Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Vitakraft hrana

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Vitakraft hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vitakraft hrana   Vitakraft hrana Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 10:31 pm

A uporablja kdo hrano te firme? Meni je mama nabavila Emotion Beauty za podgane in ne vem, kako je s sestavinami. Se mi zdi, da ima malce preveč beljakovin. zmeda

Citiram :
Sestavine: žita, rastlinski stranski proizvodi, sadje (3,3% dateljni), zelenjava (6% sojini kosmiči, 6% kosmiči graha), orehi (4% arašidi), semena (2% bučna semena), minerali, olja in maščobe, mleko in mlečni proizvodi, koncentrat Aloe vera.

Sestava: surovi proteini 15%, surove maščobe 7,5%, surova vlakna 9,5%, surovi pepel 4%, vlaga 10%, ogljikovi hidrati 54%, kalcij 0,5%, fosfor 0,4%. Aditivi/kg: vitamin A 7.648 U.I., vitamin D3 836 U.I., vitamin E 32,1 mg, vitamin B1 5,5 mg, vitamin B2 5,8 mg, vitamin B6 3,2 mg, vitamin B 12 9,2 μg, vitamin C 207 mg, pantotenska kislina 15,5 mg, nikotinska kislina 46 mg, biotin 204 μg, folna kislina 2,8 mg, 109 mg holin, baker kot bakrov II sulfat 15 mg, 53,8 mg cink kot cinkov II oksid. Barvila: CEE-dodane snovi.

Je pa se tudi zmotila in namesto hrane za podgane, vzela hrano za miši (tudi od te firme). Imajo miške kake drugačne potrebe od podgan? Ker moj mali ponavadi pusti te mešanice, tole pa celo je. wink

Citiram :
Sestavine: žita (22% proso, 10% ovseni kosmiči), rastl. str. proizv., semena, pekovski proizv., zelenjava (6%).

Sestava: 14% surove beljakovine, 5,0 % surove maščobe, 5,5 % surova vlakna, 4,0 % surovi pepel, 10% vlaga. Dodane snovi/kg: 3.249 i.E vitamin A, 810 i.E vitaminD3, 8,1 mg vitamin E, 1,4 mg vitamin B2, 8,1 mg baker kot bakrov (II sulfat), pentahidrat.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Vitakraft hrana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vitakraft hrana   Vitakraft hrana Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 11:07 pm

Meni se zdi tale mešanica za miši bolj ustrezna, kot tista za podgane. Predvsem ima tale podganska mešanica preveč maščob (naj bi jih bilo nekje med 4 in 5%, 7 se mi zdi res veliko), beljakovin bi pa tudi lahko bilo malo manj (tam nekje 14-14,5%, ampak tudi 15 ni tako hudo, sploh če imaš samičko). Najbolj me motijo arašidi (najbrž so surovi, tako da jih obvezno poberi ven, ker surovih ne smejo) pa tale grah, če je surov, ker tudi graha surovega ne smejo jest. Z mešanico za miške se mi pa ne zdi nič narobe (vsaj glede na naštete sestavine, samo "zelenjava" je precej širok pojem...), samo malo dolgočasna zgleda.
Sicer sem mojim nekaj časa kupovala to hrano, pa so jo imeli kar radi, samo sem potem prešaltala na domačo mešanico.

Edit: Aja, pa glede na to, da v mešanici ni mesa, daj podganci vsake toliko kak pasji briket al pa dva Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
 
Vitakraft hrana
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» hrana za podgane
» Tima Rattima hrana za podgane
» hrana za podgane Bunny *
» SELECTIVE hrana za podgane
» Podgane - nakup, hrana, kletka

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: