Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Najdena podgana

Go down 
+4
Nes
Sonii
Juni
Nina
8 posters
AvtorSporočilo
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 11:08 pm

Ne morem verjeti kaj se mi je pred kakšno uro zgodilo, v snegu sem našla izgubljeno, prestrašeno podgano ... ima zelo lepo in čisto dlako, tako da sumim da jo je nekdo kar odvrgel. Revca je k meni pod plašč prišla po zavetrje, sem jo vzela v naročje in odnesla domov. Zaenkrat jo imam v praznem akvariju in jo mislim zjutraj peljati k veterinarju, potem pa bomo videli.

Mi znate povedati kako ti kontrolni pregledi zgledajo in če pogleda tudi za zajedalce oz. kaj sploh pogleda?

Najbližjega veterinarja pokličem takoj ko odprejo, da sploh vidim če imajo kaj izkušenj s tem.

Vsake pomoči ali nasveta bom hvaležna.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 2:19 am

Pogleda vse, kar mu rečeš, vsaj kolikor jaz vem (ampak ne me držat za besedo). Sicer sem pa sama slišala, da se v LJ še najbolj spoznajo na kliniki od veterinarske fakultete. Če je veterinar količkaj sposoben, ti bo povedal vse - koliko je žival približno stara, a ima kake zajedalce in tako naprej.

Upam, da si ji dala svežo vodo, magari v šalčki, pa kaj hrane - za prvo silo je dobra kakršna koli hrana za glodalce, lahko ji pa tudi daš muesli, ali pa ovsene kosmiče/ješprenj/malo sončničnih semen, to so vse take stvari, ki jih imaš mogoče doma, pa jih lačna podgana lahko poje.

Sicer pa, ne morem verjet! Veš kakšne šanse so, da najdeš podgano v snegu Shocked , in to tako, da je pripravljena k tebi prit Exclamation ... minimalne, še dobro da je/ga (saj res, katerega spola je?) kaj ni pojedlo ali povozilo. Ne vem zdaj, lahko bi bila res izgubljena, ampak se mi zdijo možnosti, da jo je nekdo izpustil v 'naravno okolje' večje Evil or Very Mad Po eni strani si ne predstavljam, kako bi nekdo kar 'izgubil' podgano, saj če jo že neseš ven, ja paziš, da jo imaš vedno na očeh? Po drugi mi je pa čudno, da je prišla k tebi kar tako, ker to pomeni, da se je nekdo vseeno ukvarjal z njo in jo socializiral ... res ne vem Neutral v vsakem primeru pa dobro, da si jo našla in jo vzela k sebi Smile
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 5:16 am

Wooooow. Surprised
To so pa res majhne možnosti da jo najdeš. Sej če ni dolgo zunaj potem verjetno ni kakšnih problemov, drugače se pa znajo fino prehladit.
Je možno da bi na sprehodu pobegnila lastniku? O.o?
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 7:18 am

Hvala za odgovore. Zdaj čakam, da odprejo kliniko tukaj v BTC-ju, lenuhi začnejo šele ob 12-ih Wink

Res ne znam povedat katerega spola je Embarassed Je pa noč preživela dokaj dobro, sem dala vodo in jesti. Malo se je crkljala potem pa pridno zaspala. Zgleda vzgojena, saj lula samo tam kjer je prvič, tako da jo je moral to nekdo naučiti.

Glede na to, da sem si podgane že nekaj časa želela je moji mamici tale zgodba tudi malo za lase prvlečena Laughing Drugače, če se pa sedaj spomnim za nazaj, je nekaj metrov pred nama s fantom stal en par, ki je zginil takoj ko sem se sklonila k ubogemu, tresočemu bitjecu. Res ne vem kdo bi kaj takega storil Evil or Very Mad

Vam sporočim kako bo šlo danes.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 1:09 pm

A zdaj so pa ljudje začeli že podganice spuščat na cesto, pa sredi zime, da ja zmrzne v nekaj urah Sad Sad
Resnično upam, da je samo ušla. Držim pesti, da se ni prehladila in upam, da jo boš lahko obdržala.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 5:03 pm

Veterinar je skoraj prepričan, da je punčka, stara je pa samo 1 mesec ... nekaj me je 'strašil' da je lahko breja tako da moram malo prebrati o tem. Je pa zdrava podganica, bom kakšno slikco čez vikend naredila Smile

Kaj nej rečem - se vidimo še naokoli. Bom ostala na forumu.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 6:01 pm

Nina je napisal/a:
Veterinar je skoraj prepričan, da je punčka

Haha, boljše da ne greš več v to ambulanto, če še to komaj določijo.
Ker samčki imajo tako OGROMNA moda, da jih ne moreš zamenjat s samičkami.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 9:28 pm

Ojej, kako srečna zgodba! Možno je tudi, da so jo ravno zato ker je breja zavrgli? =( sem vesela, da se je tako srečno izšlo zanjo!! kako ji boš dala ime? Verjetno jo boš obdržala ^^ I love you
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimePet Jan 22, 2010 9:41 pm

Boga pikica Sad
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 12:17 am

Nina, dobrodošla na forumu! Smile
Zlata punca si, res, da si tako lepo poskrbela za podganico.
Sploh ne morem verjet, da je kdo sposoben kar pustiti podgano ... pa tudi če je komu ušla (čeprav, pri tem mrazu in snegu ... skoraj ni šans po mojem) Evil or Very Mad bi jo en resen človek verjetno iskal, kaj se vam zdi?

A jo boš lahko obdržala? Če jo boš, nam pošlji še kakšno slikico (saj vidiš, da smo tule gor samo podganarski norci :=)=: )
Pa še njeno temo ji odpri v rubriki "naše žverce" Wink

NO, če pa je slučajno res ne bi mogla obdržati, jo pa "objavi" v rubriki "Oddam", da bo čimprej dobila nov domek.

Sicer pa smo ti vsi tule gor pripravljeni pomagat pri kakršnem koli vprašanju, kar vprašaj, če česa ne veš Wink
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 2:33 am

Nes je napisal/a:
Nina je napisal/a:
Veterinar je skoraj prepričan, da je punčka

Haha, boljše da ne greš več v to ambulanto, če še to komaj določijo.
Ker samčki imajo tako OGROMNA moda, da jih ne moreš zamenjat s samičkami.

Meni je rekel, da je podganica še premlada in naj se ji moda še ne bi spustila Shocked Če bo kaj ogromnega tam spodaj bom pa najbrž že opazila, upam Laughing

Ja moji mali sem dala ime Pixy in rubriko tudi naredim, čeprav se začenjava šele dobro spoznavati.

Hvala MamaF za dobrodošlico in jaaa bom obdržala bounce Me pa še kar nekaj dela čaka - prioriteta je primerna kletka, jo imam zdaj v majhnen akvariju, ampak jo pustim naokoli. Jutri začnem preurejat kletko od skakačev - juhu :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 10:16 am

No, potem pa veliko veselja z novim ljubljenčkom:)

Za vsak slučaj si še zgooglaj ''sexing rats'' pa si sama poglej, kakšnega spola je Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 12:41 pm

Nina, superrrrrrrrrrrrrrr cheers bounce cheers
Bravo za Pixy Very Happy
No, a ni to super , podganco si si že dolgo želela, zdaj si je pa kar Pixy tebe izbrala Smile

PS: ne se sekirat, če še nisi uganila spola, jaz sem na veliko zabavo svojih so-forumašev šele po enem letu in pol zaštekala, da v resnici sploh nimam doma Tončija ampak Tončko Laughing (sem kar verjela prodajalki in nisem nič guglala na to temo in potem se mi je le posvetilo Laughing )
Samička pri treh tednih:
Najdena podgana F1

samček pri treh tednih:
Najdena podgana M1
(slike so iz strani http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=sexingrats )
Nazaj na vrh Go down
Peexy

Peexy


Število prispevkov : 58
Join date : 20/11/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana, okolica

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeSob Jan 23, 2010 4:58 pm

Ouh, slaba. Mogoče sta jo tam pustila in čekirala, če jo bo kdo srečal in si jo upal vzeti. Možno pa tudi, da je ušla, glede na to, da je še tako mlada, niti ne veš več, kdaj jo maš na sebi in kdaj ne. Mogoče se pa še kdo najde, ki jo je "izgubil".. Neutral

Vso srečo in dobrodošla! Smile
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 4:12 am

Peexy je napisal/a:
Mogoče se pa še kdo najde, ki jo je "izgubil".. Neutral

Ne vem če dam nazaj! Wink


Peexy je napisal/a:
Vso srečo in dobrodošla! Smile

Hvala, že nekaj uporabnih informacij sem dobila pa luštnih podganc spoznala. Super ste! Cool
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Najdena podgana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Najdena podgana   Najdena podgana Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Najdena podgana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Omoticna podgana..
» Najdena črna muca nujno išče dom
» Še ena podgana?
» podgana in čaj
» Podgana in sneg

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: