Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 1:21 pm

hotela sem jo pregledati če je z mojo Nelly kaj narobe ampak se to nikakor ni dalo. V rokah se mi je zvijala in nikakor pustila, da ji pregledam trebušček. Ali je imel kdo podobne probleme? Če jih je imel so zelo dobrodošli nasveti. Drugače pa je zelo mirna .
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 1:42 pm

Jaz imam isto situacijo... Sicer ji lahko pregledam trebušček pa se mi vseeno zvija iz roke. Ne gre pa ji pogledat zobkov. Razz
Fora je v tem, da moreš bit vztrajna in bolj trmasta kot ona, drugače bo videla, da lahko zmaga in ti bo še kakšne druge bedarije delala.. Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 1:46 pm

Ja, moja sta ista. Nočeta biti na hrbtu v rokah, se kar zvijata pa z repom okoli opletata, kot da bi bil ventilator. Laughing
Moja se pustita biti na hrbtu par sekund samo, ko ju zbudim, pa še nista pri sebi. Drugače pa ne gre. Smile

@Krarchy*. Tudi pri meni ni šanse, da pogledam zobke. Mi more sestra pomagat, pa še v dvoje je težko. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 1:52 pm

Pa ja.. Smile Jaz jo ponavadi vzamem v roke in jo crtlam, dokler se ne umiri in tu pa tam po čudežu zaspi. Razz Pol pa ji čist na rahlo potegnem spodnjo ustnico dol in pol še hitro zgornjo, da vsaj malo preverim kako je. Pol pa je že tak čisto nora ko vidi, da sem ji zobke pogledala.. jezik
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 8:37 pm

no js imam čist isto situacijo kot vidve. bi pa uprašala še to če katera mogoče ve ali so bele podgane bolj dojemljive za učenje kot druge ?
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePet Nov 04, 2011 8:51 pm

Ne, niso bolj dojemljive. Vzorec podgane nima veze z inteligenco. Je pa vsaka podganca svoja zgodba. :]
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimeSob Nov 05, 2011 6:58 pm

Podgane načeloma nerade pustijo, da se jih obrača na hrbet in/ali dotika po trebuščku. Trebušček je namreč najbolj ranljiv del na podganici, saj je mehak, hkrati pa je tam veliko vitalnih organov, zato ga skrivajo čisto iz ohranitvenega nagona.

En način je, da se jih dvigne za gubo na vratu, ker potem otrpnejo (tako jih nosijo mamice, ko so še mladički). Je pa fino, da se potem trebušček pregleda čim hitreje, ker podganam to ni preveč prijetno. Drug način je, da podgano primeš z obema rokama in jo obrneš s trebuščkom proti sebi, ampak v tem primeru zna opletati s tačkami in repom in v skrajnem primeru tudi ugrizniti.

Skratka, podganji trebuščki so občutljiva zadeva. Smile Nobena podgana ne mara, da se jo dotikaš po trebuhu oz. njen trebuh izpostavljaš, tako da če ni res nujno potrebno, tega raje ne počni.
Nazaj na vrh Go down
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitimePon Nov 07, 2011 4:05 pm

hvala za odgovore:D

saj ne mislim zdej matrat gance pa jo okol obračat ampak usake toliko časa pa je treba ganci pogledat zobe in jih pretipat po trebuščkku. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??   kako podgano privaditi, da v roki ne živcira?? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
kako podgano privaditi, da v roki ne živcira??
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako navaditi podgano na prenašanje...
» Kako podgano odvadit lizanja?
» Kako podgano navaditi na ime?
» Kako navaditi podgano na WC?
» Kako navadit podgano na vodo

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: