Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ranice na podgani :(

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Ashye :3

Ashye :3


Število prispevkov : 3
Join date : 22/07/2012

ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 4:43 pm

zdej pa res prosim za vašo pomoč ker je Mici moja prva podgana in pojma nimam kaj naj naredim, poleg tega pa še tu u bližini ni(vsaj kolikor jas vem) veterinarja ki bi imev sploh kaj pojma o podganah.

js sumim da ima Mici samo alergio ampak nisem sigurna stvar je pa takšna:
kak mesec nazaj ji je po predelu hrbta kake 4 cm po dovžini začela ispadat dlaka do take mere da je skor sploh ni mela več tam Sad pa sem prebrala da se podgane lahk tut misijo. ampak me je skrbelo vseeno in sem jo pregledla pa opazla da ma eno kraspico krvi koda bi jo kdo z iglo pikno pa se je lepo zacelilo in zdj bol pazim kako dlako ima. dlaka ji je tut zarastla ma pa dve novi kraspi eno ne lički in eno na vratu in ševedno se zelo kraspa in krempa povsod.

kakšen predlog prosim? Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 6:10 pm

Najprej te bom zasula z enim kupom vprašanj, a prav Smile Koliko je podganca stara? Kaj uporabljaš kot steljo (če je žaganje, obvezno zamenjaj, poglej v podforum o življenjskem okolju podgan za ideje/nasvete)? A si v zadnjem času kaj menjala hrano oz. je pred pojavom teh krastic jedla karkoli novega? (Če ja, jo nehaj s tem hranit in opazuj, v kakem tednu ali dveh bi morale bit spremembe) Če v kletki uporabljaš karkoli iz blaga, a si v zadnjem času zamenjala prašek? (Enako - odstrani te stvari in opazuj, če bo v tednu ali dveh kaj boljše) Dobro poglej dlako od podganice, ali opaziš kake zajedalce? (Če ima uši, so vidne s prostim očesom, lahko gre pa tudi za pršice al pa kaj podobnega, ki pa se s prostim očesom ne vidijo) Kot si sama rekla, možno, da gre za alergijo, še bolj pogosti so pa pri podganah zunanji zajedalci. Tole si preberi, če bo kaj v pomoč: http://ratfanclub.org/skin.html


Nazadnje urejal/a choo Tor Jul 24, 2012 7:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Ashye :3

Ashye :3


Število prispevkov : 3
Join date : 22/07/2012

ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 6:35 pm

stara je 5 mesecev. mam 2 vrsti žagovine skup zmešani izredno fino in grobo (da si naredui gnezdo) hišico in vse v kletki ma pa iz lesa. čudno mi je to da bi postala karnaenkrat stelja ji neugodna ker je prva 2 meseca jo čist fajn prenašala ko sma iz peska prešle na njo. ta teden bom šla po pesek in zamenjala da vidim rezultate Smile je pa večinoma različno oz se trudim da bi. najprej je mela rat nature nato sma dodale še suho sadje in oreščke pa malo pasjih briketov(izredno malo Smile ) zdj ima pa zravn še neko bunny hrano(mislim da) za podgane drugače pa vsaj še 4x na teden dobi zraven sadje in zelenjavo.drugače se pa tut najbol orientiram kdaj je kaj na robe po barvi njenega repa in se mi to zdi še najbol nevem smiselno? meni je to kot tak indikator da kaj narobe delam Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 7:24 pm

Tudi pesek odpade, je preveč droben. Zamenjaj raje za lesne brikete (pazi, da ne bodo iz iglavcev), posip iz koruznih storžev al pa kaj na to temo. Zaradi peska in žagovine (ki je najpogosteje itak iz iglavcev) prihaja do bolezni dihal.
Zakaj pa po barvi repa?
Glede na povedano bi rekla, da gre za zunanje zajedalce. Če nimaš možnosti podgance peljat na nobeno od klinik s tega seznama: https://podgane.slovenianforum.com/t803-seznam-veterinarjev , ti svetujem, da vsaj pokličeš na VF in jim razložiš situacijo, pa jih prosi, če ti lahko svetujejo oz. povejo, kako se zdravi podganco v tem primeru. Pa si nekam napiši in pojdi opremljena s temi informacijami k tebi najbližjemu veterinarju Smile

Sicer pa ti svetujem, da si dobro prebereš cel forum, boš našla en kup uporabnih informacij o skrbi za podgane Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Ashye :3

Ashye :3


Število prispevkov : 3
Join date : 22/07/2012

ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 8:59 pm

ooo hvala Smile
nevem predkratkim sem šla v rusijo in je moja mama skrbela za Mici in ji je dajala samo suho hrano in pribolške. in se mi je zdev njen rep ful čuden (po barvi, pa še zredila se je in je zgledla ko taka prisrčna kepica blush ) ko sem prišla nazaj pa sem jo par dni kr hranla z svežim sadjem da ga je imela skos na izbiro pa je spet tak ko prej Smile nevem al se sam meni tako zdi al pa je res tako Very Happy
pač res hvala za odgovore. Very Happy u kratkem jo bom peljala k veterinarju pa naredila ene par "modifikacij" v njeni kletki ker bi res rada dobila zraven še eno podganco Smile)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





ranice na podgani :( Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ranice na podgani :(   ranice na podgani :( Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
ranice na podgani :(
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Ranice na repu
» Tumor pri podgani
» Podarim dve podgani
» nova legla
» Miški (podgani) Mis in Ka

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: