Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 beaphar xtra vital

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
mr-jure




Število prispevkov : 1
Join date : 03/08/2012

beaphar xtra vital Empty
ObjavljaNaslov sporočila: beaphar xtra vital   beaphar xtra vital Icon_minitimeSob Avg 04, 2012 12:15 pm

Živjo! Kupil sem si samčka albino dumbo Very Happy . U zootic trgovini sem mu kupil hrano rat nature pa je ne mara jesti. Zato sem šel po trgovinah in sem dobil beaphar xtravital hrano. sestavine: Pšenični ekstrudat, puran (4.8%), koruza, oves, visokokvalitetna soja, fižol v kosmičih, riž, visokokvalitetna lucerna, grah, extrudat lucerne. analiza: beljakovine 14.8%, vlaga 11.3%, pepel 7.6%, vlakna 6.7%, maščoba 5.3%, puran 4.8%, kalcij 1.13%, fosfor 0.9%. Dodatne snovi : na kg Vit. A 6.6.500 IE, vit. D3 1.000 IE, vit. E 100 mg, baker 14 mg. Pa me zanima ali je to dobra hrana za mojega podgančka ??? Prosim za odgovore Very Happy LP. Jure
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

beaphar xtra vital Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: beaphar xtra vital   beaphar xtra vital Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 7:37 pm

Premalo beljakovin za mladička (ampak to komot nadoknadiš z razno otroško hrano, jogurti, sojinim mlekom, pasjimi konzervami itd), ampak ok za odraslo podgano. Ni mi všeč, da je koruza tako visoko na seznamu sestavin, lucerne pa podgane ne prebavljajo in posledično tudi ne jejo. Sklepam, da je v mešanici v obliki tistih malih zelenih palčk - tega ne bo jedel. Meni se zdi tale hrana predvsem precej dolgočasna, niti fižola niti graha podgane ne bi smele jest preveč (čeprav mu 1-2 čajni žlički obojega lahko ponudiš recimo enkrat na teden skuhano), od sestavin sta mi "všeč" edino soja in riž. Lahko pa komot tej mešanici dodaš še kake kosmiče in druge stvari, da jo malo poživiš (za ideje oz. recepte glej temo o domači mešanici hrane). Ampak jaz bi na tvojem mestu probala najt kak mix brez lucerne (če se to pri nas sploh dobi, ker neke pretirano dobre hrane za podgane v Sloveniji ni).
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

beaphar xtra vital Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: beaphar xtra vital   beaphar xtra vital Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 6:27 pm

A to je univerzalna hrana za glodalce?
Če so to enotni briketi (vse sestavine zmlete skupaj v en tip briketov), se ti splača obdržat to mešanico in dodajat še riž, proso, ajdo ... Če ne, je skoraj boljše poizkusit še kakšno drugo znamko.
Pšenica ni ravno kvalitetna sestavina, no. V temah o hrani si poišči ideje, kaj dodati. Mogoče ti bi ustrezala domača mešanica.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





beaphar xtra vital Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: beaphar xtra vital   beaphar xtra vital Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
beaphar xtra vital
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: