Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.

KazaloPortalCalendarGalleryPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Neli, moja prva podganca :)

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
niki

Število prispevkov : 66
Kraj : ljubljana

ObjavljaNaslov sporočila: Neli, moja prva podganca :)   Sre Nov 23, 2011 10:30 pm

živjo!

Končno imam nekaj materiala da lahko predstavim Neli. Že precej časa sem jo iskala, po forumih, oglasnikih.. vendar je nikjer nisem našla. Na mojo veliko srečo se je oktobra, v Ljubljani, odvijal mednarodni sejem exotičnih živali, kjer je bila tudi možnost nakupa podganc. Bila sta dva rejca, eden z malo večjimi in Ilarija, punca iz Italije, z malimi in malo večjimi podganami, različnih pasem in vzorcev. Pred njeno kletko sem stala kakšno uro, nisem in nisem se mogla odločit katera bo največji cartek Smile opazovala sem jih kako se igrajo, spijo, jejo...tiste ki so mi bile všeč, sem jih pridržala v roki in moja Neli je bila edina, ki ni takoj skočila dolj iz roke, ampak se je kar namestila in počivala dalje. Ilarija je študentka veterine, ki izbra le svoje najboljše podgane (po vedenju, barvah, zdravju, dlaki...) in le njih pari. Na roke so zelo navajene. Torej, v osnovi imam res super podganco Smile. Odločila sem se za Neli in najino potovanje se je začelo.
V kletki sem jo pustila kar v njeni škatli v kateri je pripotovala in ker je bila še zelo majhna (28 dni) je prve dni večinoma spala.

Če sem jo hotela videt, sem jo vzela iz kletke in tako je spala pri meni v kakšnem žepu. Kmalu sem ugotovila da ji to ni preveč všeč, saj so jo zvoki okolice stalno prebujali, tako da sem pustila, da svoje odspi v kletki

in ko je bila budna, sem jo imela po rokah.
Da malo preskočim, na danešnje dni. Danes jo imam točno 1 mesec:) Ker sama preživim veliko časa v postelji (kjer se učim, gledam filme, berem knjige..) sem ji naredila potko, da se lahko iz kletke preko mize spusti na posteljo, kjer je najrajši - pod odejo, na mehkem in toplem. Tukaj preživiva največ skupnega časa lupček na bušček .
Ko pridem iz faksa, me že čaka na vratcih kletke da jih odprem, in hitro na postejo, kjer nadaljuje spanje. Ko se ji pridružim, me pride pozdravit, malo povoha, malo poliže, potem pa nadaljujej s spanjem, ali pa se žačne igrati z mojo roko Smile To zgleda takole: roko nastavim pod odejo in Neli jo naskoči z vsemi štirimi, razlo zagrize v njo in jaz jo s prsti nezno stisnem, kod da sem jo "ugriznila". In tako se grizljava in preobračava nekaj časa, potem se loviva, ona mojo roko, moja roka njo. Igra se konča takrat, ko me žačne lizat in jaz čistit njen kožušček. Najino čiščenje, tukaj bolj njeno Smile) zgleda takole: http://www.youtube.com/watch?v=BJ7r_hXSUNY Smile)

Zelo hitro raste! in zanimivo, jugurt ji ni najbolj priljubljena jed Smile ne vem še točno katera ji je naj naj, ker je vse z enakim vseljem (razen korenčka Smile. In ko pravite novincem, podgana se poooočasi navaja na človeka, tudi moja se. Pod odejo ja vsa svoja, ampak ko jo imam na sebi, se še vedno kdaj polula, sploh ob kakšnih nepoznanih zvokih, hitrih gibih...Nima še tistega absolutnega zaupanja vame. Pa saj bo, poooočasi Smile

Tukaj je še par slikic, da si jo še malo ogledate wink

Nazadnje urejal/a niki Sre Nov 23, 2011 11:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
choo

Število prispevkov : 1152
Kraj : Ljubljana

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Sre Nov 23, 2011 10:51 pm

Iiii, cartek mali.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://nellaf.deviantart.com
Nina

Število prispevkov : 93

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Nov 24, 2011 5:02 pm

Luštna, zelo! veselje
Nazaj na vrh Go down
Nes

Število prispevkov : 1946
Kraj : Maribor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Nov 24, 2011 6:37 pm

akšen cukerček. blush blush
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Nov 24, 2011 7:06 pm

hehe, to ziher vsem rečete! jezik
drugače pa, hvala blush
Nazaj na vrh Go down
Nes

Število prispevkov : 1946
Kraj : Maribor

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Nov 24, 2011 8:41 pm

Če je pa forum ljubiteljev. Smile
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Nov 24, 2011 8:55 pm

hehe, make sanse Smile tud men so vse čist sladkorči lupček na bušček
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Število prispevkov : 44

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Pon Nov 28, 2011 5:53 pm

ajuuujjj cuker mali blush
Nazaj na vrh Go down
milva

Število prispevkov : 36
Kraj : Prevalje

ObjavljaNaslov sporočila: Neli, moja prva podganca :)   Tor Nov 29, 2011 7:49 pm

Res je pravi mali cukrček Very Happy Želim vama dolgo dolgo druženje,pa zdravje naj ji služi.
Na zadnji slikici se mi zdi,da je dumbo podganca;imam mogoče prav? Meni so zelo všeč.sploh ko pogledajo tako milo ( kao "sem največji revež in angel na svetu,zakaj mi ne daš čokolade???!!" )
Nazaj na vrh Go down
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Tor Nov 29, 2011 7:57 pm

res je, dumbo je. ja! moja ima tok rada čokolado! ko jo zavoha je kot raketa pri meni. saj ji ne dajem, ker sem prebrala da ji škoduje, samo zakaj jo ima tako rada? in ko me potem prosi in liže jaz ji pa ne smem dat! O.O
Nazaj na vrh Go down
sharp

Število prispevkov : 169

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Tor Nov 29, 2011 8:35 pm

Kak mini košček ji kdaj lahko daš. Wink
Že res, da se podganam čokolade načeloma ne bi dajalo ampak glede na to kako zelo jo obožujejo, po moje kak košček sem in tja ni ravno nekaj kar bi povzročilo probleme.

Ampak res malo, niti slučajno ne vsak dan in prevelikih količin. 1x, 2x na teden, majhen košček pa se mi ne zdi nič takega, kvečjemu razveseliš podganco.

Mislim, da je na forumu primer podgance, ki je v življenju zaužila kar nekaj čokolade, pa je stara že skoraj 3 leta. veselje
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Število prispevkov : 288
Kraj : Kranj

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Tor Nov 29, 2011 9:27 pm

Čokolada naj bi bila za podgane strupena, tako da jim je jaz raje nebi dajala...

Drugače pa so mi zeloo všeč dumboti, Neli je pa itak velik cuker. I love you
Nazaj na vrh Go down
sharp

Število prispevkov : 169

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Tor Nov 29, 2011 9:59 pm

Nočem dajati napačnih informacij ali promovirati čokolade kot primerne hrane za podgane ampak v res majhnih količinah po mojem mnenju čokolada podganam nekaj ekstra ne škodi.
Seveda tudi nima blagodejnih učinkov (razen tega, da so podgane neverjetno srečne, ko jo jedó, ker jim je res zelo dobra).

Včasih so tudi moji (prepogosto) jedli čokolado ampak zaenkrat ni bilo res nobenih težav. Mislim, da je na forumu uporabnica Milva dajala čokolado podganici, ki pa še vedno živi, pri skoraj treh letih.

Seveda bolje, da ne. Ampak v primeru da se podgana navduši nad kakim malim koščkom, je pa res težko reči ne. Priznajte! Razz
Nazaj na vrh Go down
milva

Število prispevkov : 36
Kraj : Prevalje

ObjavljaNaslov sporočila: Neli, moja prva podganca :)    Čet Dec 01, 2011 6:00 pm

Da,ta "grešnik" sem jaz. Ne delam reklame za čokolado ,niti ne trdim da ni škodljiva za podgane.Nikakor.Vendar je stvar taka,da je Miša moja prva podganca (podedovana od hčerke) in preden sem odkrila ta forum,je Miša že veselo jedla čokolado dobro leto in pol in to vsak dan 1 majhno kocko.In je bila zelo srečna Very Happy .Zdelo se mi je nesmiselno prekiniti s tem ritualom po tolikem času,saj ji nič ne manjka Very Happy .Ima pa Miša zanimivo navado;vedno poje list solate po"čokoladnem obredu".Ji pa dajam za jest vse kar hoče-zdravo in ne zdravo.Čili obožuje in je vedno "prostovoljka" pri čiščenju krožnika Very Happy
Nazaj na vrh Go down
nikiica

Število prispevkov : 47

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Dec 01, 2011 7:13 pm

Zelooo je lušna!! Smile
Nazaj na vrh Go down
kasia

Število prispevkov : 16

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Čet Dec 08, 2011 11:53 am

iiii lepotica! boing
Nazaj na vrh Go down
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Ned Jun 10, 2012 6:15 pm

1.3.12 se nam je pridružila nova podgančica iz Zagreba, Amika, ki se je skotila 1.3. 2012. Prvi dan si je radovedno ogledovala kletko in se na koncu utrujeno zvila na izbranem mestu, ne vboste vrjeli, v sputniku! Razz

Ponoči se je znova zbudila in zbudila tudi naju z Neli, ker pa je Neli nadaljevala s spanjem, se je tudi Amika odločila za nadaljevanja spanca. Naslednje dni je Neli preko ograje ovohovala Amiko, skakala po ograji in pihala v njo. Amika se za njo ni zmenila in je še naprej spoznavala svojo kletko. Tako je minil 1 teden, ko sem se odločila ju dati na nevtralni teritorij. Neli je še vedno pihala, ampak manj, bolj kot klic, saj je takoj, ko je Amika prišla, nehala pihat. Torej, dala sem ju na nevtralni teritorij, kjer je vse potekalo v miru. To sem ponovila še ene parkrat in prišel je čas za druženje na postelji, kjer z Neli preživiva veliko časa. odmaknila sem mesta, kjer bi ju izgubila ispred oči (pokrivalo, vzglavnike, itd.) in tudi tu ni bilo problmov. Amika se je skrivala pri meni, Neli pa veselo po svojih poteh in potem sta vsaka na svojem koncu zaspali. Sčasoma se je Neli le odločila, da je družba Amike, ki je vedno zaspala pri meni saj je bilo to edino mesto kjer se lahko skrje, ne moti toliko da bi se morala držati stran od mene, kjer je ponavadi spala, in tako sta obe spali ob meni, vendar še vedno narazen.

tako so minili kaki 3 tedni, med tem menjavanje kletke in zunanje druženje, ko sem ju dala skupaj. Tukaj ni bilo nikakršnega ravsanja, samo Neli ni hotela spati na istem mestu kot Amika - tj v sputniku. Ker pa je bilo to mesto obema tako všeč, da se ga nista bili pripravljeni odrečt, sta pač obe spali v njem in njuna vez se je krepila.

Najin odnos z Amiko se še danes utrjuje, ne toliko v zaupanju kot v poskusu, da več časa preživi na meni Razz Moram priznat, da je bila že od žačetka zelo navajena na roke, res, to ji je blo še najmanj stresno, vse pohvale rejcu! Že takoj 2, 3 dan je lezla po meni, jemala priboljške in človek ji je bil nekaj prijetnega. Edino dvigovanje ji je predstavljalo nesigurnost, ampak z vajo tudi to odpravljava.

Danes Neli še vedno raje spi sama na postelji in ko se ji Amika pridruži in zaspi, se Neli premakne in tam naprej spi Smile Amika je precej večja in zelo topla, kar mi je všeč, ker je Neli bolj hladna in jo bo Amika v zimskih dneh lahko grela. Neli precej več spi kot Amka, kar je meni čisto všeč, saj je z Amiko takrat najin čas. Neli je raje na meni oz ob meni, Amika pa raje raziskuje kot visi na meni. Mislim da ima Neli karakteristike samčka, Amika pa samičke Smile V veselje mi je gledat, ko se zvečer čistita in skupaj igrata. Neli jo je naučila da se ponoči spi in da se lula v wc. Smešno mi je, ker je Amika prava navihanka - ko neli nekje v miru kaj zoba, priteče Amika, ji iz gobčka vzame hrano, Neli pa sploh ne ve kaj se ji je zgodilo Smile Prav počasi pogleda naokoli češ, kje je hrana, in se počasi odpravi po novo. Seveda je do takrat Amika pojedla že skoraj pol posodice Smile Zabavam se, ko gre Neli v kletko, tam neki roštlja in privabi Amiko v kletko in potem takoj zbriše ven, Amika pa zmedena ne ve, ali naj zdaj ostane spat v kletki ali naj gre nazaj ven. Vendar je to nehalo delovati, saj Amika ne nasede več, Neli se pa vda, in se odpravi nazaj na posteljo.

Skratka, zabavam se v njuni igri, zabavam se v njunem različnem karakterju, všeč mi je ker je Neli še vedno ostala moja in ker jo je Amika malo predramila iz njene lenobe Smile

tako pa Neli spi ob meni, ko se učim na postelji, ponoči se pa, po tem ko me počisti/polupčka zlekne k mojim nogam (ali pa kar čez Smile).
Nazaj na vrh Go down
choo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Ned Jun 10, 2012 7:06 pm

Ja buc, kako sta lušni Smile

Smem vprašat, pri katerem rejcu si jo dobila?
Nazaj na vrh Go down
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Sob Nov 17, 2012 11:13 pm

poglavje z mojima podgančicama je končano. končalo se je tako nenadoma in nepričakoano, da še ne morem dojet. Amika je poginila pred malo več kot 2 tedni, med transportom v t ransporterju in to pri polnem zdravju, komaj 8 mesecev stara. Neli pa vso pot ob njej sad
Neli se je po tem ko je ostala sama, še bolj stiskala k meni in me tako vsaj malo potolažila. V dnevih, ko nisem imela faxa, sem že zjutraj odprla vratca kletke in že je bila pri mojih nogah in tako sva skupaj prespali dopoldan. Vedno je bila zunaj, v kletki le ponoči. Igrali sva se in toliko me je nasmejala, da sem se uspela potolažit. včeraj pa sem Neli peljala na eutanazijo, saj ji je tumor na možganih zgostil napade epilepsije, ki so bili po vrhu vsega boleči. in to vse v 3 tednih (začeli z 1 na 4 dni in končali z 5 v 3min). v priloženem filmčku lahko vidite del našega vsakdana. posnet je bil 2 dni preden je Amika poginila. v zaključku lahko rečem, da so to neverjetne živalce in če v njjih vložiš čas in ljubezem, ti 100x povrnejo s svojo nežnostjo, navihanostjo, toplino in privrženostjo.
lep pozdrav vsem članom foruma in njihovim podgancam.

Nazaj na vrh Go down
choo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Sob Nov 17, 2012 11:43 pm

Sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
sashka

Število prispevkov : 50
Kraj : mb

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Pon Nov 19, 2012 9:46 am

Sožalje! sad
Nazaj na vrh Go down
niki

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   Tor Dec 04, 2012 7:12 pm

hvala sad
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Neli, moja prva podganca :)   

Nazaj na vrh Go down

Neli, moja prva podganca :)
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1