Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 O veterinarski fakulteti.

Go down 
+9
zverina
Nes
Juni
Timea
Tahun
Lee
Dejan
Fiamma
NORČKK
13 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 12:14 pm

Potlej ti gre pa šola dobro od rok.Very Happy V Sš se je malo več za učit kot Oš. Samo kakor se jez spomnim v 1. in delno še v 3. letniku ni bilo kake prav hude razlike kot v zadnjih dveh razredih OŠ. Je pa res ( kakor sem že prej omenil), da sem obiskoval srednjo tehniško šolo in ne gimnazije , kjer so se morali tudi eni moji sicer precej brihtni kolegi več za učit kakor jaz.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 1:19 pm

njah ledina je kr zajeb***.
tko da ni res da je sam mal težje od OŠ,mislm zame je bla kr razlika.sploh 1. letnik k so še prfoksi bl strogi da nardijo utis.nevem no..Smile
sej boš vidla če se ti bo dal učit,čene boš mela pač 4 Very Happy [al pa 3 al pa 2 Razz ]
Nazaj na vrh Go down
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 2:59 pm

Ubistvu nameravam bit dobra-vsaj v prvem in drugem letniku. Za naprej pa ne vem.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 3:05 pm

no to si pa lahko tud brez učenja Cool
tko da brez skrbi Laughing
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 3:14 pm

ja, sam z dobrim uspehom boš bolj težko na veterino naprej pršla Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 6:54 pm

A dej dej, če si bila skoz odlična, boš več kot dobra. Smile Z malo volje in učenja si brez problema prav dobra, če ti grejo pa vsi predmeti zelo dobro in nisi izrazito naravoslovni/družboslovni tip (tako kot jaz, ki nikoli nisem marala fiz/kem, ali pa kot ena moja sošolka, ki je bila podn pri zgodovini, je pa bila super pri kemiji), pa komot tudi odlična. Srednja šola še malo ni kak hud bav bav. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:20 pm

Fiamma je napisal/a:
Prvo kot prvo si moraš razčistit to, da ne smeš bit preveč usmiljena do vsega živega. Koliko je ljudi, ki si želi na veterino, zato ker so jim kužeki pa muceki všeč in jim hočejo pomagat, nikoli pa nebi hoteli žival usmrtit, pa čeprav ji druge pomoči ni. Moraš se tudi zavedat, da je veterina zelo močno vključena v produkcijo živil živalskega izvora in se moraš zavedat, da žival člov

Točno taka sem jaz Smile
Se zjočem, če samo berem o evtanaziji. Tak da blažena nevednost, no.


Pa še glede tega uspeha. Če se že zdaj odločiš, da boš dobra, za 3 in 4. letnik, boš pa še razmisla, kakšen uspeh boš mela? haha
Potem se lahko tudi mirno že zdaj odločiš, da boš prav dobra, pa je problem rešen.
Pa kemijo prešvinglaš (sem jo js tud : Embarassed Embarassed )
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 8:47 pm

a si bla na ledini nes?in si mela po možnosti košiča?Very Happy:D
haha on je tok smešn alien
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 8:53 pm

A fora je v šoli? aja, pardon potem ... Sam kemija druga ko za švinglat tak ni, neglede na šolo Very Happy p
Moi? ne, ne, ma kaka ledina Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
NORČKK

NORČKK


Število prispevkov : 52
Join date : 27/02/2010
Age : 29

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 5:44 pm

No saj imate prav. Ne vem zakaj že zdaj na to mislim. Verjetno zato, ker bi rada čim prej šla stran iz te šole v kateri sem, saj je kot v zaporu No
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 10:45 pm

Pri meni je bilo podobno tja do polovice zadnjega razreda Oš. Potem pa sem bil zaradi enega močnejšega "prehlada" odsoten skoraj cel mesec in ko sem se vrnil v šoli so mi šli učitelji precej na roko tako, da je šola postala prijetnejša. Pa še 8. razred je imel v drugi polovici nekaj dobrih lastnosti npr.: prej je bilo konec pouka, končni izlet, valeta in lahki eksterci, poleg tega smo nekateri takrat imeli še birmo. Take, da je bil zaključek OŠ kar prijeten. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSob Maj 08, 2010 7:36 pm

Jst bom šla tud na veterinarsko! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 7:42 pm

Tut jaz mam eno vprašanje, že nekaj časa resno razmišljam o veterini, pa me zanima če je res tak "zajebano" kot sem čula od drugih, ker me rahlo skrbi moja lenoba in kampanjsko učenje; snovi prejšnjih letnikov se bolj klavrno spomnim... ? Zanima me tut če je velika omejitev (vem da je vsako leto drugače), in če je matura hud bav-bav? x)
Hvala!
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 9:04 pm

Glede mature je tako, da ti da gimnazija precej dobro osnovo in jo zato večina dijakov naredi že v prvo. No na moji SŠ je bila zgodba drugačna. V 4 letniku je večina od okoli 60 dijakov ( 2 letnika) izbrala zaključni izpit (to je sedaj poklicna matura). 8 pa nas je šlo delat gimnazijsko maturo. Kljub dokaj intenzivnemu ponavljanju za maturo v 4. in malo manj intenzivnem v 3. letniku sem bil edini ki sem maturo naredil v prvo. 4 letna tehnška šola , ti pač pri splošnih predmetih ne da take podlage kot gimnazija. Zato so bili tako klavrni rezultati pri nas že v prejšnih letih; za poklicno maturo pa ti da taka šola dovolj podlage.
Glede kampanjskega učenja pa pravim takole; v SŠ smo imeli večino pisnih in ustnih preverjan napovedanih, kar se mi je zdelo zelo vredu. Potem je pa že vsak sam ocenil koliko časa potrebuje za učenje. Za 60 strani s knjige z biologijo en dan vsekakor ni bil dovolj, tudi za kako matematiko in angleščino ne.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 9:12 pm

Faks nikakor ni enostaven. Snovi je ogromno, sploh pri nekaterih predmetih, ko te kar slabo prime, ko vidiš koliko snovi je treba predelat.
Tukaj se ne gre za hitro predelat snov, ampak moraš dejansko stvari razumet, ker (sicer odvisno od profesorja) znajo nekateri kar vrtat. Poleg tega so strokovni predmeti podlaga eden drugemu in dejansko moraš pri nekaterih izpitih znat še precej za nazaj.
Nočem te strašit, vendar pri nas je bilo precej takih, ki so se "pač" odločili za ta študij in jim enostavno ni šlo, ker ni bilo to kar so pričakovali. Če si zelo zagreta za to, poskusi, je vredno, če pa nisi prepričana, ti predlagam da poskusiš kje zaprosit za prostovoljno delo po kakih klinikah, da malo vidiš kako zgleda zadeva, ker ni vse samo kuža, muca, cepljenje in take reči. Potrebuješ res močen želodec in čustvenost treba znat obvladat, ker se ne moreš zjokat zraven vsake živali, ki jo evtaniziraš ali pa zraven vsake krave, ki jo pred tabo zakoljejo.
Študij je tudi psihično naporen, ker že med vajami vidiš marsikaj (od seciranja psov, mačk, miši in podgan pri anatomiji, do obdukcij vseh možnih živali, do lazenja po največjem dreku, ko ščije kot iz škafa in te zebe ko prasica ...), do takih urnikov, da ti je slabo, do izpitov, ki te en za drugim izčrpavajo dokler ne prideš do izgorelosti, da si kar kot živi mrlič.
Mene osebno je 2. letnik zelo izmučil in ti rečem, da po niti 2h tednih faksa nimam pretirane energije, da bi vse zvozla. Sicr zdej, ko sem spet ujela nek ritem, počasi prihajam k sebi, ampak izpitni roki bodo itak čez nekaj mesecev spet tle in se bomo vrteli v krogu itak do konca septembra, razen, če mi po kakšnem čudežu ne uspe naredit že kej prej vse izpite.
Drugače pa je meni študij zakon in nebi menjala za nič na svetu! Very Happy
Je pa treba vedet, da je tako psihično kot fizično naporen, sicer je tudi od posameznika odvisno, kakšne navade ima od prej. Jaz sem v srednji s kampanjskim učenjem bila prav dobra ali odlična in to brez težav. prebrala sem si 1x v učbeniku in 1-2x še po zapiskih in je padla 5ka. Če ni tako na faksu delala, bi isto same 5ke padale. Laughing

V glavem: premisli, če je to res zate in če presodiš da je, daj res vse od sebe, ker v našem letniku jih je ogrooomnooo popadalo. poleg tega traja študij po novem programu 6 let in ne več 5 in naj bi bila vsa predavanja obvezna (odvisno od rofesorja, če preverja), vaje so pa tako ali tako in ti ne gledajo skozi prste.
Poleg tega se zna zgodit, da ko končaš faks, ne dobiš take službe kot si jo želiš, saj veterinarji niso zaposleni samo po klinikah, ampak tudi na inšpekciji, na farmah, v kalvnicah, v farmaciji, trženju itd.

Drugače pa so vpis omejili na 60 ljudi, tako da so se pričakovanu tudi točke malo dvignile.
Veliko sreče pri odločitvi, upam, da je kaj pomagalo. cheers
Če te pa še kaj zanima, kar vprašaj.

P.S.: Obstajajo osebki, ki pravijo, da je naš faks lahek, samo pol na koncu zveš, da lih taki ponavljajo kateri letnik. Razz
Treba se potrudit, tu ne greš čez kar tako.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 9:59 pm

Kalisto, a delaš to šolsko leto maturo? Jaz tudi razmišljam o veterini zadnje čase, letos mam pa maturo in biologijo na njej Very Happy Kateri predmet si pa vzela kot naravoslovni?
Omejitev se je zdaj, ko so znižali število vpisnih mest dvignila za dve točki (leta 2009 je bila 76 točk, letos pa 78 točk). Če greš na dijaski.net imaš tam kalkulator kjer lahko malce špekuliraš in notri mečeš ocene na katere računaš..
Za letos je bilo tako, da če si vse predmete naredil s 4 na maturi in si bil v tretjem ter četrtem letniku pravdober, si imel 80točk, kar je pomenilo, da si bil sprejet Smile
Glede mature pa.. profesorji itak zganjajo (preveliko) paniko, tisti, ki so pa maturo naredili pa pravijo da ni niti približno tako grozna kot pravijo. Bomo videli. Mene bo/je vseeno strah Very Happy
Fiamma, pa obstaja kakšna teoretična možnost, da narediš izpite tako, da bi imel že nekje julija vse narejeno?
queen Ali pač vedno traja od septembra do septembra? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 10:27 pm

Mature se je treba bat. Pa ne zato, ker bi bila tako strašno težka, ampak pač zato, ker je matura, ane Very Happy Mal straha ni nič slabega, kvečjemu ti pomaga, da se boljš naučiš Wink Drugače bi pa marsikdo zamenjal kakšen izpit na faxu za eno maturo al pa dve...

Jaz sicer nisem na VF ampak ti lahko povem, kako je pri nas (študiram ruščino in francoščino na FF) - če hočeš nardit samo tiste izpite, ki so pogoj za v višji letnik, se z veliiiiko dela da že junija naredit vse (ampak meni vedno kak izpit al pa dva za september ostaneta, pa sem kar pridna med izpitnim obdobjem... je pa res, da pri nas izpitov februarja praktično ni, je vse junija :S); na VF je pa z vsem skupaj najbrž še kar nekaj več dela...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 14, 2010 6:48 am

@Jagoda: Pri nas jih je bilo v 1. letniku enih 3, ki so imeli vse narejeno julija, letos pa mislim da samo 1, mogoče 2.
Jaz sem se vlekla do konca septembra. Razz
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 14, 2010 5:38 pm

Kar se kampanjstva tiče, naj te malo potolažim, da po mojih izkušnjah (še nikoli se nisem učila prav hudo drugače kot kampanjsko) tudi na faksu zvoziš s takim učenjem, samo da kampanjsko učenje ni več tako kot v gimnaziji (en dan prej si malo pogledaš), ampak se raztegne na kak teden ali dva prej. Samo s sprotnim učenjem ne vem, če lahko sploh zvoziš izpite (z izjemo jezikov, no), ker ti sigurno kake podrobnosti zmanjkajo. Meni je ta način na faksu super, sicer junija, avgusta in septembra nič ne grem iz hiše, ker se učim, ampak mi je vseeno fino. Smile

Glede mature je pa tako, vsi se je ful bojijo, ampak sta jo pri nas padla samo 2 v celi generaciji (splošna gimnazija). Je bilo pa kar nekaj takih, ki so zbrali minimalno število točk in potem niso bili sprejeti. Če ti gre angleščina, se ti zelo splača vzeti višji nivo, ker hitro dobiš dodatne pike, zelo pa odsvetujem višji nivo matematike, če nisi bila skoz nekje na dobri 4 ali 5, ker na ta način sem se jaz zafrknila - vzela sem višji nivo, potem sem pa dobila toliko minus točk, da sem pisala 2 (drugi, ki niso znali skoraj nič, so pa dobili 4). Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 7:27 pm

Fiamma, obstaja morda kakšen forum veterinarske fakultete odprt za javnost? Da bi človek pač malo opazoval "utrip" al kako naj rečem. Ne vem, meni je zanimivo te forume faksov spremljat, se mi zdi, da tako še nekak najbolj vidiš kaj se dejansko dogaja. Iščem že precej časa kak forum, pa so vsi zaprti oz. odprti za določene letnike.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 17, 2010 7:48 pm

Ne, mislim da takega foruma ni.
Vsak letnik ima svoj forum, ki je odprt samo za študente, kjer si posredujemo informacije glede kolokvijev/izoitov, datume, kako in iz kje se učit, dodajamo linke do kakšnih zapiskov itd.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 12:37 pm

Fiamma- hvala za realen odgovor, mi je pomagal. Če praviš da če me vsaj malo zanima ne bo neke sile, mi to že omaga, ker me to res zanima. Na praksi sem že bila, očetov kolega ima veterinarsko kliniko in sem mu za en dan šla pomagat. V tem dnevu sem: pomagala kastrirat mucka, pomagala nest mrtvega psa v "zmrzovalnik", jemala vzorce blata teličkom, pomagala pri ultrazvoku prašičev... pa ni blo ni ugabno, mislim da s tem ne bi ime problemov. Problem mi je samo količina snovi, ki pa ni kar tako, saj si jo moraš res za vse življenje zapomnit. Po pogovorih z nekaj veterinarji sem že zvedla, da je vpis velik, posledično tudi manj prostih delovnih mest, itd.
Glede količine dela je, predvidevam, na veliko faxih enako, ko prideš iz SŠ kjer je "ujčkajo".. Res hvala za informacije, so mi zelo koristle!

Jagoda- ne še, maturo imam naslednje leto, sem 3. letnik. Izbrala sem biologijo in francščino (jeziki so mi fajn). Glede mature sem tut čula že od starejših da ni tak bav bav kot pravijo, ampak se strinjam z choo, definitivno te ta strah prisili k dodatnemu delu. Pa hvala za kalkulator, upam da uspešno odpišeš maturo in da se dobro odločiš glede vpisa Smile

Juni- Hvala, se mi je kar odvalil kamen s srca.. čeprav vem da nebo tak na easy.Hvala za nasvet glede ang in mat! Sem prepričana da mi bo koristil, matematike sicer ne bi vzela na višjem nivoju, angleščino pa bom če praviš da pomaga! Smile

Hvala vsem!

Ps.: Še vedno razišljam o študiju v tujini... Smile Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Pa študij v Ljubljani? Koliko stane, je fax kaj drugačen od našega v MB, če veste?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 12:56 pm

Študij v tujini je tako, mene tudi mika, mogoče na podiplomskem. Problem je predvsem to, da je drago, šolnine so visoke in pa tudi življenjski stroški niso od muh. Jaz tudi zato čakam na podiplomca, ker se je tudi pri nas zdaj konkretno podražil (sploh, če te mika kaj več od 7. stopnje je zdaj FUL drago), tako da potem že ni take razlike v stroških, če greš v tujino. Baje se sicer da dobiti štipendijo za dodiplomca, ampak moraš kar slediti, pa si predstavljam, da moraš biti zelo dober v šoli.

Kar se pa tiče LJ vs MB ... kar se tiče faksa, hja, najbolj očitna razlika je, da so v LJ na splošno višje omejitve, ker je več zanimanja za vpis, tako da vem, da je pri nas veliko ljudi pod drugo možnost dalo isto smer, samo v MB (in so potem večinoma tudi prišli gor). Nekako je 'splošno znano' tudi to, da naj bi bila univerza v MB slabša, ampak koliko je pa to res, ti pa ne znam povedati, ker sem do zdaj govorila samo z eno osebo, ki je študirala na obeh, tako da se mi to ravno ne zdi dovolj za potegnit sklepe Smile V MB drugače nekaterih programov ni, ali pa so malo drugačni, npr. vem da imamo na ljubljanskem filofaksu mednarodno posredovanje s 3 jeziki, na mariborskem je pa (vsaj ko sem se jaz vpisovala, je bilo tako) prevajalstvo in tolmačenje, kjer sta samo 2. Konkretno za veterino ti pa ne znam povedati, enako glede cene samega študija (mene npr. pride zelo malo, samo toliko, kot si sama kopiram + kopije in slovarji za lektorate, ki jih imam pa itak izbirno in niso obvezni).

Kar se pa tiče samega življenja v LJ, meni je čisto ok Smile Jaz sem sicer v privat stanovanju, ker so moje domače rovte vseeno preblizu LJ, da bi prav hitro dobila prostor v študentskem domu, ampak sem slišala, da je tudi v domovih fino, sploh če dobiš v redu cimre. Tam blizu veterinarske imaš študentske domove na Gerbičevi, v katerih je bila moja kolegica ene štiri leta in je rekla, da so se imeli zelo fino, pa da je bila ravno prava mera žurk in vsega ostalega. Vem, da je bila sploh ful vesela, ko so jim ene 3 leta nazaj prenovili WCje xD Samo življenje tukaj te pa pride čisto odvisno od tega, koliko si hrane prineseš od doma in kje živiš. Jaz dam kar precej (med 70 in 100€ trgovina, 115€ najemnina, cca 50-80€ stroški), ampak se pozna, da sem v privat stanovanju, v katerem živimo samo trije. V študencu vem, da je najemnina precej nižja (okoli 80€, če se ne motim), glede stroškov in ostalega ti bo pa mogoče znal bolje povedati kdo, ki je bil v domu.


Edit: ojojoj, kako sem grozno precenila študentske domove ... sem preverila in Gerbičeva v resnici stane vrtoglavih 38 evrov na mesec lol! Mestni log, ki je tudi tam zraven, je pa že malo dražji, 62 na mesec. Ampak ne eno ne drugo ni 80 Very Happy


Nazadnje urejal/a Juni Tor Okt 19, 2010 1:13 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 1:11 pm

Juni hvala za tako izčrpen odgovor!! Smile Tut jaz sem razmišljala o podiplomcu v tujini pa mogoče fax pri nas ker le mamo zastojn šolnine, ampak ker še nekak prav nevem KAJ točno bi šla študirat, še kolebam, zalo me zanima igralstvo. Tako da upam da se bom uspela odločit do naslednjega leta, in, da se bom predvsem prav odločla. Smile

Aja, eno vprašanje, pisala sem ti en private mesiđ glede rodovnikov oz shranjevanja podatkov podganic v vašo vazo. Si ga že videla?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 1:20 pm

Hm, pa ja, saj boš videla Smile Igralstvo je običajno malo risky, ker jih zelo malo sprejmejo, hkrati je pa kar velik naval. Mogoče se ti splača pogledat npr. za veterino, če je običajno kaj prostih mest v drugem roku, pa si jo daš na drugo mesto. Lahko pa tudi vpišeš najprej veterino (ali pa seveda kaj tretjega), in greš šele naslednje leto na sprejemce na AGRFT. Tako je recimo naredil en moj sošolec, eno leto je bil na FF (ampak on po mojem da zato, ker v prvo ni bil sprejet na AGRFT), potem je pa šel na sprejemce in je zdaj na dramaturgiji. Ker mi smo imeli kar ene par takih, ki so šli probat za igralstvo, pa je bila samo ena sprejeta, drugi so pa ali prišli na 2./3. možnost, kot že rečeno jih pa ene par tudi ni prišlo nikamor :/
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





O veterinarski fakulteti. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
O veterinarski fakulteti.
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Mucki v Veterinarski ambulanti v Kopru

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Zabava in prosti čas-
Pojdi na: