Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Čokoladki Eli in Mici

Go down 
+10
taii aiko
AtLanT!da
Blue
bolha
Olivija
Sonii
Nes
aella
Fiamma
lenka
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeTor Sep 01, 2009 9:49 pm

Še naša zgodbica ali kako se je vse začelo:
Nekega prelepega dne, sem se odločila, da grem na izlet v Nemčijo, k vzrediteljici Tollerjev. (Doma imam psičko te pasme)
Ob misli, da grem v Nemčijo, me je takoj prešinila ideja, da lahko spotoma vzamem še dve podganici, ki sem si ju že dolgo želela. Po dolgotrajnem brskanju, pregledovanju rodovnikov in preučavanju genetike podganic, sem našla moji dve čokoladki. Skotili sta se 1. avgusta, njun oče je Einstein (black bareback headspotted dumbo velveteen) mama pa je Milly (mink self dumbo).
Seveda pa ne bi bilo vse popolno, če se ne bi zalomilo pri prevozu. Moj planirani izlet je odpadel, vendar sem se odločila, da podganici vseeno vzamem. Toda nekako ju je bilo treba prepeljati iz Nemčije. Na srečo sem našla možnost preko mitfahrgelegenheit in sličajno našla gospo, ki se je iz Nemčije peljala do Gornje Radgone oz. Bad Radkersburg, ki je takoj čez mejo. V nedeljo zvečer sem se peljala do mesta, kjer smo se dobili in trud je bil poplačan. Podganici sta prekrasni. Izredno sta radovedni in najbolj pomembno ne bojita se človeške roke in ne grizeta. Zaenkrat ju še ne "mučim" preveč, da se malo navadita novega okolja, potem pa upam, da se nam bo uspelo kaj naučiti s pomočjo klikerja.

Tole sta Eli in Mici. Malce težje ju je ločiti na prvi pogled, če ne vidiš repka. Eli ima malce manj beline na repku in ima malce večjo glavico. Mici pa ima manjšo glavico in skoraj polovico repla belega. Obe sta čokoladne barve, z berkshire oznakami, velveteen kožuhom in dumbo ušesi Razz.

Nekaj slikc:
Čokoladki Eli in Mici DSC_2756p-1

Čokoladki Eli in Mici DSC_2737p-1

Čokoladki Eli in Mici DSC_2731p-1

Čokoladki Eli in Mici DSC_2758p-1

Čokoladki Eli in Mici DSC_2771p-1

Upam, da bo prikazalo slikce

Ostale si lahko pogledate Arrow TUKAJ

Pozdravček iz moje kapuce od Mici in Eli Wink.


Nazadnje urejal/a lenka Tor Sep 01, 2009 10:08 pm; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : Popravljene slike)
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 5:56 am

Načeloma, mi dumboti niso všeč, samo te dve sta prow simpatični. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 9:52 am

cheers Dumboti!!! cheers

Prav lepe sta I love you Barve, ušesa...vse I love you
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 12:38 pm

lušniii
Kužuščka sta prav originalna! A načrtuješ kakšno leglo?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 1:23 pm

kakšna ušesaaaa. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 2:41 pm

dumbooooooooooooooooooooo!!!
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 3:40 pm

tazadnja pa una z jabolko sta dobri xP
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimePet Sep 04, 2009 9:20 pm

Hvala Smile , res sta super spodganci. Prav zanimivo, kako se dve podganci dopolnjujeta. Prav vidi se, da veliko bolj uživata, kot bi ena sama.
Tolk sta smešni, da se ju ne morem nagledat. Ponavadi je tako, da ko ju spustim, najprej pomoli smerček ven Eli. Ko prevoha zrak se umakne nazaj v "njuno" vrečo (zelena vreča iz flisa, ki se jo vidi na zgornjih slikcah), potem pa ven prileze Mici in se odpravi na špancir.
V parih dneh sta dneh sta pogruntali, da ko odprem vratca kletke, se bo zgodilo nekaj dobrega in hitro pomolita noske iz svoje veče, kjer ponavadi spita.
Res povsem sem navdušena nad njima in njunima karkterjema Very Happy . Obe se zelo radi crkljata, Mici še celo čaka pri miru na rami oz. v roki, da jo čohaš Razz .

Še nekaj svežih slikc:

Hihihi, jeziček Razz (klikni za večjo slikco)
Čokoladki Eli in Mici Th_DSC_2833p

Skupaj:
Čokoladki Eli in Mici Th_DSC_2784p

Čokoladki Eli in Mici Th_DSC_2819p

Jemo, da bomo zrasli v velike podgance Wink
Čokoladki Eli in Mici Th_DSC_2842p

Več slikc si spet lahko ogledate Arrow TUKAJ

Aja, glede legla še nisem prepričana. Če bo zdravstveno in karakterno vse ok, potem mogoče čez kakšne pol leta. Vsekakor pa se bom potrudila pri izbiri samca in to ne bo prvi podganko, ki bo prišel mimo.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimePet Sep 11, 2009 5:20 pm

lenka je napisal/a:


. Vsekakor pa se bom potrudila pri izbiri samca in to ne bo prvi podganko, ki bo prišel mimo.

NIč na lepe oči torej? Razz Razz lol!
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimePet Sep 11, 2009 6:23 pm

Nope Evil or Very Mad . Važna sta zdravje in karakter. Če pa zraven vmešaš še genetiko barv, potem je pa že kar težko najti pravega Razz .
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 2:14 am

Kuk sta fotogenične I love you Kar naprej im gledam v ušesa cyclops lol!
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 11:42 am

O kok sta lepi. I love you
Ju je Dee že spoznala?
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 12:00 pm

Hvala Smile .
Hmm... odvisno kaj za tebe pomeni spoznala Razz . Prvih nekaj dni ju je opazovala kot sokol, vsakič ko sta se premaknili, tako da še spat ni mogla. Zdaj se je že bolj skulirala. Kakor zgleda ju smatra za plen, ampak saj drugače itak ni za pričakovati od lovskega psa (sploh na majhne glodalce). Mogoče ju bo enkrat sprejela kot sostanovalki, ampak nikoli pa pomoje ne bosta mogli prosto raziskovat po moji sobi, ko bo Dee zraven. Počasi bomo napredovali s spoznavanjem imamo čas, voljo in pa nagobčnik pri roki. Bolje preventiva kot kurativa Wink.

Tole je Dee stara 9 tednov:
Čokoladki Eli in Mici 3257995701_c78f1da8a1
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 12:30 pm

Aja. Smile Nara jo pa skozi kletko opazuje pa ves čas z repom miga. Smile

Joj kok lepa fotka Dee. Koliko je zdaj stara? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 12:54 pm

Zanimivo, Pin ju je tudi videl in on prav tako cel otrpne in gleda. Potem si je pa pametnjakovič zamislil, da se bo kletka mogoče odprla, če bo dovolj močno s smrčkom v njo dregal Laughing Rolling Eyes. No ja mogoče bi mu jo res ratalo prevrnit, ampak nismo izzivali sreče Wink.

Dee bo 24. septembra stara leto in 7 mesecev.
Še ena od Dee Razz:

Čokoladki Eli in Mici 3422413834_98cf3fde92.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 1:05 pm

lenka, ta tvoja psička je extra simpatična! Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 1:16 pm

A si jo ti že srečala na faxu?
Še ena iz faxa je letos dobila Tollerja iz Hrvaške, samo mi je na žalost še ni uspelo videt (psičke ne lastnice).
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 2:51 pm

Veš da se ne spomnem... :/
Vidla sem slikce, samo v živo pa ne vem. Sej nam jo boš kej prinesla pogledat? Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 4:46 pm

Ja je bla že kar velikrat na faxu in še bo. Parkrat je šla z mano še na ponavljalne vaje iz anatomije Laughing.
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 6:15 pm

Malo slikovnega updata, da boste vidli kako hitro rastemo in papcamo skuto z jajčkom Wink. Eli in Mici jo obožuuuuujeta Razz

Čokoladki Eli in Mici IMG_0229p Čokoladki Eli in Mici IMG_0226p

Čokoladki Eli in Mici IMG_0203p Čokoladki Eli in Mici IMG_0292p

Čokoladki Eli in Mici IMG_0175p

Več po najdete v albumu TUKAJ.

P.S. Fiamma slučajno veš, zakaj ne kaže podpisa spodaj pri postih?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 6:22 pm

Si pregledala celotne nastavitve, da imaš vedno naštimano, da ti kaže podpis?
Sicer pa za poste za nazaj ti podpisa ne da. Torej, če si to zdej uštimaš, ti bo podbis kazalo šele od novega posta dalje. Če ne najdeš mi povej, bom probala ti js uštimat.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 6:53 pm

lenka je napisal/a:

Čokoladki Eli in Mici IMG_0229p

Ušeskaaaa. Smile Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeSob Sep 19, 2009 7:04 pm

jooj kaki brkci. flower
Čokoladki Eli in Mici IMG_0221p
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 7:54 pm

Fiamma, meni se zdi, da imam vse naštimano Embarassed? Mogoče ga bo zdaj prikazalo, drugače pa če se ti bo dalo mi lahko pomagaš zrihtat. Sicer pa itak ni tako važno, so samo linki od albumov.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 8:16 pm

Bom pogledala enkrat v torek ali sredo, samo da mini ta anatomija. Si probala tiste html ukaze dat zraven. Pa eno okence je, ki ga je treba obkljukat, da ti pokaže podpis.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





Čokoladki Eli in Mici Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čokoladki Eli in Mici   Čokoladki Eli in Mici Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Čokoladki Eli in Mici
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 3Pojdi na stran : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Mici končno doma :)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: