Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Samo ena podganica?

Go down 
+28
elanor
BabyBusted
Puppy
Alive
VforV
analog
sharp
amarillo
Tasha.W
Astrid
Eva
NORČKK
Tahun
choo
talupu
marusaw
zverina
AtLanT!da
Juni
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
ruby.
Nes
sonja256
Nina
Slunko
32 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:26 pm

Nina je napisal/a:
Sploh tamejhne ti bodo letale naokoli bounce Ampak ne skrbi, tudi stiskale se bodo rade ... vendar je dosti spet odvisno od karakterja. Se pa v vsakem primeru umirijo s starostjo.

Tudi mladi samčki tekajo naokoli, in niso kaj veliko pri miru, to lahko potrdim. Potem od enih 6 mesecev dalje jim pa začne dol viset za vse in sam še drnjohajo 18 ur/dan.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:42 pm

Ja no pr men odvisno od dneva.
Danes je PO dooooolgem času zaspala za mano na stolu in 2 ure drnjohala. Potem pa žur, pejmo rožo razkopat in čevle grist.
zdej pa utrujena v kletki Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 8:00 pm

Btw, kok pa te žvalce kej dobro plezajo? Mislm zdele k jima gradim kletko/omaro, pa me zanima, a moram do vsake poličke speljat trdno podlago, ali lahko tudi brez problema plezajo po kakšni debelejši vrvi ali kaki taki zadevi... OZ, predlagajte mi kaj Smile.
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 8:41 pm

Podgane rade in dobro plezajo. lahko sicer narediš kakšne "lojtrce", ni pa nujno - dovolj je kakšna veja, ali debela vrv, sicer pa rade plezajo tudi po mreži, s katero je taka kletka ponavadi zaprta Smile
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 9:00 pm

Ok hvala Smile
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 30, 2010 12:25 pm

Hm... še eno hitro...

Kolk velike so mlade podganice (takoj ko so pripravljene za oddajo)? Ker sem jih nekaj videl v trgovini z živalmi, pa so ble že ene 10-15cm velke, dobili pa naj bi jih baje včeraj...
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 30, 2010 1:06 pm

Če so tolk velike brez repa, potem so že melo starejše podgane, kot bi bilo optimalno za oddajo. No če so podgane kljub starosti socializirane potem je ok, v nasprotnem primeru bo pa kupec namesto cartljive živalce domov prinesel grizočo zverino.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 30, 2010 8:45 pm

Jah... tale moja izbira podgane je bla pa dosti tko no... spontana... Sem šel v tukanota v BTCju po žaganje v briketih in najprej videl prodajalko kako se prav znaša nad bogimi prestrašenimi zajci, da me je kr zmrazilo... No in grem naprej proti kletkam, kjer naj bi imeli podgane (ki naj bi prišle včeraj)... V enem terariju je bila skupinica na smrt prestrašenih fantkov, v sosednjem pa ena edina podganica, stara mesec in pol... Se mi je boga pikica zasmilla in sem jo vzel ven, mi je takoj stekla do ovratnika jakne in se not zarila in kar trepetala... Kako naj bi jo po tem ne kupil... Tako da imam zdajle doma eno prestrašeno belo/rjavo podganico, ki ji je ime Scarlet in si ne upa iz hišice v svoji kletki... Pred minutko je hitro naredila kratek krog, se razgledala in stekla nazaj... Upam da se bo lahko otresla tega strahu in se nasploh imela fino... Če ima kdo kakšen nasvet kako jo čimbol pomiriti je zelo dobrodošel Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 30, 2010 9:13 pm

Slunko je napisal/a:
Jah... tale moja izbira podgane je bla pa dosti tko no... spontana... Sem šel v tukanota v BTCju po žaganje v briketih in najprej videl prodajalko kako se prav znaša nad bogimi prestrašenimi zajci, da me je kr zmrazilo... No in grem naprej proti kletkam, kjer naj bi imeli podgane (ki naj bi prišle včeraj)... V enem terariju je bila skupinica na smrt prestrašenih fantkov, v sosednjem pa ena edina podganica, stara mesec in pol... Se mi je boga pikica zasmilla in sem jo vzel ven, mi je takoj stekla do ovratnika jakne in se not zarila in kar trepetala... Kako naj bi jo po tem ne kupil... Tako da imam zdajle doma eno prestrašeno belo/rjavo podganico, ki ji je ime Scarlet in si ne upa iz hišice v svoji kletki... Pred minutko je hitro naredila kratek krog, se razgledala in stekla nazaj... Upam da se bo lahko otresla tega strahu in se nasploh imela fino... Če ima kdo kakšen nasvet kako jo čimbol pomiriti je zelo dobrodošel Smile


Družbo ji nabavi.
Kontaktiraj Dejana, mogoče še lahko dobiš podgano, ki bi jo morala vzeti jaz.
Ampak je zdaj natuhtal, da je samička in je zato ne morem vzeti Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 9:30 am

Slunko, najprej čestitke za novo podganico cheers
Veš kaj si mislim - da bo počasi spoznala, da ima pri tebi mir in varnost in se bo umirila. Večkrat si jo daj na ramo, da se te navadi, pa počasi se ji približuj s priboljškom, ko bo v kletki, da bo spoznala, da tvoja roka ni nič neprijetnega Smile
Jaz bi jo sicer zdaj na začetku še kak dan pustila pri miru, da se najprej navadi na svoje novo okolje in se malo pomiri, potem pa vsak dan malo več kontaktov. Pa kadar jo imaš pri sebi, jo probaj čisto nežno božati in kaj govoriti, da se te navadi. Tudi ko prideš blizu kletke, jo kliči po imenu, magari si daj na prst kaj slastnega (jogurt ..) in jo bo že radovednost prignala ven iz hiške in potem bo videla, da tvoj glas in roko lahko povezuje s prijetnimi občutki, pa ne bo več tako prestrašena.
Pa veliko uspeha in... kakšno slikco pošlji, ko bo zadosti korajžna, da se bo pustila slikati Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 9:44 am

Nes je napisal/a:
Družbo ji nabavi.
Kontaktiraj Dejana, mogoče še lahko dobiš podgano, ki bi jo morala vzeti jaz.
Ampak je zdaj natuhtal, da je samička in je zato ne morem vzeti Very Happy

Sem poslal sporočilo Muhi, ki me je že enkrat pobarala za podgano. Če sedaj ne bo zainteresirana zanjo....potem jo Slunko lahko dobiš. Mi pa prosim javi tukaj ali pa preko PM-ja.
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 12, 2010 6:59 pm

še vedno se išče ena podganca za družbo moji Scarlet!
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 8:38 am

Ok sm kupu še eno podganco, pa se nekako ne marata!

Mlajša se samo joka cela prestrašena, tastara jo pa ne mara pa jo samo napade če jo vidi :'(
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 10:01 am

Slunko, previdno in počasi. V začetku je vsekakor bolje, da imaš vsako v svoji kletki, da ne pride do nesreče (pri eni članici se je združevanje tragično končalo, ko je starejša podgana mlajšo poškodovala do smrti Crying or Very sad). Sama sicer izkušenj z združevanjem nimam, zato pa ti toplo priporočam v branje temo "uvedba nove podgane" - tam je dosti izkušenj naših članov:
https://podgane.slovenianforum.com/druzenje-s-lovekom-in-drugimi-zivali-f9/uvedba-nove-podgane-t102.htm
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 10:54 am

Tako kot je MamaF rekla. Sori, ampak nekateri mi res delujete malo kot otroci, ki so tako nestrpni okoli nove živali, da ji še dihat ne dajo. Forum je poln informacij o večini stvari, o uvedbi nove podgane smo se pa sploh ogromno pogovarjali. Ne vem, a je res tako težko si prebrat par topikov preden nabaviš novo podgano. :/
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 11:09 am

Nevem kdo je tukej otrok, ampak nisem spraševal zakaj je tako, ker sem o tem že prebral marsikaj, tako tukaj kot tudi drugje, temveč sem le na kratko sporočil, kako se stvari z mojo podganico odvijajo... Očitno pa takši odgovorni niso zaželjeni?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 11:40 am

Hja, predstavljam si, da bi bilo tvoje sporočilo v malo drugačnem tonu, če bi dejansko prebral tudi druge teme o uvedbi nove podgane. V roku parih ur pač kaj veliko nisi mogel narediti, po tako kratkem času jokati, da se podgani ne marata, pa tudi ravno ne kaže na to, da si si kaj prebral (če bi si, bi videl, da je to povsem normalna stvar, zaradi katere se nima smisla preveč razburjati).

Citiram :
Mlajša se samo joka cela prestrašena, tastara jo pa ne mara pa jo samo napade če jo vidi :'(

To mi ne izpade ravno kot obvladana situacija, v kateri lastnik točno ve, zakaj in kako je do nje prišlo, ker se je o tem dobro pozanimal. Kako sploh lahko že po dveh urah veš, da se ne marata in da starejša napada mlajšo?? Najboljša stvar, ko prineseš novo podganico domov, ni ravno to, da jo kar na vrat na nos kažeš starejši podgani. Za novo podganico je stresa že tako ali tako dovolj. Opciji sta tako samo dve, ali si nisi prebral ničesar, ali si si pa prebral kaj in si vse ignoriral. Oboje kaže na hudo nestrpnost (tako kot to, da si včeraj zvečer še spraševal po novi podganici, danes jo pa že kar imaš), tako da mislim, da ti nisem nič neutemeljenega očitala.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 11:46 am

Se bosta že navadili, nikar tako pesmistično Smile
Do tedaj je pomembno, da je zagotovljena varnost mlajše živali.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:30 pm

gah... no za to pa ne maram forumov... vedno se najde kakšen pametnjakovič ki vsem soli pamet... Nisem rekel da obvladam situacijo, definitivno pa ju ne rinem skupaj... Predstavil sem eno drugi v kopalni kadi, kjer je starejša hotela napasti mlajšo...

Drugače pa ja... hvala za odgovore in pomoč in pač vse informacije ki sem jih tukaj dobil!

Lp
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:40 pm

Prosim, ne se kregat.
Razumem Juni, da se jeziš, saj je na žalost na forumu veliko takih, ki delajo vse na vrat na nos, brez da bi se kaj pozanimali o tem. Slunko, drugače je vsako vprašanje dobrodošlo, vendar je zalo zaželjeno, da prej pobrskaš po forumu, če je o tem že bilo pisano. Če med brskanjem ne najdeš teme, ki bi ti ustrezala, pa lahko uporabiš opcijo "search". Wink
Veselo branje foruma!
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:52 pm

Ok... zgleda da se narobe zastopimo... Sem prebral, sem se pozanimal, delam postopoma, počasi (nism kar vrgel male podganice k starejši) in se res ne bi rad skregal s komer koli.

Se opravičujem če sem koga kakorkoli užalil.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:56 pm

Slunko je napisal/a:
Ok... zgleda da se narobe zastopimo... Sem prebral, sem se pozanimal, delam postopoma, počasi (nism kar vrgel male podganice k starejši) in se res ne bi rad skregal s komer koli.

Se opravičujem če sem koga kakorkoli užalil.
Ne, sej te ne obsojam, samo sem hotela razrešit prepir, brez da bi koga morala okregat in tako, da obema nekaj povem. Laughing
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 1:57 pm

drugače pa tamale obedve skupej spita sredi dnevne sobe Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 3:09 pm

Jaz sem se ujezila, tako kot je Fiamma rekla, samo zato, ker je iz tvojih postov razvidno, da imaš podganico max. 2 uri, pa jo že tiščiš k starejši. Meni osebno se to zdi prehitro, sploh glede na to, da si jo šele dobil in je že tako ali tako zmedena.

Ti pa čestitam, da ti je tako ekspresno uspelo ju pobratit Smile
Nazaj na vrh Go down
Slunko




Število prispevkov : 26
Join date : 26/03/2010

Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 4:46 pm

eh sej nista skos take... ko spita je ok če sta skupaj, sam v žaganje od starejše, pa mlajša ne sme Smile

*Edit*

Evo, ste prosil za slikce... tole so prve fotke mojih dveh žverc;

Kasumi (mlajša)
Samo ena podganica? - Page 2 Kasumi

Scarlet (starejša)
Samo ena podganica? - Page 2 Scarlet

in obe2 skupej
Samo ena podganica? - Page 2 Scarletkasumi

Tok da ja, jima kr gre počasi...

*slike pomanjšala mamaF
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Samo ena podganica? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Samo ena podganica?   Samo ena podganica? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Samo ena podganica?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» samo debela/še vedno breja ?
» Podganica Ellie
» Presuha podganica
» Pobegla podganica
» Podganica išče nov dom

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nakup podgane-
Pojdi na: