4 mesce staro Bello ki je dobila novo sostanovalko Ellie. Ellie jo je prej "napadala" samo v kletki, čeprav je mlajša, zdaj pa Bello napada tudi povsod drugje.
Bella ji nič ne naredi, ampak zakaj jo ona skos tako tepe (Ellie)? A ju bom lahko sploh dala skupaj v kletko, ker me skrbi, da jo bo Bella nazaj, ali pa,da Ellie sploh ne bo nehala? Neutral
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 3:52 pm

Jaz tudi opažam zamenjane vloge.
Ta mlada že terorizirata starešino Tika.

Poleg tega je začel zdaj še najmlajši markirat in skuša nadvladati oba starejša Sad

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 3:53 pm

Kako pa zgleda ta pretep? A ga lahko slučajno posnameš s fotoaparatom al pa telefonom? Dokler ji Bella nič nazaj ne naredi, ni problema. Pri nas je tako, da je Boo (ki je tudi 5 mesecev starejši in je samček) alfa, potem je Nutella, Cookie je pa na dnu lestvice. Boo se ni nikoli spravljal na ta mali dve (tudi, ko so se spoznavali); največ, kar je naredil, je bilo to, da ju je zelo intenzivno česal in umival, ampak meni ni zgledalo, kot da ta mali dve kaj boli. Nutella je prava mala tečka in se spravlja na oba, ampak ne preveč pogosto. Včasih se s Cookie zravsata, ampak mislim, da se samo igrata, včasih se pa tudi na Booja spravi, ampak spet - nič groznega. Je poba še enkrat večji od nje pa ji nič nazaj ne naredi. Cookie je pa pravi mali cuker in oba pri miru pusti, tko da se mi prav smili, kadar se druga dva odločita dokazovat svojo superiornost Very Happy

Tako da možno da imaš eno tako malo Nutello doma, ki pač teži starejši podgani, tej se pa ne da ukvarjat s ta malo. Mogoče pa Belli ni do tega, da bi bila glavna, pa ji zato pusti; možno pa tudi, da se tamala samo igra, Bella je pa že toliko starejša, pa se ji ne da.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 6:31 pm

Nes je napisal/a:
Jaz tudi opažam zamenjane vloge.
Ta mlada že terorizirata starešino Tika.

Poleg tega je začel zdaj še najmlajši markirat in skuša nadvladati oba starejša Sad


Sožalje :/ bodo šla jajčka ali kaj planiraš?


Talupu, Ellie bo skoraj sigurno prenehala, ko zraste do konca in se vzpostavi kot glavna. Če ni nič cviljenja ali ravsanja, je zaenkrat še vse kul. Če pa slišiš, da cvilita, ju malo opazuj - lahko da sta samo cvilibabi, lahko pa da se zares tepeta in v tem primeru moraš poseči vmes.

Pri nas se je to vse uredilo - Samuel in Algernon sta se med sabo zmenila kar hitro in brez težav (z izjemo obdobja tik pred kastracijo, ko sta se ves čas prav grdo ravsala), s tamalo je bilo več problemov (s Samuelom ne, z Algernonom pa), ampak razen par manjših pretepov in ugrizov ni bilo nikoli nič hujšega. Dokler je bila Kivi še živa, je bil pa kar velik problem, ker je bila noro agresivna in je napadala kar vse po vrsti in če ne bi dobila prolapsa, bi jo morala imeti ločeno od ostalih. Ampak je pa to tako, Kivi je bila po mojem da trgovinska podgana, ko sem jo dobila, je bila pa stara že več kot eno leto in tako pogoji niso bili ravno najboljši. Tako da z Ellie in Bello ne bi smelo biti nobenih problemov - se bosta že zmenili, sploh če praviš, da Bella ne reagira na vse skupaj. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 6:57 pm

Sem zgubila štipendijo, tako da če bodo njihova jajčka plačevala ogrevanje do marca, potem vsekakor. Smile Če se bo stopnjevalo, bo imel pa Lemi, čeprav se navadno po 6 mesecih začne umrijat. Upajmo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 7:23 pm

Kdaj se pa ta agresivnost običajno začne pri samčkih? Ker Jerry in Charlie se zaenkrat super razumeta, res prav presenetila sta me. Dva dni sta se kar ravsala, ampak sedaj ju pa niti to ne vidim več, niti ponoči. Prej bi lahko rekel da se ignorirata ali pa Charlie teži Jerryju (redko). In me zanima, če je možno da nikoli ni pretiranih težav s tem?
Ker jaz bi dal kastrirati le enega samčka, pa še to le v primeru takšnih pretepov in nevšečnosti..če bi se razumela tako kot sedaj, ju sploh ne bi dal kastrirat...
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 7:32 pm

Saj čisto možno, da ti ne bo treba Smile Mojedva sta bila pri kastraciji stara ene pol leta, če se prav spomnim, bi pa morala pogledati točen datum. Pretepi so se pa začeli kakih 14 dni, 3 tedne prej.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 7:33 pm

Je možno, da nikoli ne bo težav s tem.

Kdaj se pa začne pa težko rečem. Nekje takrat, ko so njihovi hormoni na višku, torej mogoče od 3. do 8. meseca starosti?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 8:39 pm

Aha, hvala. Very Happy
Sem ju zdaj pustila za ene 4 minute v kletki, pa so bili vmes presledki, ko sta se le čistili med sabo, nato pa je tamala spet začela. Cvilili nista nič, le občasno je tamala nekaj zajavkala, ko je Bella nanjo stopila. Nič resnega. Rolling Eyes
A zdaj moram pač počakat, da Ellie zraste? (tako, kot je napisala Juni) Ellie bo žez 9 dni stara 2 meseca, ampak je kar velika.
No, saj bom zdaj vsak dan ju dala skupaj, ko bo pa OK, pa bom ju počasi dala skupaj. Very Happy

LP
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePon Nov 08, 2010 9:49 pm

Se lažem, mojedva sta bila pri kastraciji stara 4 mesece. Tako da pri kakih 3, 4 mesecih se že začenjajo prvi pretepi in prepiri.
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 5:31 pm

Živjo, imam vprašanje in sicer se glasi kako je pri vedenju dveh samčkov iz istega gnezda, kako je z uveljavo "šefa kletke", ker se mi dozdeva, da je en bolj suhcan zato ker ga drugi preveč kontrolira (je pa konkretno večji od prvega) in tudi drobnejši je prvi pri moji roki in takoj na meni, včasih sploh noče iti v kletko, medtek ko bajsko sploh noče priti h meni. A ju je pametno ločiti za kakšen teden ali dva?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 6:33 pm

A se sicer kaj kregata in tepeta, pa a imata vedno dovolj hrane?

Če ni pretepov, potem ju ni smiselno ločevat. Načeloma je tako (vsaj pri mojih), da je večji samček alfa, ampak to še ne pomeni, da drugemu preprečuje, da je ... To, koliko hočeta k tebi, je pa po mojem čisto vprašanje karakterja. Smile
Nazaj na vrh Go down
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 6:52 pm

Ja da bi se vedno pretepala ne morem rečt, ampak vseeno me skrbi za miša ker je kar zelo shiran, sama kost ga je. Tudi približno ni tako zalit kot bi moral biti...
A je mogoče kako bolan?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 6:58 pm

Tako je bilo pri mojih puncah, Nutella je bila vedno precej bolj okrogla in tudi malo večja od Cookie (ki je bila precej suha), hrana je bila pa ves čas na voljo. Tudi Cookie se je vedno skrivala pri meni oz. je raje prišla k meni, kot Nutella. Še vedno opažam, da je tako nekako, ko dam mojim 3 za jest: najprej Boo (samček, čeprav se mi zdi, da je vseeno Nutella ta glavna), potem Nutella vzame in na koncu šele Cookie. Se je pa spremenilo njuno obnašanje okrog mene - zdaj je ponavadi Nutella prva pri meni, Cookie pa včasih kar v kletki ostane, al je pa soba bolj zanimiva kot jaz če so spuščeni Smile
V glavnem, ne ju ločevat, samo hrano naj imata ves čas na voljo, pa lahko daš ta bolj drobni podgani kakšen priboljšek več (mogoče kake stvari, ki bolj redijo), kadar alfa podgančka ni zraven, da malo pridobi na trebuščku Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeSob Avg 20, 2011 8:00 pm

No, moji trije so že nekaj časa skupaj in po pravici povedano sploh ne vem kdo je oz. naj bi bil alfa.
Karakterje imajo seveda različne, najpogumnejši je Jerry ampak po medsebojnih odnosih pa ne bi mogel jasno reči kdo je ''šef''. :]
Se mi zdi, da tamali Bobby velikokrat izziva največjega Charlieja, ta pa mu ne vrne ravno vedno. Je pa res, da kadar se razjezi, Bobby začne cvilit.

V njhovih prepirih je Jerry še najbolj nevtralen in se redko ravsa. Pa še to kadar se, ponavadi s Charliejem, pretepi pa ne trajajo dolgo. Ne vem koliko mi deluje spomin glede tega ampak sploh se ne spomnim kdaj sem nazadnje videl ravsanje med Bobbyjem in Jerryjem...

Res težko je reči kdo je pri mojih glavni....Morda pa imajo razdeljene vloge in so si enakopravni. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimeČet Mar 15, 2012 10:56 pm

Pri nas se je čisto podrla hiearhija in trenutno vsaka podgana biva v svoji kletki, ker so hočejo med sabo
dobesedno poklat do smrti.

Po padcu z alfa prestola najstarejše podgane, je najmlajši videl priložnost in postal prava zgaga.
Najprej so bili nedolžni prepiri, potem pa cimru nakopal konkretne gnojne rane.
In nazadje je postal tako teriorialen, da je začel napadat še mene, če sem čistila kletki.

Prejšni teden sem čistila kletko in je prišel do mene in me dvakrat ugriznil do krvi, ker sem pač razdirala
gnezo. Višek! Jutri je naročen na kastarcijo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitimePet Mar 16, 2012 5:31 am

Joj, upam da se bo s kastracijo tole umirilo. Poročaj, kako bo. (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





''alfa'' Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ''alfa''   ''alfa'' Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
''alfa''
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: