Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Čistilec zraka

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitimeČet Sep 19, 2013 1:13 pm

Oj,
v neki reklami sem opazila čistilec zraka, pa me zanima, če mogoče uporablja kdo kaj podobnega-glede na to, da naše podganice precej dišijo veselje ne vem niti, če to sploh deluje tako, da očisti iz zraka tudi vonjave, ali pa pač samo odstranjuje prah in take stvari-koliko sem brala po internetu, ljudje to uporabljajo za olajšat alergije, pri težavah z dihali ipd.

Pa že vnaprej hvalaa Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitimeČet Sep 19, 2013 2:01 pm

Najboljši čistilec zraka je sprotno čiščenje kletke Wink Znajo fajn zasmradit, ampak problem je v tem, da ne smrdijo podgane, ampak njihov urin. Ta se pa itak zažre v vsak najmanjši vogal, tako da je treba kletko res sproti čistit. Malo sprobavaj različne varjante stelje in posipa za wc, pa boš videla, kaj vam najbolj odgovarja glede na število podgan in pogostost čiščenja.
Skratka dvomim, da bi neki čistilci zraka tukaj sploh kaj dosti pomagali. Jaz vsak dan zamenjam vetbed na poličkah in na nekaj dni še po kletki, vsak dan pobrišem poličke z mešanico vode in kisa, če se mi pa res mudi oz "za prvo silo" pa samo našpricam z urine off, pa je spet za kak dan ok. Meni začne smrdet edino takrat, kadar res več kot 1 dan ne uspem poličk pobrisat oziroma več kot ene 3-4 dni zamenjat vetbeda v kletki. Ob sprotnem čiščenju pa vonja skoraj ni.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitimeČet Sep 19, 2013 3:00 pm

Pa saj ne, da bi močno smrdelo, ampak opazim, da je v sobi drugačen vonj, kot  pred podganicami (mogoče, ker jih še nimam dolgo, pa se še spomnim od prej) veselje pa saj me niti ne moti tak, tudi ne opazim ogromne razlike v vonju, ko jima na sveže počistim-ampak moji doma niso ravno 'za živali' in je mama nekaj omenila, da je njej čuden vonj, pa sem mislila, če ima kdo izkušnje s temi čistilci zraka rabbit nek sprej pa bi si morala nabavit, ja Smile 
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitimeČet Sep 19, 2013 3:05 pm

Hehe, jah nekaj vonja imajo, čeprav meni se ne zdi pretirano močen. Je pa res, da je pri nas doma tudi tako, da vsak vonj, ki pride ven iz moje sobe, je pač "ogaben smrad, kako lahko v takem sploh živim?!", tudi, če sem ravnokar sčistila kletko. Pač, iz principa :p
Pri osvežilcih pa samo pazi, da ne bojo imeli premočnega vonja (fajn bi blo najt kaj, kar bolj nevtralizira vonjave, kot dejansko diši). Podgane znajo bit namreč kar občutljive na te dišave, sploh na sivko (enkrat sem z nekim sivkinim čistilom počistila njihovo kletko, pa so začele obupno kihat. Kasneje sem zvedela, da jim vonj sivke v bistvu povzroča težave z dihali :S)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitimeČet Sep 19, 2013 4:41 pm

O-oo jaz sem jima enkrat dala sivko (suhe cvete) v kot, kjer sta si izbrali wc, da bi mogoče malo dišalo heh..pa sta potem čisto nehali tja hodit-ni čudno doh hvala za info rabbit
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Čistilec zraka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čistilec zraka   Čistilec zraka Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Čistilec zraka
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: