Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?

Go down 
+15
talupu
Skinny
Juni
Nes
choo
Tasha.W
Honda
Tahun
METALLKA
Dejan
Avalon
Fiamma
miska
elanor
AtLanT!da
19 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 10:01 am

Ne, čisčenje mi ni problem, tudi za kletko mislim, da bo velikost uredu (75x6ox4o). In res jih nebi želela oropat družbe, tako da bi imela samo 1. Ne želim si, da bi bila nesrečna. Tudi 3 se lahko navežejo name, samo čas rabiš.
Hvala za super odziv. Very Happy

@Skinny. Za te dodatne kletke pa spoznavanje, kaj pa če kupiš vse 3 iz istega legla?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 10:23 am

Ne rabiš potem spoznavat in to. Jaz tudi z odraslimi bratci in sestricami nisem imela problemov (Tamala, ki sem jo posvojila, ko je bila stara pol leta, je iz istega legla kot moja debeluha in so se praktično takoj navezali drug na drugega).
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 11:54 am

Skinny je napisal/a:
2? 3? Haha,... pri meni je to vprašanje že zdavnaj mimo Very Happy 7? 8? Je bilo nazadnje vprašanje. In še vedno trdim, da so gance družabna bitja- rabijo družbo sovrstnic. Ne moreš jih oropat tega, samo zato, da je žival bolj navezana nate! (vsaj jst ne) Glede hrane in čiščenja se mi zdi isto, saj če že čistiš, je čisto vseeno če je malo bolj usrano, futra pa malenkost več dodaš, ko ga že pripravljaš.
Je pa druga zadeva, ki vključuje dodatne kletke, za spoznavanje ganc in nekaj več časa za vsako podganico posebej. In tudi če niso živalce navajene na roko, jim moraš pustiti svobodo, jih trenirat, da se počasi in vsaj delno navadijo!
Hawk! Govorila sem! Very Happy

Iz tvojih ust v ušesa ostalih. Smile

Je čisto res, da sčistiit tako moraš in je vseeno ali umiješ stran 6 kakcev ali 16,
samo umazano je pa res prej. Za hrano pa tudi ni velike razlike med 2 ali 3 podganami.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 12:14 pm

Juni, kako to misliš, ne rabiš spoznavat? Če se že poznajo, ja je logično. Pa pridi pogledat kako izgleda že skozi rešetke pihanje in napihovanje. Tako so jezni en na drugega, da se pokažejo kdo je šef, da jim je že 2x uspelo splezati v kletko h Motku.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 4:38 pm

Pač, če so iz istega legla in torej že od rojstva skupaj, se ne rabijo dodatno spoznavat. Smile Tamalo sem pa omenila samo zato, ker se mi je zdelo, da se je hitreje navezala na mojadva, kot pa če ne bi bili iz istega legla. Ločene sem pa še vedno imela na začetku.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Feb 19, 2011 6:04 pm

Ja, sej to sem rekla, če se poznajo ali so iz istega legla,... Vse je seveda odvisno od ganic, socializacije,... po drugi strani pa se tudi nekatere iz istega legla ne razumejo ravno najbolje! Sploh, če jih hoče bit več na visokem položaju, s činom.
In ko sem obdržala mlade, sem mogla gledat na to kako se razumejo, ne katere so mi najbolj všeč... drugače bi še kašnega husky-ja obdržala. No, sem ga pa posvojila Very Happy Jih bo pa treba res enega po enega spuščat skupaj, da vidim s katerimi bo več dela pri spoznavanju. Vsaj Jinx in Lava mislim, da ne bosta problem. Nix je terorist, ampak njo umiri Chaos, če se spravi na Natrix-a. To je prav lepo videt, ko mirno prikoraka mimo in se postavi vmes, kot miroljubnik ali odrine Nyx. Draco in Natrix verjetno ne bosta preveč težila, čeprav mu bosta pokazala kdo je tu doma. Za Lokija se mi pa niti ne sanja kako bo odreagiral.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 8:00 am

No ja, zadnje čase sem razmislala, da bi imela 2 samčka, ampak zopet sem tam, da bom imela kar raje 3 samcke Very Happy
Ne vem zakaj, ampak mislm da bojo 3 kar super Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 2:21 pm

3 naenkrat. Very Happy Super to. Men mami še ene ni pustila glih. Razz
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeTor Mar 22, 2011 7:12 pm

hehe oja Smile
Tri samčke Very Happy Kuumi čakam Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimePet Nov 04, 2011 2:15 pm

Jaz sem prejšnjo soboto dobila še tretjo kosmatinko.. Smile morem rečt, da sta jo Juba in Nessie ful lepo sprejeli Smile Je res, da hrane pojejo enkrat več, ker tamala je stara komaj mesec in pol in je kot "čunka" hihi ;D
Nazaj na vrh Go down
Maja5




Število prispevkov : 1
Join date : 04/07/2012
Age : 35

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 04, 2012 7:19 pm

....Jaz sm imela najprej eno poganco kr neki meseceu nato je prijatelj eno rešil pred smrtjo in tako sm se odločila da jo vzamem zloo sta se navezali. Čeprav je bilo od začetka teko ker ta mala ni imela prej stika z ljudmi pa ni sploh se pustila ujet pa nč in to pr 8 tednih tko da sm jo kr morala lovit po kletki pa to nato nekega dne me je prešinilo da bi ji preprosto zaupala spustila sm jo po postelji in takol je začela bežat vsepovsod bila sm prepričana da je ne dobim več
nato sm se usedla na posteljo ona je bla v dveh sekundah pr meni na kolenih seveda si je zaslužla poljubček lupček na bušček
in tako da trenutno čakam da bo za oddajo 3 podganica in ne vidm dneva ko bodo vse tri z mano Kika, Spedy in Bea wave
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeSob Mar 02, 2013 11:25 pm

jaz sem najprej imela samo eno. in je bilo lepo, vsaj meni Razz ker sem bila par ur dnevno odsotna (fax) in nisem želela da bi bila sama, sem se odločila za še eno. Moja je pihala par dni skupaj druga pa je veselo plezala po svoji kletki. mislila sem, da sem naredila napako. ampak sem lepo počasi nadaljevala s koraki (ločeni kletki, potem nevtralni teritorij in menjavanje kletk, potem skupni teritorij in končno skupna kletka)..mislim da je vse skupaj trajalo kak mesec, ne spovnim se več natančno. in tako sta sčasoma postali prijateljici in bilo ju je zabavno opazovati. moja jo je hitro naucčla kako je biti lušno pri meni (in kako se lula v wc! Smile) tako da je bilo super.

sedaj sem pa že v startu vzela 2 samčka, bratca. in ker je kletka dovolj velika + en več se baje ne pozna wink predvsem pa, če en pogine drug ne ostaane sam, sem začela iskati še enega. od velike izbire sta mi bila 2 zelo všeč tako da sem vzela kar oba Smile, pa tudi zato da malček ni sam v kletki dokler se ne pridruži večjima. prišla sta pred 2 dnevi tako da še ne vem, kako je živeti s pravimi velikimi fanti ampak mi ni žal. zelo sta prisrčna ko se med seboj igrata in ko se igrata z velikima fantoma (ki imata 4 mesece).

je, več gre hrane (spet ne tako zelo), več je potrebnega čiščenja predvsem pa je potrebno več čas če se jim želiš posvetit. če pa ti bolj odgovarja da jih opazuješ kako spuščene tekajo sem in tja in se med seboj igrajo, potem pa tudi večja številka ne predstavlja problem group hug
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 02, 2013 10:01 am

Jst sem pa svojega prvega, Jimmyja, kupila v osnovni šoli. Iskreno povedano, o podganah takrat nisem imela pojma (recimo finte z žagovino in surovimi stročnicami), vendar pa je mali živel zdrava 3 leta. To, da je bil sam, ni bila ovira, saj je šel povsod z mano, pa tudi takrat sem imela veliko več časa.
Sedaj imam 8 punc. Ja, lahko rečem, da je malo več dela z njimi - kletka je recimo tako velika (d:100cmxš:60cmxv:130cm), da porabim približno uro in pol da opravim tisto enotedensko čistko kletke, pa še sama ne morem vsega - rešetke so namreč tako velike in težke, da rabim pomoč pri snemanju in postavitvi nazaj na tisto plastiko. Prav tako skoraj vsak dan sesam okrog kletke in redno čistim ostanke sveže hrane (recimo zelenjava, testenine, piščančje kosti ...) in brišem urin s poličk, ki so plastične in seveda ničesar ne vpijejo. Toliko mrcin seveda poje za enega malega otroka, vendar ne dam za hrano več kot 10€ na mesec (kupim namreč poceni hrano za zajčke, ki ne vsebuje ničesar, kar podgane ne bi smele, potem pa dodam konopljina in sončnična semena, v trgovini kupim oreščke in suho sadje - orehi, mandlji, suhe banane, rozine, jabolka ...) - vse skupaj stane okrog 20-25€ - in naredim mix, kateremu dodam še surove testenine in voilà - imam nekaj kg hrane, ki jih presujem v kozarce za vlaganje, da se zadeva ne suši in imam zaloge za 2-3 mesece. Vsekakor dobijo še ''glavno jed'' - zelenjavo in sadje, pa vse kar jst jem (:
Drugače so Freya (6-8 tednov), Eli in Petunija (goli sestrici, stari 5 tednov) zaenkrat še v posebej kletki, ker so enostavno še preveč drobne za ta veliko. Vendar se pa rade družijo z odraslimi podganami, ker vsakič, ko jih spustim, tečejo v veliko kletko in nagajajo ta velikim mrcinam Razz
Ker pa je že v prejšnjem postu spoznavanje odraslih podgan - vse skupaj sem posvojila 4 odrasle punčke (žal sta živi samo še 2), ki so se spoznale zunaj kletke, nato pa so skupaj šle notri. Ja, prvih nekaj dni se strašno tepejo, vendar ni nikoli bilo nekih strašnih problemov. Pogrizejo se samo do te meje, da na dlaki najdeš kakšno krastico, do resnih poškodb pa še nikoli ni prišlo.

Lp
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?   Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)? - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Je težje skrbeti za 3 podgane (ali več)?
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: