Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kletka za podganje GORM -eje

Go down 
+5
Skinny
nikiica
Klarchy*
sharp
magijamarko
9 posters
AvtorSporočilo
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 9:02 pm

Pozdravljeni

verjetno se najprej sprašujete.."Kakšen naslov pa je to.."
Predstavil vam bom namreč najnovejšo pridobitev najinih 5 babik, in sicer nova, super oh in sploh kletka.. Smile

Začelo se je s pridobitvijo 3 novih podgan, posvojenk, ki so s seboj sicer prinesle svojo kletko (klasična žičnata) ampak to nekako ni bila opcija. Zakaj imeti 5 podgan, če ne morejo živeti skupaj - kot klan, kot se spodobi(ok, če ima človek pubece in punce..vemo zakaj Wink ) Torej je bilo potrebno nekaj ukreniti. Ker pa €€€ ravno ne rastejo na drevesih, in je vse kar sem imel v mislih stalo muchos €€€, je ostala samo ena možnost - sam svoj mojster - "A JE TO" varjanta.

Med surfanjem po netu sem našel zanimivo stran: IKEAHACKERS. Kot si verjetno lahko predstavljate, gre za stran, kjer uporabniki širom sveta predstavljajo svoje ideje, kako in kaj narediti iz izdelkov našega (ok, najinega) najljubšega proizvajalca.

Zadeva se je začela z obiskom Ikee v Grazu, od koder smo se vrnili z naslednjim izdelkom:

http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/10113412/

Cena ok, vse ok..kaj pa sedaj..??

Tako je zadeva izgledala ko sem jo prinesel domov:

Kletka za podganje GORM -eje Regal1
Kletka za podganje GORM -eje Regal2

Brez tega ne gre:

Kletka za podganje GORM -eje Regal3

Odrezani koščki:

Kletka za podganje GORM -eje Regal4[/ur

Sestavljen polizdelek..

[url=http://shrani.si/?2g/vP/4F2RiDzl/regal5.jpg]Kletka za podganje GORM -eje Regal5


Predal za hrano, pripomočke:

Kletka za podganje GORM -eje Regal6

Kolesca za mobilnost(spet IKEA - 2,99€ za 4..Smile ) :

Kletka za podganje GORM -eje Regal7

Potem se je aktiviralo to:

Kletka za podganje GORM -eje Regal9

sosedje me imajo nekoliko manj radi, je pa rezultat vsega hrupa tole:

Kletka za podganje GORM -eje Regal10

Ker vsi vemo kako iznajdljivi so naši ljubljenčki, nisem želel riskirati - raje 100 sponk več kot pa iskanje podgane po stanovanju...

Kletka za podganje GORM -eje Regal-11
Kletka za podganje GORM -eje Regal-12

Ker je mreža v kolutu kar precej ugodnejša kot v kosu..je bilo potrebno posamezne kose povezati...če drži skupaj zmaje in ne vem kaj še, zakej ne bi držalo notri 5 podgan - VEZICE!!! jupi

Kletka za podganje GORM -eje Regal14

Zadnja stena:

Kletka za podganje GORM -eje Regal15
Kletka za podganje GORM -eje Regal16
Kletka za podganje GORM -eje Regal17

Najboljša kletka je brez pomena brez dobrih vrat...za dobra vrata, potrebuje človek dober les:

Kletka za podganje GORM -eje Regal-18
Kletka za podganje GORM -eje Regal19
Kletka za podganje GORM -eje Regal20

v trgovini ti lepo nažagajo na željene dimenzije, pazite samo da dobite ravne kose, moji so se nekoliko svedrali, tukaj je potem moral pomagati Evin oče, ki se mu zahvaljujem tudi za posojeno orodje Wink .

Montirano:

Kletka za podganje GORM -eje Regal21
Kletka za podganje GORM -eje Regal22
Kletka za podganje GORM -eje Regal23
Kletka za podganje GORM -eje Regal24

Začetek izdelave notranjosti.. kaj in kako narediti..težkose je odločiti..če bi bil podgana bi bilo lažje, bi vedel kako in kaj.. Wink

Kletka za podganje GORM -eje Regal25
Kletka za podganje GORM -eje Regal26
Kletka za podganje GORM -eje Regal27

V torek je prišla pošiljka iz Anglije - 2 nova Sputnika.. in potem je sledilo urejanje okolja..

Kletka za podganje GORM -eje Regal28

Tako izgleda posoda s steljo in WC-jem, Manca je morala pozirati..:

Kletka za podganje GORM -eje Regal29
Kletka za podganje GORM -eje Regal30
Kletka za podganje GORM -eje Regal31
Kletka za podganje GORM -eje Regal32

2 Sputnik je obešen na strop..

Kletka za podganje GORM -eje Regal33

Včeraj 7.12 sem imel RD, in moja draga me je presenetila s tem:

Kletka za podganje GORM -eje Darilo

Naslikano na platno, študentka umetnosti, vseh najinih 6 podganc...Hane žal ni več:/

Tako..Upam da vam je bilo zanimivo..če ima kdo željo..mu kaj takega tudi naredimo..prevzem v MB.. cena..stvar dogovora.. Wink

LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 08, 2011 10:09 pm

Uf, tole je bil pa pravi projekt! Smile

Res mi je všeč kletka in vsa ta kreativnost, pa da se tako potrudiš za svoje podgance....Gotovo bodo uživale sto na uro. :]]

Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 09, 2011 3:08 pm

Wow.. :O Pravo kraljestvo, res.. še jas bi not živela xD Kolko približno pa bi prišlo, če bi tako kletko "naročla" ? Smile
Nazaj na vrh Go down
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 09, 2011 3:48 pm

Odlična ideja in še boljša izvedba!!

wave
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 09, 2011 4:48 pm

Klarchy* je napisal/a:
Wow.. :O Pravo kraljestvo, res.. še jas bi not živela xD Kolko približno pa bi prišlo, če bi tako kletko "naročla" ? Smile

Načelno nisem delal kalkulacije..koliko me je "špas" koštal..nekje bi bilo 160€..s tem da je potem "tuto finito"..dodaš svojo opremo in podgane in je to to..

Možna je pa tudi manjša varjanta, kjer je dimenzija 110*80*50 (V xŠ x G), pa samo 2x vrata.. Ta bi bila potem okvirno okoi 80€.

Če bi bilo interes... Javi na ZS.

Lp
Marko
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 10:19 am

Hudoo! Smile

Tud sama sem se na začetku takole igračkala s kletko, zdej jim samo še pohištvo po spalnici premetavam Very Happy
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 11:29 am

Skinny je napisal/a:
Hudoo! Smile

Tud sama sem se na začetku takole igračkala s kletko, zdej jim samo še pohištvo po spalnici premetavam Very Happy

Ja..saj tudi mi2 sva nekaj razmišljala da bi jim eno sobi odstopila..ampak ker je to "engine room" (računalniki, kablovje...)in glede na dejstvo da so GLODalci sva se potem vendarle odločila za kletko..Smile Bi pa bilo ql če bi res lahko tekale in skakale kolikor bi želele..
Moram pa se malo pohvalit.. podganji WC, ki sem ga naredil v tej novi kletki, je FUUUL praktičen..Odpreš vrata, potegneš ven..naženeš podgano, ki jo zanima kaj delaš..lopatka(fina, dobil v MR PET) 2 minuti..čist WC. Happy podgane..nič vonja..happy mi2.

LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 12:01 pm

Kakšen nasip pa imaš? Pa če mi lahko daš link od te lopatke, če slučajno najdeš. Smile
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 1:30 pm

Kar se tiče lesenega posipa (ki ni WC) uporabljam to oz.nekaj takega..

http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=5153 - taka velika vreča, drži FUUUL dolgo

Pesek uporabljam pesek za činčile - LOLO ali nekaj takega..

Lopatica pa je nekaj takega - pač fina: http://www.aler.si/macja-stranisca/lopatka-za-macje-stranisce-fina

In s tem po lepo navalim na kletko, podgane samo gledajo..kot nalašč ravno tisti trenutek bi vse sedele v pesku..ampak.. NEMA;)

Iščem pa kak vir tega peska za činčile, kjer ne bi dal 4€ za en kg..ampak toliko za ne vem koliko kg..Kake ideje??
LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 1:50 pm

Hvala Smile
Drugače pa pelete še ceneje dobiš v Živexu, bukev, 15kg za 4€. Se splača Kletka za podganje GORM -eje 576226
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 2:11 pm

Hm..Živeks vidim da je na Ptuju..maš kaki link za to zadevo?? Mam kolegico dela na ptuju, pa jo naženem mimogrede da kupi zadevo Wink
LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 3:01 pm

Linka ne najdem... Naj reče prodajalcu za pelete iz bukve.
Pa še slikca, če ti bo kaj lažje:
Kletka za podganje GORM -eje Dsc00385 (tole je že odprta vrečka)
Nazaj na vrh Go down
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 6:59 pm

Jaz pozimi kupujem lesene peletke v Bauhasu.

So bio, slovenskega proizvajalca.

15kg stane okoli 3,5eur. Smile
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 7:21 pm

Ok..peleti so sedaj rešeni..kaj pa pesek? Sem bral da činčilarji (uporabniki činčil) vzamejo kar mivko za otroke...nevem koliko krat prečiščeno.. Načelno je verjetno res da če je ok za otroke, verjetno ne bo napačno za naše podgane.. Glede na to da so bolj trpežne kot povprečen otrok..
Bom malo sčekiral..
Lp
Marko
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 16, 2011 11:08 am

Seveda če pustimo ob strani dejastvo, da pogane ne smejo imet peska ...
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 16, 2011 12:58 pm

Hm..

Imam 2 Nemški knjigi, v katerih je napisano da pesek v kletki (za WC) ni problematičen - sicer podgana ni činčila da bi se morala umivati v pesku (ker je sposobna sama poskrbeti zase Wink )ampak je to ena fina rešitev..angleška,ki jo imam o tem nima komentarja..
Nemški forumi tudi ne vidijo nič problematičnega...

http://www.rattenforum.de/phpbb/viewtopic.php?topic=139415&forum=30)
http://www.rattenforum.de/phpbb/viewtopic.php?topic=135480&forum=30

nekje sem celo videl prispevek nekoga, ki je imel 63 podgan, vse s peskom in je imel samo 1x probleme z dihali.

Menim da je verjetno tudi podgani "fino" imeti pod nogicami nekaj drugega kot samo les, tkanino, plastiko.. Sam imam tudi en velik podstavek (40x40) ki sem ga napolnil z zemljo, posadil travo in ki ga vsake toliko dobijo v "obdelavo". To da je potem več zemlje zunaj kot notri verjetno ni potrebno poudariti..

Ampak..prednost forumov je možnost diskusije..pol pa vsak potegne iz tega to kar želi.. Smile
LP
Marko
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 16, 2011 1:12 pm

Ne samo zaradi dihal, nekateri bi imeli idejo uporabit mačji pesek.
Ki je na osnovi gline, ta pa zna bit problematična, če jo podganica poje.

Zemlja je pa cel žur za cheer .
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimePet Dec 16, 2011 1:30 pm

Jup..pesek za mačke je velik NO NO ker pesek za mačke ob stiku z vodo/vlago tvori grudice..In ker imajo podgane čudne ideje o užitnosti, bi lahko katera prišla na idejo kaj tega pojesti - v želodcu se potem tvorijo grudice... kaj to pomeni za podgano si raje niti ne predstavljam..
Zemlja pa je tako kot si rekla velika čaga..pa če je notri še kaj užitnega(trava, kak lešnik ali kaj takega..) PARTEY

Lep pozdrav
Marko
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 22, 2011 5:19 pm

Tako.. tudi pesek se je našel..in sicer v Bauhausu.. pesek za otroke, kolikor sem videl se ne praši, na otip je enak kot tisti za činčilo, kot so ga imele podgane do sedaj..glede na to da je za otroke je nekaj krat prečiščen... in kar je najboljše...

25 KG - 2.98€.. Pesek za činčile 1 KG - 4€..

Moram pol prededn vržem stari pesek vstran pogledat kaj je notri..glede na ceno more biti notri ali srebro, ali zlato..ali pa kaki diamant.. bom poročal ali kaj najdem Wink Smile

Lep pozdrav
Marko
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeSob Dec 24, 2011 10:27 pm

Pesek se obnese..dobi se ga v veliki vreči, je pa problem v tem da je v vreči vlażen..ker vlažen no good..sem ga malo popekel.. 15min v pečici..100C... Po tem pustiš da se lepo ohladi..serviraš v priročni posodici..:-)
Manca ga je sčekirala..ga malo prekopala..potem pa veselo..Wc deluje;-)
Lp
Marko
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 11:52 am

Noro! Tole pa je predanost Smile
Čestitam za idejo in izvedbo. Pa podganam za tako lepo domovanje. veselje
Nazaj na vrh Go down
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 1:02 pm

HEHE..

Če sem odkrit, mi je prav pasalo tole skupaj naredit.. Ker sem v službi bolj kot ne vedno pred rač. in s kulico v roki, tako da mi potem nek projekt, kjer nekaj "narediš" pravi balzam za dušu.. Če pa gre tukaj še za "El Ratones"..pa še manjši problem..
Imam pa še eno vprašanje. Ali vaše podgane uporabljajo sputnike?? Najine imajo 2(sputnika..), pa so raje spijo v polovici lesenega hloda ali pa v prozorni Ikeini škatlici, ki sem jo predelal v hiško (za lažje čiščenje..)
LP
marko
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 1:06 pm

Moji obožujejo sputnik, pa imajo cel kup enih drugih zadev še po kletki... sem jih videla že 5 (?! kam so se dali, ne vem...) naenkrat v sputniku spat Very Happy Tako da bo božiček z malo zamude še enega prinesel, hehe.
Sicer radi spijo tudi drugod, ampak v sputniku je zmeraj vsaj eden.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
magijamarko




Število prispevkov : 67
Join date : 01/04/2011

Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitimeČet Dec 29, 2011 1:11 pm

Saj najine so že bile v Sputnikih..ampak Ikeina škatlica je zakon... vseh 5 noter..vse povprek..ker pa je prozorna, pa lahko opazuješ kako spijo... Cuker TEČE..ker so tako sladke.. pa ko sanjajo nekaj..pa brca..ali pa gloda v sanjah.. Wink
No..so pa verjetno različne in vsaki paše svoje..
LP
M
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kletka za podganje GORM -eje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kletka za podganje GORM -eje   Kletka za podganje GORM -eje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kletka za podganje GORM -eje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Podganje lulanje
» Slike naših kletk
» Podganje raziskovanje
» Podarim podganje mladičke :)
» Hrana za mlado podganjo samičko

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: