Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 KRVAVI FLEKI

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
liska




Število prispevkov : 3
Join date : 17/09/2014

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeSre Sep 17, 2014 12:25 pm

Pozdravljeni. Imam podgano Lisko, stara je okoli enega meseca. Kupila sem jo pred dvemi tedni, hitro se je navadila. Včeraj zvečer pa ji nekaj ni bilo prav, ni se pustila božati, ugriznila me je, videlo se je da je živčna. Pustili smo jo spati. Naslednji dan ko sem prišla iz šole, sem ji očistila hiško in na rumeni odejici katero ima za spati, opazila okoli 5 6 majhnih rdečih flekov. sad Znakov poškodb pa ni od nikjer. Danes je že čisto normalna.
Mi lahko kdo pomaga kaj bi lahko bilo? Ko jo primem se pusti božati nič ne joka ali pa daje kakšne znake, da bi jo kaj bolelo

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 10:32 am

A je ziher kri? A kaj kiha? Si jo kupila v trgovini? A je slucajno breja?
Ce so bile take male pikice rjavkasto rdece barve, bi lahko slo za porfirin (izlocajo ga iz nosu in oci, podobno kot mi smrkelj in zaspancke), ce je pa 100% kri, bi bilo pa lahko marsikaj...svetujem obisk veterinarja v vsakem primeru.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 1:26 pm

Ce je breja, je to lahko splav...
Nazaj na vrh Go down
liska




Število prispevkov : 3
Join date : 17/09/2014

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 7:28 pm

Ni breja stara je le en mesec. Ja kupili smo jo v trgovini..danes je bil spet krvav flek in to kar velik..vseeno pa se ne obnaša nič čudno tudi nikjer drugje ni kakšnih znakov krvi..ko jo primemo pa tudi nič ne jamra.tako da ne vem, h veterinarju pri nam pa se ne splača ker smo že prej odpeljali prejšnjo podgano, pa niso nič znali povedati. pač da je med njimi parjenje med brati sestrami tako da dostikrat pride do zapletov

Hvala!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeČet Sep 18, 2014 9:25 pm

Podgane so spolno zrele pri 4 tednih. Prosim, pelji jo k specializiranemu veterinarju (v lj je to vf ali dr.cigler na kliniki miklavzin, v mb dr.marholt na veterini pika ali dr.praprotnik v pesnici). S krvavimi fleki se ni za igrat.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
liska




Število prispevkov : 3
Join date : 17/09/2014

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeTor Okt 07, 2014 8:23 am

imela je menstruacijo, to se pri podganah zgodi dvakrat na leto Smile)

hvala vsem!!!!
lp*****
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeTor Okt 07, 2014 8:26 am

Ce ti je to rekel veterinar, ga TAKOJ zamenjaj. Podgane NIMAJO menstruacije in vsaka kri iz spolovila je hudo resna zadeva.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitimeSre Okt 08, 2014 12:13 pm

Podgana se goni na dva do tri dni, ciklus traja 24 ur, ampak se ne vidi kaj krvavo!!!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





KRVAVI FLEKI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: KRVAVI FLEKI   KRVAVI FLEKI Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
KRVAVI FLEKI
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Rep krvavi
» Krvavi poljub!
» Krvavi madeži
» krvavi madeži po telesu in v okolici..

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: