Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Agresja po daljši odsotnosti

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Mo-Jo the rat




Število prispevkov : 9
Join date : 08/06/2014

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimeSre Jul 09, 2014 12:21 pm

hojla,

Za 2 tedna sm šla na počitnice, ganca pa je ostala s starši, je 9 mesecev star samček...super sva se ruzumela in pustu se je cartat in use. Zdej k sm pa nazaj pršla je pa naenkrat začel pihat pa grist pa napadaln je...in res nevem kaj bi lahko blo...trenutno je v moji jopci in je uredu sam če ga pa hočm prjet pa zapiha in grize. Prejšnjekrat ko me ni blo doma je bil dost agresiven do staršev ampak do mene nikol ni blo problema...zdej me pa malo do predsej skrbi...prosim za odgovore...hVALA Smilešok šok huh huh sad sad 
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimeSre Jul 09, 2014 9:02 pm

A je kastriran? Lahko je samo naključje, star je lih prav, da bi mu lahko hormoni špilali in bi bila agresija posledica tega. Kastracija bi v takem primeru pomagala oz. zelo verjetno odpravila problem.

Druga opcija je pa, da je imel neprijetno izkušnjo s starši, so mogoče preveč silili vanj, je prišlo do kakšne poškodbe (npr. so ga premočno prijeli, je mogoče padel na tla, se je v rokah česa ustrašil?). Lahko se zgodi čisto nenamerno oz. se nam sploh ne zdi nič narobe, podgana ima pa slabo izkušnjo in si jo zapomne.

Še ena varjanta je, da imaš nov vonj, ki mu ni všeč. Koliko časa že to traja? Podgane znajo dejansko tudi zamerit take odsotnosti, čeprav dvomim, da bi pihal nate. Kako dolgo pa že imaš podgančka?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Mo-Jo the rat




Število prispevkov : 9
Join date : 08/06/2014

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimePon Jul 21, 2014 11:20 am

imam ga 9 mesecev in ni kastriran čeprav smo začeli razmišljat tut o tej možnosti če se vedenje ne popravi...s starši ni imel načeloma nekih problemov ker ga uzamejo iz kletke in ga spustijo po dnevni sobi pa še razne pribolške dobiva...

zarad vonja bi znal bit ker je umerjen sam če dam gor jopco v kateri sm ga okrog prenašala kt mladiča oz. ga še vedno...pač se zavleče v rokav in tm pol je, ampak to mal predolgo traja da bi blo zarad vonja...

Zna bit pa to da mi je zameru ker piha samo če ga dvignm...ce mu dam za jest je use cool...k sm ga pa hotla dt u kletko je pa zače grist pa čist se je naježu...

opazla sm pa še neki...ko gre mimo mene na kavču se začne kr drgnit ob mene in pol gre naprej...pa to dela tut na drugih prednetih in full več markira kt je...

hvala za odgovore Smile <3
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimePon Jul 21, 2014 12:07 pm

Mozno da bi kastracija pomagala, je pa tudi mozno, da ga kaj boli, ce piha ko ga primes. Mogoce posvet z veterinarjem ne bi skodil.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Mo-Jo the rat




Število prispevkov : 9
Join date : 08/06/2014

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimePon Jul 21, 2014 12:49 pm

smo klicali veterinarja in nam je tudi on predlagal kastracijo...tkoda bomo vidl

hvala za pomoč Smile
Nazaj na vrh Go down
Mo-Jo the rat




Število prispevkov : 9
Join date : 08/06/2014

Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitimeNed Avg 17, 2014 8:10 pm

na koncu se je izkazalo, da je zameru in rabi ene 3 dni da je spet normaln Smile)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Agresja po daljši odsotnosti Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Agresja po daljši odsotnosti   Agresja po daljši odsotnosti Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Agresja po daljši odsotnosti
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: