Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Sterilizacija, kastracija

Go down 
+32
amarillo
Tasha.W
ostrodlaki
zverina
millyvanilly
paco
sharp
fate
talupu
METALLKA
Skinny
podgANA
choo
Dejan
Kalisto
Timea
Tjashy
Sonii
Juni
Lee
Tahun
Nes
Cath
Eva
AtLanT!da
Katarina
*Tinky*
Olivija
vili
Fiamma
lenka
mamaF
36 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AvtorSporočilo
amarillo

amarillo


Število prispevkov : 44
Join date : 22/03/2011

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeČet Mar 31, 2011 1:49 pm

Živjo a mi lahko nekdo zaupa kje so najcenejše kastracije... ker BTC ima 60e na podgano, če jih imaš več ti da 10% popust. Pa mi ta cena nekako ne ustreza preveč...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeČet Mar 31, 2011 3:23 pm

Amarillo pokliči raje v Mestni Log.
Drugače pa res ni full za pazit po kastraciji. Kak teden naj bojo raje na brisačkah, da se jim stelja, seno ne zapiči kam spodaj. In redno je treba preverjat, da se kaj ne vname (postane rdeče). Drugače imajo pa dvojne šive, tako da če zunanji malo ven visi, ni noben problem. Od samičk morajo biti ločeni približno 4 tedne, med sabo jih pa ločiš, samo če se res kaj napadajo. Pa če se prej niso, se verjetno tudi po kastraciji ne bojo.
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 10:12 pm

Sem preletela tole temo, pa vidim, da se v glavnem odločate za kastracijo samčkov. Ima kdo izkušnje s sterilizacijo samičk? V tej temi sem zasledila, da je idealna starost za poseg med 3 in 6 meseci starosti. Je kdo že peljal svojo podganco na sterilizacijo?
Če ja, h komu? Kako je podganca prestala poseg? In predvsem, kakšna je cena takšne operacije?

Zanima me namreč zato, ker bi si rada omislila dve samički, ki bi bili hkrati družba za mojega 2 leti in 3 mesece starega podgančka. Bi mu rada na stara leta privoščila še malo podganje družbe. Smile jih pa ne mislim dat v isto kletko, samo da bi se skupi zlaufal po stanovanju.

In če je že mel kdo kombinacijo: nekastriran samček - sterilizirana samička.. sta en drugemu v redu družba, al samčka preveč dajejo hormoni in je bolj tečen kot kej druzga? Smile
Nazaj na vrh Go down
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeSob Okt 29, 2011 6:38 am

Tudi meni je čudno, da nihče še ni prav posebno omenjal sterilizacije samičk. Nazadnje, ko sem bila pri veterinajru (Vet. klinika, Mestno log) z mojim samčkom sem malo povprašala kako je s kastracijo in povedal mi je, da za samčke ni obvezna, ni pa tudi noben problem. Ampak presenetilo me je, da je rekel, da se za samičke prav priporoča sterilizacija, ker se potem zmanjša možnost zdravstvenih težav, ki jih imajo samičke bolj pogosto kot samčki. Ali ste vedeli oziroma slišali že za to?
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeSob Okt 29, 2011 1:49 pm

Ja, s sterilizacijo se zmanjša nastanek tistih vrst rakov, ki so pogojeni z estrogenom. To sem že večkrat zasledila; verjetno je pa od vsakega lastnika posebej odvisno, ali se potem na račun tega odloči za sterilizacijo ali ne. Kaj pa vem, verjetno ima oboje svoje prednosti in koristi. Bi pa blo fino od koga slišat osebne izkušnje.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeSob Okt 29, 2011 5:14 pm

Kar se tiče samičke je res, da se s sterilizacijo zmanjša možnost za nastanek tumorjev na rodilih. Po drugi strani je pa treba vedeti, da je sterilizacija samičke ne samo drag, ampak tudi zelo invaziven poseg, veliko bolj kot pa pri samčkih, in tudi tveganje, da gre pri operaciji kaj narobe, je dosti večje. Jaz osebno sem dala kastrirat samčke, samičke sem pa pustila nesterilizirane.
Nazaj na vrh Go down
karin

karin


Število prispevkov : 54
Join date : 23/07/2011
Age : 30
Kraj : Celje

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 8:15 pm

Jaz imam vprašanje glede kastriranja. Imam samčka ki je star 2 leti in 3 mesece. In sem se ga odločila kastrirat, saj je že starejši in sem prepričana da ga ne bom več parila. Saj imam tudi samičko in bi mi bilo lažje tudi zaradi tega da bi onadva lahko bila skupaj v isti kletki zaradi družbe. Se pa bojim da nisem prepozna za kastriranje? Nočem da bi se mu kaj zgodilo. Neutral Exclamation Exclamation
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimePet Nov 11, 2011 11:09 pm

Po mojem je za kastracijo prepozno. Gre že tako za riskanten poseg, pri tako stari podgani pa sploh. Jaz ga ne bi dala kastrirat, pa tudi veterinar ti bo najbrž zadevo odsvetoval.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
karin

karin


Število prispevkov : 54
Join date : 23/07/2011
Age : 30
Kraj : Celje

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimeSob Nov 12, 2011 10:02 am

aha.ja tako se mi je tudi zdelo da bo.hvala Smile
Nazaj na vrh Go down
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitimePon Maj 21, 2012 4:48 pm

A je morda kdo peljal kastrirat podgano v Pomurju?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Sterilizacija, kastracija - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sterilizacija, kastracija   Sterilizacija, kastracija - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Sterilizacija, kastracija
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: