Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Moje Upanje

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Piipsy

Piipsy


Število prispevkov : 32
Join date : 20/03/2009
Kraj : Radenci

Moje Upanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Moje Upanje   Moje Upanje Icon_minitimePet Apr 24, 2009 4:29 pm

Morda se sliši smešno ampak moji podganici je ime Hope, torej prevod Upanje Smile
Nisem in nisem našla imena, pa čeprav se zdi na prvi pogled dati ime nekaj najlažjega.
Pri meni je približno tri tedne, stara pa okrog 3 mesece. Predvidevam, da je po horoskopu podobno kot jaz- kozorog Laughing

Že dolgo sem želela imeti nekaj malega, kosmatega in repatega. Podgana je bila prijateljičina ideja, staršev ni bilo težko prepričati saj sem obljubila, da bo finančno kot vse ostalo tamala popolnoma moja stvar.
Tako sem v Zoo-ticu naročla dve podganici- ena zame, ena za prijateljico. Mali sta bili še (pre) kmalu v trgovini, tako da sem isti dan kupila kletko, vse pripomočke ter tudi njo.

Prve dni sem jo pustila na miru, potem pa začela navajati na sebe.
Huh, moram reči, da je bilo kar težko, ker je izredno živahna in (pre) hitra podganica. Čim več časa jo poskušam navajati na sebe, je bila že v šoli, na sprehodih s psom ipd.
Navdušena je nad rokavom, kapuco in mojimi lasmi.

Od hrane obožuje grašek, cvetačine liste in koruzo. Je bolj vegi tip, kost od pišanca je namreč vrgla iz kletke. Tako kot tudi vse drugo, kar ji ne paše.

Je izredno inteligentna, poskušam jo začeti učiti s pomočjo klikera.
Upam, da nama kaj uspe Smile

Še bolj pa upam, da se nama posreči pozdraviti njeno vnetje dihal, namreč, punca zelo veliko kiha. Opazila sem tudi, da ji teče kri iz nosa.
Držite pesti, da nama uspe zrihtat to zadevo, ker mi je mala preprosto preveč prirasla k srcu, da bi umrla tako mlada.

Oprostite, vem, preveč besed Embarassed se bom oddolžila z nekaj slikicami... Zaenkrat mam samo nekaj "portretov"(Laughing) in se opravičujem, niso najboljše kvalitete.

Moje Upanje Imgp7496
Moje Upanje Imgp9450
Moje Upanje Imgp9468
Moje Upanje Imgp9468a
Moje Upanje Imgp9477
Moje Upanje Imgp9489

In mislim da je pošteno, da povem še nekaj o 4 letni psički pasme hovawart. Njeno pravo ime je Heila von der Tobelhöhe ampak mislim, da ne bo užaljena, če ji pravimo kar Heila Very Happy
Je zelo velika (68 cm v plečih) predvsem pa zelo pretežka (okoli 45 kg). Nasploh ni ravno najlepši primerek svoje pasme, saj bi mogla biti pol lažja in vsaj 5 cm manjša ampak nima veze, jaz jo imam rada tako kot je.

Naredili sva šolo za mladičke, malo šolo, osnovno šolanje in izpit A. Začeli sva trenirati agility ampak nama je nadaljevanje preprečila poškodba. Heila je imela eno leto trpljenja in operacij, sedaj smo jo končno rešili, da lahko živi kot normalen družinski pes. Na žalost več nesmeva trenirati.

Še nekaj njenih slikic...
Moje Upanje Imgp2769
Moje Upanje Illcatchyourpopcornbypii
Moje Upanje Imgp6283
Moje Upanje Imgp6300
Moje Upanje Imgp2746
Moje Upanje Heilabypiipsy

Če pa se komu da, lahko pogleda sicer že star filmček mene in Heile pri agilityu ter različnih trikcih:
https://www.youtube.com/watch?v=XMox7saMPzE&feature=channel_page

Se opravičujem za tako obširen opis Embarassed
Pa lep pozdrav iz Prlekije!

Maruša & Hope & Heila
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Moje Upanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje Upanje   Moje Upanje Icon_minitimePet Apr 24, 2009 4:47 pm

Oooo ka sta luuuuusne podganca in kuzica I love you Kok je smesna Hope na zadni fotki ko gloda un grah hehe Smile
Pa ne skrbet zard dihal..bo dobivala zdravila (k jih bo z veseljem pojedla, ce bojo zamesana u kej sladkega al pa kej tazga Razz ) pa bo use uredu Wink
Pa velik uzivancije vama zelim sunny
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Moje Upanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje Upanje   Moje Upanje Icon_minitimePet Apr 24, 2009 4:49 pm

Najlepše slikce.
Pa lepe živalice Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Moje Upanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moje Upanje   Moje Upanje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Moje Upanje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» moje zvijeri
» Moje kosmatinke
» Moje najdražje
» Moje zverinice
» Moje lepotičke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: