Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako določit spol mladičem

Go down 
+2
Cath
Vidra
6 posters
AvtorSporočilo
Vidra

Vidra


Število prispevkov : 5
Join date : 28/11/2009
Age : 32
Kraj : Kal

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Nov 28, 2009 9:47 pm

Živijo!

Sem ponosna lastnica svoje sivo-bele pognace Aisis, ki je pred kratkim postala mamica 12mladičkov.Zdaj so stari 3 tedne in po besedah nekaterih so dovol stari da jih oddam nadalnim lastnikom. Hano jedo že sami občasno pa se še vseeno prisesajo na mamičina seska.Kar me zanima je kako ugotoviš ali so samčki ali samičke?Nekateri pravijo da je razlika v razmaku zadnjih dveh luknic, ker se jajčkov še ne vidi...

Zanima me pa še ena stvar...Ali se barva in oblika vzorca podeduje samo po samčku?Moja podganca je sivo-bela, samček pa je biu črno-beu, malčki pa so 7črno-belih in 5 rjavo-belih z rdečimi očkami...vzorec pa je pri vseh enak kot pri samčku. Sprašujem zato ker bi pri naslednjem leglu rada imela sivo-bele podgance.

Hvala že v naprej za odgovore.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 9:29 am

Dobrodošla Like a Star @ heaven

Jaz sem jih po spolu ločila že drugi dan, ko sem jih pogledala. Samičke imajo bliže razmak, samčki pa pikico bolj gor. Tudi, če premakneš repek navzgor, se lepo vidi razlika. Jaz sem jih tako ločila na dva kupčka in primerjala in se nisem zmotila. Barvo in vzorce imajo moji mladički po mamici in očkotu. V prvem leglu so bili 4 po očkotu in 8 po mamici, v drugem pa 7 po očkotu in 3 po mamici.

Imaš kaj slik? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 12:07 pm

Dobrodošla na forumu in čestitke za uspešno vzrejeno leglo :=)=:

Samo to; pri treh tednih so še premlade za oddajo. Zeeelo premlade.
Nekje okrog 4. - 5. tedna je boljša rešitve. Recimo od 30. dneva starosti, tam nekje
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 9:27 pm

Vidra, dobrodošla na forumu cheers čestitke za tvojo podganjo družinico!
Boš prilepila tudi kaj slikic?

Poglej na tele povezave in primerjaj slikce s tvojimi podgancami - tako boš še najlažje določila spol.
http://www.ratz.co.uk/sexingrats.html
Kot vidiš, se že pri 4 dni starih podganah lepo vidi razlika - pri samčkih jajca močno izstopajo in razdalja med zadnjično odprtino in penisom je večja, punce imajo pa vse bol na blizu skupaj.
Ker se samice parijo baje na vsakih 4-5 dni, pa tudi zelo hitro po porodu lahko spet zanosijo, je potrebna velika previdnost, če nočeš, da bo samica prehitro še enkrat breja (sicer je to tudi zelo nezdravo in obremenjujoče za samico).
Samca in samico imej obvezno ločena (ločene kletke) , tamale podgance pa lahko tudi že ločiš - punčke daj k mami, fantke pa k očetu. Podganice so namreč spolno zrele že pri 5 - 6 tednih, tako da je nekako zadnji čas, da jih ločiš po spolu pri 4 tednih. Tako vsaj svetujejo po raznih spletnih straneh o podganah.
Še nekaj koristnih linkov o razmnoževanju podgan imaš v tej temi:
https://podgane.slovenianforum.com/razmnozevanje-f10/linki-o-razmnozevanju-v-anglesini-t27.htm
Nazaj na vrh Go down
Vidra

Vidra


Število prispevkov : 5
Join date : 28/11/2009
Age : 32
Kraj : Kal

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 12, 2009 3:27 pm

Cath je napisal/a:
Dobrodošla Like a Star @ heaven

Jaz sem jih po spolu ločila že drugi dan, ko sem jih pogledala. Samičke imajo bliže razmak, samčki pa pikico bolj gor. Tudi, če premakneš repek navzgor, se lepo vidi razlika. Jaz sem jih tako ločila na dva kupčka in primerjala in se nisem zmotila. Barvo in vzorce imajo moji mladički po mamici in očkotu. V prvem leglu so bili 4 po očkotu in 8 po mamici, v drugem pa 7 po očkotu in 3 po mamici.

Imaš kaj slik? Very Happy

Vem da me dougo ni bilo gor...tehnične težave v internatu z netom Neutral
Po parih urah buljenja sem to nekako ugotovila:D problem je biu ker so mi pogance iz škatlje kamor sem jih dala skakljale ven tako da sem kakšno videla večkrat...zato se mi je čudno zdela zakaj so vse enake...vem ja to se lahko samo meni zgodi...potem ko sem jih lepo dajala v kletko in za vsako zaprla sem to razliko opazila tudi sama...tako sem imela 3 samčke in 9samičk...moji imajo vzorec in barvo vsi po očetu.

trenutno slikc še imam...pridejo v bližni prihodnosti Wink
Nazaj na vrh Go down
Vidra

Vidra


Število prispevkov : 5
Join date : 28/11/2009
Age : 32
Kraj : Kal

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 12, 2009 3:35 pm

mamaF je napisal/a:
Vidra, dobrodošla na forumu cheers čestitke za tvojo podganjo družinico!
Boš prilepila tudi kaj slikic?

Poglej na tele povezave in primerjaj slikce s tvojimi podgancami - tako boš še najlažje določila spol.
http://www.ratz.co.uk/sexingrats.html
Kot vidiš, se že pri 4 dni starih podganah lepo vidi razlika - pri samčkih jajca močno izstopajo in razdalja med zadnjično odprtino in penisom je večja, punce imajo pa vse bol na blizu skupaj.
Ker se samice parijo baje na vsakih 4-5 dni, pa tudi zelo hitro po porodu lahko spet zanosijo, je potrebna velika previdnost, če nočeš, da bo samica prehitro še enkrat breja (sicer je to tudi zelo nezdravo in obremenjujoče za samico).
Samca in samico imej obvezno ločena (ločene kletke) , tamale podgance pa lahko tudi že ločiš - punčke daj k mami, fantke pa k očetu. Podganice so namreč spolno zrele že pri 5 - 6 tednih, tako da je nekako zadnji čas, da jih ločiš po spolu pri 4 tednih. Tako vsaj svetujejo po raznih spletnih straneh o podganah.
Še nekaj koristnih linkov o razmnoževanju podgan imaš v tej temi:
https://podgane.slovenianforum.com/razmnozevanje-f10/linki-o-razmnozevanju-v-anglesini-t27.htm

Hvala tudi tebi za nasvete...kot sem že odgovorila prejšnjemu sem jih uspešno ločila. Očka je biu od kolegice tako da je po parjenju mamica že bila sama...Mladičke sem tudi kmalu ločila po dougem opazovanju.
Hvala še enkrat za nasvet.

Slikce še pridejo.
Nazaj na vrh Go down
ercesi




Število prispevkov : 48
Join date : 09/11/2009

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mladič   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 11:07 am

Pozdravljeni!

Mogoče bo moje uprašanje zvenelo čudno ampak useeno.
Nekje sm prebral da je nujno treba takoj ko samica skoti mladiča samca umaknit ker čene poje mladiča je to res ?
Je nujno da umaknem samca ali sta lahko skupaj.
Pri meni je do sedaj skotila samo enega mladiča in nevem kaj narediti Wink

Hvala za odgovore čim prej...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 11:55 am

ercesi je napisal/a:
Pozdravljeni!

Mogoče bo moje uprašanje zvenelo čudno ampak useeno.
Nekje sm prebral da je nujno treba takoj ko samica skoti mladiča samca umaknit ker čene poje mladiča je to res ?
Je nujno da umaknem samca ali sta lahko skupaj.
Pri meni je do sedaj skotila samo enega mladiča in nevem kaj narediti Wink

Hvala za odgovore čim prej...

Kaj bi samec naredil z mladiči ne vem.
Lahko pa rečem, da je samička bolj mirna, če je nekje sama v kletki s svojim malimi. Če je zraven, je to zanjo dodaten stres, ker se ji bo morda zdelo, da mora braniti mladičke. Tako da s samcem stran, takoj Very Happy
Plus, če ga ni zraven v kletki, je vsaj oploditi ne more med dojenjem.

Kaj slikice bojo? Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 2:57 pm

Nes je napisal/a:
ercesi je napisal/a:
Pozdravljeni!

Mogoče bo moje uprašanje zvenelo čudno ampak useeno.
Nekje sm prebral da je nujno treba takoj ko samica skoti mladiča samca umaknit ker čene poje mladiča je to res ?
Je nujno da umaknem samca ali sta lahko skupaj.
Pri meni je do sedaj skotila samo enega mladiča in nevem kaj narediti Wink

Hvala za odgovore čim prej...

Kaj bi samec naredil z mladiči ne vem.
Lahko pa rečem, da je samička bolj mirna, če je nekje sama v kletki s svojim malimi. Če je zraven, je to zanjo dodaten stres, ker se ji bo morda zdelo, da mora braniti mladičke. Tako da s samcem stran, takoj Very Happy
Plus, če ga ni zraven v kletki, je vsaj oploditi ne more med dojenjem.

Kaj slikice bojo? Very Happy

Pri meni sta lahko oba v kletki, ko so mladički pa ni nobene panike, samec jih pusti na miru, samica pa tud samca pusti na miru
Nazaj na vrh Go down
ercesi




Število prispevkov : 48
Join date : 09/11/2009

Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ...   Kako določit spol mladičem Icon_minitimeSob Dec 19, 2009 6:09 pm

Hvala za odgovore sem že premestil...
Ker je samec lovil samico z mladičem (čuden primirek) pomoje bi samec pojel mladiča ker kot sem videl je kar hodil po njem Rolling Eyes
No ja sam en mladič. Zaenkrat mamica ga pridno hrani in je stalno znjim Very Happy
Prilepim kakšno slikco kmalu Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako določit spol mladičem Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako določit spol mladičem   Kako določit spol mladičem Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako določit spol mladičem
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» spol podgane
» Podarim mladičke (Matilda)
» Kako in kam s podgano?
» Kako vidijo podgane?
» Kako navaditi podgano na WC?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: