Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 "Krvavo" oko

Go down 
+2
Olivija
elanor
6 posters
AvtorSporočilo
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeČet Jul 23, 2009 9:45 am

No torej res ne vem kaj bi blo to lahko...

Okoli učka se mu vsak dan nabere "kri", rdeča tekočina, ki jo z mokrim robčkom obrišem, ampak ima še vedno nekaj strjenega okoli levega očesa.. in po nekaj časa gre spet nazaj.

Mogoče gdo ve, kaj je to, mogoče unetje očesa?

Bom šla k vetu, ker mu mora itak kremplje postrižt, pa bova še učka pokazala.

Samo me je res malo strah, ker nikoli ni imel nobenih problemov...

Pa dvomim, da se s kremplji v oko, ker se mu kri nabira konstantno na vsaki dve uri... Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeČet Jul 23, 2009 10:20 am

Bogi. A si že šla k veterinarju? Me prou zanima kaj bi to lahko bilo.
Upam da ni kej hujšga pa škoda da ne znamo pomagat Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeČet Jul 23, 2009 2:04 pm

zelo verjetno je, da je to izloček očesa, ki maže 3. veko in je rdeče barve...temu se rečejo krvave solze (ali rdeče, sm malo pozabla)
nastopi pa ko je podganca pod stresom ali kej prehlajena...
tako da ne boš paničarila, verjetno ni to kri, ampak ta izloček...
pomoje boljše da veterinarja pokličeš in rečeš, da bi lahko bilo to, ki ne vem če je tako kritično, da bi ga morala peljat k veterinarju
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeČet Jul 23, 2009 9:42 pm

Fiamma je napisal/a:
zelo verjetno je, da je to izloček očesa, ki maže 3. veko in je rdeče barve...temu se rečejo krvave solze (ali rdeče, sm malo pozabla)
nastopi pa ko je podganca pod stresom ali kej prehlajena...
tako da ne boš paničarila, verjetno ni to kri, ampak ta izloček...
pomoje boljše da veterinarja pokličeš in rečeš, da bi lahko bilo to, ki ne vem če je tako kritično, da bi ga morala peljat k veterinarju


Sem klicala preden sem videla tvoj post in mi je povedal čist enako... je rekel, da naj mu kletke ne prestavljam in ga naj čimveč božam in posvečam pozornost, da bo nehalo. Sej sm tut sama opazila, da recimo ko me ni bilo doma je mel ful tega rdečega, ko sem ga pa vzela v roke pa se mal igrala z njim je pa kar zginlo... zanimivo, res.
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimePet Jul 24, 2009 6:32 am

samo da je use uredu cheers

No k smo pa že pr učkih. Oliju se je nas levim učkom nrdila taka črna pikica na koži, na pogled je k krastica. A je možn da so kkšni zajedalci? Mogoče se je pa ranu k se je prasku?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeTor Sep 14, 2010 8:45 pm

Booju se je tudi ta rdeč izloček nabiral okrog enega učka zadnjih nekaj dni, zdaj me pa par ur ni bilo doma in ko sem prišla domov, je imel okrog obeh učkov kar precej rdeče :S Mislim, da je spal prej. Samo malo me skrbi, ker tudi nekaj malega kiha zadnje dni (pa ne nekaj grozno velik, ponavadi kihne kdaj pa kdaj od prahu ipd., zdaj pa se mi zdi, da ni bil samo prah kriv), tako da gre pomoje za manjši prehlad. A se taki mini prehladi sami od sebe pozdravijo, al bi mogla na obisk k veterinarju?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeTor Sep 14, 2010 9:30 pm

Vedno najprej k veterinarju. Če pa prej nikoli ni rdečega izločka, je to že dobre pokazatelj oslabljene imunosti in začetka bolezni.
Respiratorne bolezni in tumorji so glavni krivci, zakaj naše podganice živijo okoli 2 leti.

Vse to zaradi malomarnega parjenja vsepovprek, kot smo ga priča v zadnje času tudi na tem forumu.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeTor Sep 14, 2010 10:11 pm

Uff.. to bo veterinar vesel, jim delam tak promet zadnje čase.. :/ Bomo vidli kako bo zjutraj, ampak če bodo učki spet rdeči, grem pa jutri na VF. Sicer šiba okrog in je normalno, ampak glede na to kako hitro se stanje teh živalic lahko poslabša, je najbrž res bolje preventivno it tja Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeTor Sep 14, 2010 10:54 pm

Saj posamezni prehlad že prebolijo, ampak če se ne zdravi (pa tudi če se), se na pljučih naredijo brazgotine.
In to še dodatno skrajša življenjsko dobo.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeSre Sep 15, 2010 2:34 pm

To rdeče okoli učkov je ista snov, ki jo imajo okoli gobčka včasih (porphyrin). Po mojem če je samo to, še ni potrebno iti k vetu ... če pa slišiš, da kaj čudno diha, pa le, ali pa če se stvar s kakim kihanjem zavleče dlje (2, 3 tedne).

Edit: sicer pa bom jaz po mojem tudi moje tri debeluhe peljala na en pregled zaradi tega, vsaj preventivno ... tamala namreč že odkar sem jo dobila, ves čas po malem kiha, ampak mi je prejšnja lastnica zatrdila, da jo je peljala k veterinarju in da gre samo za alergijo na nek cvetni prah, za sezonsko stvar, ki bo minila in ni nalezljiva. Glede na to, da imamo zdaj že jesen, tamala pa še vedno čiha, bom peljala kar vse tri (za vsak slučaj, če je nalezljivo).
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeSre Sep 15, 2010 4:27 pm

Jaz grem itak jutri po morsko pujso, ki je bla zdej na zdravljenju tam par dni, tko da bom še Booja s sabo vzela. Sem že zmenjena z veterinarjem, da ga pripeljem pokazat Smile Meni je rekel, da glede na to da malo kiha zraven, je bolš da ga pripeljem na pregled za vsak slučaj. Moram edino še ta drugi dve pogledat, sam mislim, da je z njima vse ok.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeSre Sep 15, 2010 4:35 pm

Če prej ni nikoli kihal in če prej ni nikoli imel izločka se trenutno
gotovo ne počuti najbolje. Zakaj, bo znal pa veterinar povedat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 11:33 am

Da poročam: smo bli vsi pri veterinarju danes, pa je Boo dobil antibiotik za cca 10 dni, ker kiha. Mi je pa veterinar rekel, naj mam še drugi dve podganici na očeh, če bi se slučajno kaj nalezli, drugače je pa vse ok Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





"Krvavo" oko Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Krvavo" oko   "Krvavo" oko Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
"Krvavo" oko
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: