Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI

Go down 
+4
Fiamma
Puppy
choo
svašta
8 posters
AvtorSporočilo
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 11, 2012 5:31 pm

Situacija je grozljiva. V nasem stanovanju ima cimra dva podganja samcka. Zaradi okoliscin (alergija na macke in podgane, smrad, itd..) sta se boscka znasla na balkonu!!! Dvakrat sem ze dosegla njuno vrnitev v stanovanje, pa se, glej ga zlomka vedno, kadar odnesem pete zopet vrneta na balkon. Glede na to, da na balkon cel dan sije sonce, nanj dezuje, piha veter in tako naprej..se mi ne zdi primerno mesto za podganci..
Trenutno sem jih resila neznosne vrocine in sta v moji sobi. Ker se konec meseca selim me resno skrbi kaj bo z njima, ce ostaneta tu jih verjetno caka smrt na balkonu sredi poletja na 100 stopinjah. Js jih ne morem met, zato prosim, lepo prosim, ce bi se kdo usmilil teh dveh nesrecnikov.
Sicer sta malo nesocializirana, ampak bi se mogoce z malo truda dalo to uredit. Sta pa zlo lustna, eden je belo rjav in drugi belo crn..

pritiiiplizzz, ful je grozno, naj ju kdo resi
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 11, 2012 6:43 pm

Kaj pa lastnica meni o tem? Sklepam, da si ji povedala, da bosta podgancka na balkonu verjetno poginila..? :/
Mogoče bi bila koristna še informacija, kolko približno sta stara.

Temo pa premikam v male oglase, upam, da se najde kdo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeSob Maj 12, 2012 3:11 am

Jaa, s temo me je mal zaneslo Smile

Jah, nic ne pravi.. Pomoje je neki v tem smislu _ kar ne vidim ne obstaja, kar smrdi zunaj ne smrdi v moji sobi.. Temu ne bi mogla rect niti ignorantsko, ker to je premila beseda.. Sploh pa, ce dobis odgovor: ti zivali dojemas na drugacen nacin kot js ali pa: malo jima je vroce ( 30 stopinj, direkt sonce).... Ne razumem te krutosti..
Do konca maja bosta sicer ok, jih mam zdej pri sebi...zobata koruzo:)


kaj ce jih nihce ne vzame? Jih spustim v naravo? aaaaaaa, kaj naj?

Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeSob Maj 12, 2012 5:11 am

V naravo ju jaz ne bi spuščala, ker bi verjetno poginila. Daj oglas na facebook skupino o podgancah; https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/groups/170983846325135/
Upam da čimprej najdeta dom.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 9:58 am

V naravo ju nikakor ne spuščaj!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 2:13 pm

Vem, da ni pametna resitev v naravo spustit domace podgane.. ampak fora je v tem, da ce jih nihce ne vzame, jih bom morala pustiti v tem fletu z njuno lastnico in bosta poginla od vrocine poleti,ker imata fakin kletko na celodnevnem soncu..oz.verjetno ze prej, glede na to v kakem stanju sta bila, ko sem ju nasla na balkonu. Lahko ti posljem tudi fotko, ker sem stvar poslikala..
Nazaj na vrh Go down
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 2:16 pm

Aja, stara nevem tocno kolko sta.. mislim, da jih je dobila nekje lani jeseni, bila sta ze normalne velikosti.. sklepam, da sta okrog enega leta.
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 3:39 pm

A sta samčka al samički? samički bi še mogoče lahko vzela (če fanta prepričam) samčka pa nebi mogla ker je fant na hormone alergičen kastracije pa za oba ziher nebi mogla plačat zmeda ... drugače pa lahko daš oglas še na www.podarimo.si .. pa na fb seveda
Nazaj na vrh Go down
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 5:34 pm

Samčka sta Sad skoda..
Ja, sem dala na bolho in bom se na podarim. hvala ti
Nazaj na vrh Go down
Naija




Število prispevkov : 66
Join date : 01/12/2011

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 10:22 pm

ni kaj... škoda res :/ upam da najdeta domek!
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeČet Maj 17, 2012 3:07 pm

Upam, da najdeta domek. Že mam 3 kosmatinke ...
Sicer pa koliko sem razumela situacijo, bi lahko lastnico prijavila na DPMŽ.
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimeČet Maj 17, 2012 8:44 pm

Ja, take idiote je definitivno treba prijavit! In ko bi le obstajal način, da se jim za vedno prepreči kopičenje živali :/

Se pridružujem drugim.. podgančkov nikakor ne spuščaj v naravo. Pohvalno, da si se tako zavzela za njiju. Tebi in njima želim, da se čimprej najde ljubeč dom, do takrat pa upam, da boš lahko nekako poskrbela za njiju.
Nazaj na vrh Go down
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 18, 2012 2:38 pm

Pozdravljena!
Mene pa zanima naslednje:
-kje sploh sta ta dva podgančka?LJ?MB?KP?
-ali sta podgančka kastrirana?
-kako se razumeta med sabo?
-ali lastnica ne bo delala problemov,če ju kdo vzame?( da ne bo cel cirkus ko se bo kdo pojavil in jih hotel odpeljati)
-gre kletka zraven?
-imaš morda kakšno sliko podganc?
-praviš da sta malo nesocializirana;koliko je to "malo"?se sploh ne pustita prijeti in grizeta ali sta dovolj radovedna pa prideta pogledat?ali izgineta kot kafra če je kdo v bližini?

Me zanimata,ker se mi smilita 100 na uro,ampak obljubim pa nič.Moram prepričati hčerko (kje je tu logika?? Smile ),saj bo ona glavna in odgovorna namestnica kadar mene ne bo doma.
Nazaj na vrh Go down
svašta




Število prispevkov : 6
Join date : 11/05/2012

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 18, 2012 3:39 pm

hej hej!
Imam super novice. Ravno danes je klical en fant in bo verjetno vzel podgance. Samo z lastnico se morata se zmenit detajle. Upam, da bo vse kul in bo situacija resena inu male miske tudi Smile

Milva, ce se slucajno kaj zakomplicira in jih ne bo vzel, ti sporocim. Hvala vsem, res.
podgancka sta pa drugace v ljubljani, nista kastrirana in se razumeta med sabo ( obcasno pride do kaksnega manjsega obracunavanja, nic resnega. Lastnica se jih hoce znebit ze dolgo casa, ampak ji je bilo ocitno pretezko dat kaksen oglas, tako da tukaj ni problema. Imata dve kletki, tamanjsa gre zraven, tavelko sem si pa js sposodila od kolegice in je ubistvu predelana omara in jo moram vrnit.
Pustita se primit ampak jima ne pase, sta me tudi ze ugriznila enkrat, lastnico pa veckrat- kar jima ne mores zamerit. ampak, ce jima malo posvetis se hitr privadita in se pustita tudi malo cohat (ce jih das npr.v kapo in jih malo bozas jima je kul, sam morata bit kao skrita)

Je pa to primer za prijavit, ja.

okej, sporocim kako se iztece.
Nazaj na vrh Go down
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 18, 2012 4:05 pm

Smile končno sonce na obzorju Smile, držim pesti za podgankota Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitimePet Maj 18, 2012 6:03 pm

Super novice! Upam, da bo novi lastnik potrpežljiv z njima, ker res ne izhajata iz okolja, kjer bi lahko razvila upravičeno zaupanje do ljudi.
Tebi pa še enkrat pohvale, da si vzela stvar v svoje roke in poskrbela za čohončka! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI   REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
REŠITE PODGANCI GOTOVE SMRTI
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: