Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 odstranitev gnojne bule in rana

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Jenny07




Število prispevkov : 1
Join date : 28/01/2015

odstranitev gnojne bule in rana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: odstranitev gnojne bule in rana   odstranitev gnojne bule in rana Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:49 am

Pozdravljeni. Vceraj je bila moja podganca operirana, odstranili so ji gnojno bulo. Danes sem opazila, da so ji sivi popadali ven, oziroma si jih je sama odstranila. Ima kak centimeter odprte rane. Veterinar mi je rekel, da se bo rana zacelila sama, ce ne zacne krvaveti oziroma ce bo rano pustila pri miru naj pocakam. Imate kaksne izkusnje s tem? Kaj naj naredim? Drugace podganca ne kaze kaksnih z akov bolecin, je vesela in zeli iz kletke, kar ji zaenkrat se ne pustim Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

odstranitev gnojne bule in rana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: odstranitev gnojne bule in rana   odstranitev gnojne bule in rana Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 9:56 pm

Premikam temo v ustrezni podforum.

Sicer pa - pri katerem veterinarju ste bili? Če je bila gnojna bula bolj površinska, najbrž res ne bi smel biti problem. Jaz bi sprala s fiziološko raztopino in pazila, da se rana ne zapaca, sicer se pa podgane res hitro celijo in bi moralo bit v nekaj dneh v redu. Saj ima kakšne antibiotike in protibolečinsko sredstvo, ane?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

odstranitev gnojne bule in rana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: odstranitev gnojne bule in rana   odstranitev gnojne bule in rana Icon_minitimeNed Feb 15, 2015 5:25 pm

Jst sem imela isto foro >.< Dee dee smo operirali ful globok absces (torej gnojno bulo), pa se ji je doma šiv odprl. Rana je bila velika, dolga vsaj 2 cm.
Pri abscesih je fora, da gre za gnojne bule, ki se pojavljajo pod kožo. Nekateri so ful majhni, ki so kot mozoljčki in se zrihtajo sami od sebe. Eni jih stisnejo. Pri teh bolj velikih je pa problem, da se jih je težko znebit. Pri nas smo jih imeli kar nekaj (grozno je bilo, ker ta gnoj strašno smrdi). Nastanejo ponavadi zaradi okužbe ob rani, lahko pa tudi zaradi tumorja, ki se skriva pod abscesom. Na ratguide.com ful svetujejo veterinarjem, naj bodo pozorni na to. Pri nas smo recimo imeli primer, ko je bila gnojna bula prvi pokazatelj tumorja Zimbalove žleze. Gnoj so operativno odstranili in pustili rano odprto, da se lahko zrači in dnevno čisti ter predpisali antibiotik. Ampak se je zadeva še kar gnojila. Nekako smo sklenili, da gre najverjetneje za tumor in da Matilda nima kaj veliko življenja pred sabo. Zdravljenje abscesa in protibolečinska terapija sta bila samo še lajšanje težav. Želela sem zamenjat antibiotik, ampak je problem, da je treba prej naredit mikrobiološko preiskavo tega gnoja, da lahko predpišejo efektiven antibiotik. Vendar je ful draga, Matilda je pa tako ali tako poginila nekaj dni pozneje.
No, nočem te strašit, pri tebi gre samo za gnojno bulo, je pa fajn kaj vedet o tem. Pri moji pokojni Dee dee so se ti abscesi nenehno pojavljali (predvsem zaradi ranic, ki so jih prizadeli njeni cagemate-i, saj je bila Dee dee bolj počasna zaradi okvare zadnjih tačk). Predpiše se antibiotik (Synulox je pogosto efektiven), jst pa sem tudi punktirala te bule. Daš topel obkladek, razkužiš mesto, s sterilno iglo narediš ranico, iztisneš kar gre ven in nato očistiš (npr. fiziološka raztopina; lahko tudi jod ali peroksid, + kakšna antibiotična krema). In nato večkrat dnevno čistiš rano, dokler se ne pozdravi. Abscesi imajo namreč ovojnico, ki jo je težko iztisniti (zato antibiotik) in se takšne večje operira in izreže.
No, in pri tistem, ki smo ga operirali pri Dee dee, se je zgodilo isto kot pri tebi: šiv se je odprl (gnoj se je namreč spet nabiral) in pustil veliko rano. Tudi meni so veterinarji rekli, naj pustimo odprto, da se ''zrači''. Naredi takole: miška naj bo v svoji kletki (brez drugih podgan), ki naj bo brez stelje (da kak delec ne zaide v rano). Jst dam brisače in papirnate robce pa dnevno menjam. 2x na dan razkuži rano (tudi njeno notranjost) in jo po možnosti namaži z kakšno antibiotično kremo. Jst mam Pana Veyxal kremo za živali, pa je super (za rane, abscese, tudi hujše poškodbe ... ). V tem času naj prejema antibiotike in po možnosti protibolečinsko terapijo (če jo potrebuje).
Ne vem. To je moj nasvet. Ne ga upoštevat, če se tvoj veterinar ne strinja s tem. Veliko sreče s podganco! Upam, da se čimprej pozdravi.Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





odstranitev gnojne bule in rana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: odstranitev gnojne bule in rana   odstranitev gnojne bule in rana Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
odstranitev gnojne bule in rana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: