Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Kaya Sioux




Število prispevkov : 1
Join date : 03/02/2012

NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitimePet Feb 03, 2012 7:37 pm

V ponedeljek sem svojo Cookie peljala k veterinarju, ker je krvavela iz smrčka,kihala,težko dihala, rekel je da je okužba zgornjih dihal, dobila je antibiotik enroxil 0,1ml na 12 ur. Pri veterinarju pa je dobila še 2 injekciji in sicer antibiotik in protibolečinsko. Use je bilo lepo in prav danes zjutraj pa šok. Polna kletka urina, na platformah ki jih ima lužice skoraj njene velikosti in urin ima močan vonj. Štručka ne je dosti, pije zelo malo nasplošno deluje ok, smrček se je izboljšal. Popoldne sem klicala veterinarja,ki osebno z mano ni imel časa govoriti. Tako da dali so mi navodila da ji ne dajem več antibiotika in da jutri zjutraj pokličem kakšno bo stanje, nihče mi ni znal reči nič in še to da danes je naj še ne vozim. Res sem v skrbeh kajti še vedno lula ogromne količine, bojim se da bo dehidrirala in jutri ne bo dočakala Sad
Če ima kdo kakršnekoli izkušnje ali karšnokoli informacijo bi mi res prišla prav, kajti mam občutek, da mi ta veterinar nebo dosti kaj pomagal Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitimePet Feb 03, 2012 8:13 pm

Če je dehidrirana, lahko poskusiš na en zelo enostaven način - primeš kožno gubo in opazuješ, koliko časa potrebuje, da se vrne v normalen položaj. Če je žival primerno hidrirana, se vrne v normalen položaj v hipu, pri zelo hudi dehidraciji, pa ostane guba v takem položaju, kot si jo prijela. Za primerjavo lahko narediš enako na sebi.
Če je dehidrirana jo čim bolj sili pit - daj ji vodo na žličjo in ji jo ponudi, še boljše bi bilo, če imaš brizgo in ji direkt v usta večkrat po malo kapljaš vodo.
Če pa vidiš, da se kožna guba normalno vrne na mesto, potem verjetno dovolj pije. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitimeSob Feb 04, 2012 2:35 pm

Pa menjaj veterinarja, ''o šit'' ni ravno strokovno pojasnilo, zakaj se je podganici poslabšalo.

Za dehidracijo pa poskusi s prislinim pitjem, pa vsa hrana naj bo mokra (skuhana, pomešana z zelenjavnimi kašami ... karkoli). Čez noč verjetno ne pogine zaradi dehidracije, upam vsaj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitimeSob Feb 04, 2012 10:58 pm

Upam da gre tvoji podganci bolje.Si ugotovila če je dehidrirana?Ravnaj se po zgornjih nasvetih,so dobri.Urin pa lahko smrdi zaradi antibiotikov tudi a ne?Vsaj pri ljudeh je tako,pa še barva je lahko izrazita( rumena ali oranžno rumena).Držim pesti!

Malo off topic pa vendar;veliko veterinarjev ne ve dosti o podgancah,ker pač niso pogoste kot psi in mačke.Mene osebno moti to,da gledajo živalco z 2m razdalje,Bog ne daj da bi se je dotaknili !! Kako lahko predpišejo oz. dajo antibiotike ne da bi vedeli kaj je vzrok? Ali mogoče vzamejo bris s smrčka in ga pregledajo? Vsaj po mojem zelo laičnem mnenju se vidijo v brisu bakterije a ne? Če se motim,naj mi bo oproščeno,veterinarji boste vedeli to bolje. So kateri vaši podganci,ko je bila bolana in ni bilo očitnega znaka da se duši zaradi pljučnice,vzeli kri? Me tudi zanima,kako to naredijo,morda mi lahko kateri študent veterine to razloži?To sprašujem zato,ker veliko gledam Animal planet in tam počnejo vse kar si misliti moreš preden postavijo diagnozo in dajo zdravila.Pri nas pa "aha,a kiha? a je pa normalno? aha,,bomo antibiotik dali,pa stehtali" brez da bi poslušal pljuča,srce.
Če sem koga užalila,naj mi oprosti,izrazila sem samo moje mnenje in opažanja;kot pravi pregovor "sto ljudi sto čudi"tudi vsi veterinarji niso enaki.Moj prvi je bil na žalost tak,pa sem ga zamenjala.Sedanji je kot dan in noč od prejšnjega.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 9:52 am

@Milva: Tako kot pri ljudeh, lahko tudi pri živalih smrdi urin po antibiotikih.

Kar se tiče vzorcev: če ima žival kakšno respiratorno bolezen, ni nujno, da se bodo videle bakterije v vzorcu, recimo brisu ustne votline (lahko, da so bakterije samo v pljučih). In bakteriološka preiskava je tudi precej dražja kot preiskava krvi, zato se je manj uporablja.
Pri krvi pa gledajo na levkocite. Po po tem, koliko so določeni levkociti povečani ali znižani, se lahko (po določenih vzorcih) sklepa za kakšno obliko okužbe gre (virus ali bakterija). Potem ko se po levkocitih vidi (tukaj se ne ve, katera bakterija je kriva za bolezen), da je bakterija povzročila infekcijo, se da antibiotike.

V Sloveniji pa se da ponavadi takoj antibiotike, če ne zaradi drugega, pa zato, da se prepreči sekundarne okužbe. V večini primerov tej antibiotiki pomagajo, zato ni potrebno delat nadaljnih raziskav in se tako tudi prišpara na račun denarnice lastnika. Tudi sama opažam, da so stranke v Sloveniji zelo različne. Ene bi delale neke nemogoče teste in posege, drugim se zdi škoda dat za sam pregled, zato verjetno se pri nas veterinarji odločajo za tak način z antibiotikom in če ne deluje, se gre delat naprej preiskave.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.   NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina. Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
NUJNO!Podganca po antibiotiku začela izločati abnormalne količine urina.
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: