Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Meso v prehrani

Go down 
+10
Puppy
Tahun
AtLanT!da
Juni
Cookie
Sonii
Eva
mamaF
Fiamma
Lee
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 7:44 pm

Hey hoy!

Zanima me, če je dobro dati podgani meso...mislim mačjo konzervo..?..v trgovini so mi rekli da na 14 dni malo je priporočljivo, vendar mi sošolka pravi, da če mu daješ meso, da potem grize? Je to res? Nočem da me grize in se že kar lepo privaja name.

lp! Leja
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 8:33 pm

to sem slišala tudi js, da če podgani daješ meso, rata bolj krvoločna in začne več grist
js ti predlagam, da ji rajši daš kakšno piščenčjo kost brez ali pa z zelooo malo mesa
drugače pa ti bolj priporočam kakšne žužeklke in podobno...sej v zoo shopih dobiš mešanico raznih mnogočlenarjev prow za te "mesojede" glodalce ali pa kar žive mokarje
mi je rekla sošolka, ki je delala v zoo shopu, da so podgane ful uživale, ko so gosenicam kokarjev (živim) trgale glave in jih zmazale lol!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 11:21 pm

To, da podgana rata "krvoločna", če uživa meso, je po mojem malo tako-tako.
Podgana je pač vsejed, to je dejstvo, v naravi se bo morda lotila tudi obnemoglega ptičjega mladiča, žuželk ... pri moji žlahti so napadle in obgrizle celo zajčje mladičke. Tu govorim seveda o prostoživečih podganah.
Konec koncev že samica po kotitvi praviloma poje vse mrtvorojene ali kako drugače prizadete mladičke, seveda pa tudi njihove popkovine in posteljice (oglejte si Panterjeve poste o Snežki in mladih - boste videli). NO, poje torej kar nekaj mesa - in to "lastnega", pa zaradi tega ne napada in grize ne ostalih mladičev in ne človeka, če je ta ne ogroža.
To je seveda samo moje laično mnenje - upam, da bo kdo od tistih, ki študirate veterino ali biologijo našel bolj verodostojne podatke.
Kar se mesa tiče, je v kar nekaj člankih na netu omenjeno, da za podgane ni dober preveč velik vnos beljakovin. Sem poleg mesa sodijo seveda še mleko in mlečni izdelki ter jajca. Dosti podgan je namreč precej alergičnih na beljakovine (sploh, če jih je v prehrani preveč). Te alergije se kažejo kot reakcije na koži (srbenje, krastice, izpuščajčki, izpadanje dlake). Veterinarji v takih primerih svetujejo izločanje vseh beljakovinskih dodatkov osnovni hrani za podgane, ter seveda zdravljenje znakov alergije, če je potrebno.

Kar se dodajanja mačje hrane tiče, se jo odsvetuje. Mačja hrana (recimo briketi) vsebuje med 25 - 35% beljakovin. Kot občasni prigrizek se v tem primeru bolj priporočajo pasji briketi, zaradi nižjega deleža beljakovin oz. višjega deleža OH.
V vsakem primeru pa naj bi bili to le občasni dodatki k redni prehrani.

Jaz naši Tončki vsak teden ali dva privoščim eno obglodano piščančjo kost - to ima zelo rada. Najprej poje hrustanec, potem pa tisto kost maltretira še ves teden Very Happy In to je tudi vse od mesa - ostalo, kar jemo mi, ljudje (pršut, salame itd.) za podgano itak ni primerno, ker je premastno in preslano. Občasno ji damo še skorjico od parmezana - tudi to gloda počasi po več dni. Sicer pa ima vedno na voljo mešanico hrane za podgane (iz trgovine), sveže sadje in zelenjavo.
Na srečo za sedaj nisem opazila nobenih alergijskih sprememb (sicer teh priboljškov pač ne bi bilo več na sporedu) in v skoraj dveh letih naša Tonči, kljub tistim piščančjim kostem ni še nikogar ugriznila Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 11:42 pm

Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeČet Maj 14, 2009 2:08 pm

Najlepša hvala za odgovor. Torej 2 konzervi, ki ju imam ju ne bo dobil moj podganek. V kratkem sledi še samica.

Leja
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSob Maj 16, 2009 9:57 am

MetalGirl, saj če mu daš samo en košček mesa iz tiste konzerve, pa če to rad je (enkrat na teden) ne bo nič kaj narobe - po mojem. Edini problem je, ker se konzerve hitro pokvarijo in boš morala ostanek pač zavreči - oziroma dati mački, če jo imaš (ali pa kakšnim brezdomnim mucam, če se vam smukajo kje okoli doma).
meni so tudi v trgovini, kjer sem kupila podganco rekli, da ji lahko dajem zraven njene hrane še mačje brikete (saj - glede na to, da imamo tudi mačka, dobi včasih kakšnega), potem sem pač tule na internetu videla, da je res boljše to dajati bolj občasno.
V bistvu je po mojem še najboljše vprašati v Zoo trgovinah za manjše testerčke od pasjih briketkov, pa imeti to za nekaj časa na zalogi kot priboljšek za podgance. Jaz imam eno "pasjo" prijateljico in sem kar od nje nažicala eno pest briketov, pa dam Tončiki vsake par dni enega, "če je pridna" Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSob Maj 16, 2009 12:12 pm

hvala za odgovore. Bom ji le na kvatre dala kakšen košček mesa. SIcer pa imam doma tudi psa in občasno dobi tudi pasji briket, ki pa ga z veseljem poje Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Maj 25, 2009 5:53 pm

Tko kot mamaF tud jst dajem piščančjo kost za glodat, pa vsake tolko časa dobi en res mejhen konček pršuta (za en večji noht mrbit) Pa ni blo do zdej še nč narobe...
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Maj 25, 2009 6:40 pm

Pr men pa je tud recimo mačje priboljške, mesne, in ni blo še nikol nč narobe.
Poje tud kšno meso, ponavadi ravno piščančje kosti obgloda, ma prau posebne užitke to po hiši metat. Laughing Laughing
Nazaj na vrh Go down
Cookie

Cookie


Število prispevkov : 30
Join date : 20/02/2010
Age : 29
Kraj : Lublana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 7:05 pm

Zanima me. Ali to meso dajemo lahko tudi surovo ali samo popečeno? O.O
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 7:38 pm

Raje ne dajej surovega mesa.
1. zato ker kjub vsem pregledom še vedno lahko vsebujejo določene parazite in mikroorganizme, ki so nevarni, sploh če je meso domače proizvonje. S pregledi bi ta verjetnost morala bit minimalna, vendar poznam pa 2 punci, ki sta zboleli za trihinelozo s slabo kuhanim mesom iz mesnice. Torej včasih ali zatajijo pregledi ali pa tej pregledi sploh niso opravljeni. Res, da je bilo to na Hrvaškem, vendar previdnosti ni nikoli odveč
2. Velja neko prepričanje, da če se živali ponudi surovo meso, postane bolj "krvoločna" in napadalna. To ni ravno dokazano, ni pa nujno da ni res.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 7:42 pm

Jaz jima vedno popečem. Ponavadi je tako, da ko kuham kaj mesnega, jima dam tiste koščke, ki so grdi - 'žvaruna' pač. Običajno je to piščanec, se mi zdi da je ok, ker je pust. Obvezno jima dam tudi kosti. Delam pa tako, da teh 'tagrdih' koščkov nič ne začinim in jih spečem v ponvi zraven ostalega mesa.
Je pa tako, da jaz delam piščanca mogoče enkrat na en ali dva tedna, ker dosti jem na bone, tako da jima ne dam toliko, kot se mogoče sliši. Smile

Sicer pa dobivata pasje brikete kot priboljšek, enega na par dni.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 8:01 pm

Juni je napisal/a:


Sicer pa dobivata pasje brikete kot priboljšek, enega na par dni.

Ja, lih sem te hotela uprašat, kje kupiš te pasje brikete, ker jih meni počasi zmankuje, pa jih nikjer še nisem opazila!! Pa sta moji obsedeni z njimi, tko da jih ubistvu nujno rabim xD
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 8:35 pm

v zooticu v BTCju jih majo tok da jih kr prodajajo.. Razz
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePon Feb 22, 2010 9:00 pm

Reči v trgovini za testerje pasje hrane Smile Sicer pa lahko kupiš take manjše vrečke (ne ravno tako majhne kot testerčke, ampak ne pa tiste ogromne žaklje) tudi na oddelku s pasjo hrano tam, kjer imajo futer za manjše pse. To ali pa priboljški za manjše pse, so isto v takih malih vrečkah in malih koščkih (v Zooticu vem da ko sem delala tam so imeli neke pisane kosti, velike približno za dva ta briketka kot so v tem futru ki sem ti ga dala).

Sicer si pa jaz zdaj vsake toliko, ko grem k družini na obisk, naberem za eno vrečko (mama ima psa) pasjih briketov kar iz tavelkega žaklja, pa so briketi za velike pse in temu primerno večji, pa je vse ok. Smile Jima dlje trajajo.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeTor Feb 23, 2010 7:07 am

Aha, oki! No, bom next time v Zooticu mal bol pogledala, ker zanč se mi je zdelo, da so sami ogromni (čeprov so ble vrečke od iste firme, ampak teh ni bilo). Very Happy Hvala
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 8:19 pm

A lahko podgane dobijo malo kuhanih ledvičk? Bomo to kuhali za psa, brez začimb, pa me zanima, če jima lahko dam en košček.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePet Okt 28, 2011 6:12 am

Morale bi jih dobivati dvakrat, trikrat na teden celo. Ne veliko, ampak velikokrat.
Pa moji jih obožujejo, povrhu vsega so še res poceni.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimePet Okt 28, 2011 12:48 pm

O, super! Potem bomo pa večkrat kupili ledvičke Meso v prehrani 576226
Nazaj na vrh Go down
albu




Število prispevkov : 21
Join date : 11/02/2011
Age : 28

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSob Avg 04, 2012 3:16 pm

Glede piščančjih kosti... a morajo biti kuhane ali se lahko da tudi surova?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 7:41 pm

Tukaj pa nastopi večna vojna glede tega, ali domače živali lahko jejo surovo meso ali ne (oziroma kaj je boljše za njih). Po mojem ne bi smelo bit nič narobe, čeprav jaz osebno se boljše počutim, če jim dam skuhane kosti, zaradi vsega mesa, ki na kosteh ostane. Plus to, da moji dobivajo od kokoši samo kosti iz perutničk ali pa nog, to pa itak vedno najprej skuham/spečem , nikoli pred tem kosti ven ne pobiram.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 6:18 pm

Salmonela ni ravno lušna, mene je bilo vedno strah surovega mesa/jajc.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Okt 08, 2014 3:15 pm

kaj je boljše za mladiče, pasji brikeri ali pasja konzerva? jst sm pa tut vidu da imajo v mr. petu konzerve za junior, senior pse pa kaj mislte da bi bilo bolje? pa vidu zanima me tudi katero meso ni vredu za podgane namreč hotel sem kupiti piščanca in govedino
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitimeSre Okt 08, 2014 5:59 pm

konzerve so za mladičke boljše. Mladiče je treba itak postopoma navajati na trdo hrano, tam nekje prve 2-3 mesece je fajn, da dobivajo mehko hrano (namočene brikete ipd) in postopoma zraven še suho, trdo hrano.
Kar se okusov tiče - jaz mojim dam različne, ponavadi piščanca al pa ribo. Načeloma lahko dobijo katerokoli meso, ampak sta piščanec in riba najboljša. Fina so tudi sveža goveja jetra (pečena, seveda), tako da jim tudi to lahko pripraviš kdaj pa kdaj (ampak upoštevaj, da imata čez glavo dovolj en mali 1x1cm košček vsaka Very Happy). Jaz kupujem ponavadi hrano za seniorje, ampak neke hude razlike pa v bistvu ni (za podgane, seveda), glede na to, da ni to glavni vir njihove prehrane.
Lahko tudi kupiš otroško hrano (ala frutek) z mesom, moji so nori na te kašice Smile
Seveda ti 2 mladička ne bosta pojedla cele konzerve naenkrat, tako da vzemi čim manjše konzerve in naj dobita recimo eno ali dve čajni žlički vsake toliko (recimo na 2-3 dni)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mladički in meso   Meso v prehrani Icon_minitimeČet Okt 16, 2014 10:51 am

koliko mesa naj bi podgance stare mal več kot 1 mesec pojedle? ker moje imajo ful rade konzerve
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Meso v prehrani Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Meso v prehrani   Meso v prehrani Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Meso v prehrani
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Jajca v prehrani

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: